Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 31 do 40 z 48

Temat: Zmiana turbo w 1.9 BKC na ASZ

  1. #31
    rapix's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zambrów
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CBFA
    Pomógł
    103 razy
    Podziękował
    24 razy

    Domyślny

    Miro dobrze prawi

  2. #32
    lorence's Avatar
    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WPR
    Auto
    BMW 3.0
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Artur691 Pokaż post
    Nie, nie. Ja swapów robił nie będę. Mimo wszystko, wbicie 210 HP na 1.9 BKC to koszt rzędu 6 k w górę.
    powiem szczerze że nie rozumiem ludzi którzy chcą wyciągnąć ponad 200HP z diesla ?? po co ?? chip ok ale po cholere robić coś wiecej jak masz sprzedać auto i kupić 2.0TFSI ?? wyjdzie to samo a w beznynie przynajmniej będziesz miał wszystko seryjne. Do tego 210HP w 1.9 tdi będzie Ci strasznie ciężko sprzedać. Modzenie diesla mija sie z celem jeżeli możesz mieć takie samo auto z seryjnym mocnym silnikiem w porównywalnej cenie. Przekalkuluj sobie wszystko NIE OPŁACA SIE!!
    TFSI będzie Ci paliło przy ekonomicznej jeździe tyle samo co modzony diesel. Może litr wiecej

  3. #33
    TuneFORCE's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań/Wałbrzych
    Auto
    Golf R
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Miałem BKC i zrobiłem na nim chyba wszelkie możliwe mody jakie można zrobić...zrobiłem tym autem dziesiątki tysięcy km-ów, a nie opierałem się tylko na tym co mówią klienci...tak więc:

    1. BKC/BXE/BLS/BXF są wyposażone w wałki/panewki wykonane z słabej jakości materiału
    2. BKC/BXE/BLS/BXF mają słabej jakości wymiennik ciepła

    Z uwagi na powyższe zaleca się przed przystąpieniem do modyfikacji skontrolowanie stanu w.w elementów i ewentualna ich wymianę, do tego zachęcamy do montażu zewnętrznej chłodnicy oleju i zegara do kontrolowania temperatury oleju.
    Najbardziej opłacalny mod to wymiana turbiny na tą z ARLa i wystrojenie auta w okolice 17XHp. Wtryski wystarcza do ok 18XHp. Jak ktoś chce więcej to chłodnica oleju i zegar są OBOWIĄZKOWE do tego trzeba wymienić końcówki na AL i okolice 190-200Hp można robić, ja u siebie na przewierconym ARLu miałem okolice 210Hp/450Nm...ale to już był koks i z perspektywy czasu uważam, że gra nie warta świeczki...

    p.s coolera nie trzeba zmieniać

    lornce...TFSI pali spokojnie 2l więcej niż BKC czy kazdy inny PD.. zrobiony na 180-250Hp...mój TFSI(340Hp) pali przy spokojnej jeździe ok 8l...przy takiej samej jeździe w BKC zejdziesz na 6l przy upalaniu nie ma co porównywać bo wiadomo że TFSI będzie lepiej przyspieszał i osiągał większe prędkości...BKC przy pałowaniu(mówię o jeździe z prędkościami 140-200hp i ciągłym wyprzedzaniu) spali spokojnie 10-11l...TFSI z 14l...przy moim stylu jazdy(wiecznie w pośpiechu) BKC palił od 6-10 TFSI 8-14...
    Ostatnio edytowany przez TuneFORCE - 11-11-13 o 07:13

  4. #34
    JohnTitor's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZMC
    Auto
    MK5 DZITIDI MK1 AGU
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam. Dołączę się do pytania. Mianowicie mam golfa mk5 z silnikiem BKC i muszę wymienić turbo bo stare puszcza juz olej. Kolejnego turbo BKC nie chcę montować w aucie. Interesują mnie wszelkie rzeczowe informacje na temat montażu turbo ASZ do silnika BKC. Prosiłbym o wypowiedzi specjalistów i osób które temat przerabiały.
    Tak więc czy turbo ASZ podchodzi P&P do BKC??? Bez żadnej rzeźby, kombinacji i problemów?
    Na obrazku jest turbo ASZ.

    Tematu wydechu nie poruszam bo wiadomo że w bkc jest połączony do turbo na złączu v-band, w ASZ na normalnej flanszy przykrecanej do turbo. Trzeba wiec robić rzeźbę.
    Czy rura filtr powietrza ----> turbo z BKC jest taka sama jak w ASZ???? Czy podejdzie
    Czy rura turbo -----> IC z bkc jest taka sama jak w ASZ???
    Czy przewody smarowania turbo z bkc podejdą do ASZ???
    W moim aucie jest chłodnica spalin, czy trzeba ją montować na turno z ASZ??
    Szukałem odpowiedzi na forum Golfa mk5 ale tamci ludzie nie nie wiedzą dlatego pytam tu.
    Dzieki za treściwe i obszerne odpowiedzi.

  5. #35
    TuneFORCE's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań/Wałbrzych
    Auto
    Golf R
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Do BKC wkładajcie turbinę od ARLa, przetestowane rozwiązanie więc nie wiem po co szukać czegoś innego

  6. #36
    JohnTitor's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZMC
    Auto
    MK5 DZITIDI MK1 AGU
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam turbo ASZ zamontowałem do swojego BKC jeszcze w grudniu. Turbo ASZ oczywiście jest wieksze od tego z bkc. Pasuje prawie P&P oprócz tego że trzeba przerobić wydech i rurkę od chłodnicy spalin. Smarowanie jest takie samo. Co do wydechu trzeba kupić to http://allegro.pl/audi-a3-1-9tdi-tlu...118932593.html ta rura jest typowa do ASZ. Rura z BKC nie nadaje się do ASZ. W ASZ jest flansza na trzy śruby w BKC jest opaska V-band. Ja u siebie wywaliłem całkiem katalizator, warto to zrobić dla świętego spokoju. Problemem może okazać się też rurka z chłodnicy spalin do EGRa. Ja z dwóch różnych rurek pospawałem taką która podchodzi do ASZ. Niektórzy wywalają całkiem chłodnicę spalin z auta ja wolałem ją zostawić, środek auta szybciej nagrzewa się w zimie. Wszystko da się ogarnąć samemu. Mi to na spokojnie bez pośpiechu zajęło 2 dni. Auto zostało wystrojone na 160km i 330 Nm tylko ze względu na kiepski dwumas jaki ma BKC. Turbo kupiłem od KINGSOFTGRUCHy choć do tej pory nie otrzymałem żadnej gwarancji . Pozdrawiam

  7. #37
    dkac's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi A3 8P 1.9TDI BKC + GT1749VA
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    Hey, mam dwa pytanka i byłbym wdzięczny za odpowiedź. Szczególnie proszę osoby, które są po swapie turbin
    1. Jakiego wzrostu spalania można spodziewać się po swapie seryjnej turbiny z bkc na asz i programie ? Oczywiście nie mówię o butowaniu, bo to oczywiste ale czy przy spokojnej jeździe na autostradzie auto nadal będzie ekonomiczne?
    2. Czy czas nagrzewania układu w ziemie znacząco wzrasta ?

  8. #38
    171gremlin171's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jasło
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    Podpinam sie do pytania

  9. #39

    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    bydgoszcz
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    inny

    Domyślny

    szukałem informacji,ale nie znalazłem czego chciałem więc piszę tutaj. Posiadam a3 8p w silniku 1.9 tdi 105km BLS i chciałbym włożyć większą turbinkę,ale ciężko jest coś niby do tego BLS'a dopasować. Co najlepiej pasuje?

  10. #40

    Data dołączenia
    Nov 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    wszystko to co masz wymienione w tym temacie-to co do bkc, bxe.

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •