Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678
Pokazane rezultaty 71 do 78 z 78

Temat: Ubezpieczenie szyb- czy ktoś się orientuje?

  1. #71
    specdriver's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WRO
    Auto
    Audi 8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BMJ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Nie musisz się ze mną zgadzać, piszę jak było w zeszłym roku kiedy miałem ubezpieczenie i w tym roku jak chciałem przedłużyć, ale dowiedziałem się wtedy, że całe dodatkowe wyposażenie, które w salonie kosztuje kilkanaście tysięcy zwiększy mi wartość auta według PZU z 38000 na 38700pln gdzie rynkowo auto warte około 47000pln.
    Akurat jeśli u innych ubezpieczycieli dostane po VIN to mnie to nie rusza, bo nic nie dorzucałem, po drugie nawet jeśli to mówię od razu, że w Mbanku po VIN już jakimś cudem wartość auta oscylowała w przedziale 45000-53000pln i można samemu wybrać jaka wartość Cię interesuje co oczywiście ma niewielki wpływ na wysokość stawki.
    Właśnie nie wszyscy chcą naprawę bezgotówkową i tu się zaczynają schody i nie wystarczy wysłać kilka pism, bo to nic nie da, nie zwiększy nawet o 1pln pierwszego wyliczenia a walczyłem z nimi razem z doradcą prawnym jak i licencjonowanym rzeczoznawcą i jedyne na czym się skończyło to możliwość założenia sprawy lub zgoda na pierwsze wyliczenie. Sprawy tego typu mogą się ciągnąć do 2 lat (mam znajomego w PZU i wiem też jak to od nich wygląda) a nie wszyscy mają na to czas.

    Podsumowując, po odejściu z PZU składkę na tych samych warunkach mam dużo niższą a wartość auta w razie kradzieży wyższą o prawie 10000pln i to ma ogromne znaczenie biorąc pod uwagę jak często ostatnio A3 giną.

  2. #72
    Centrum dowodzenia kamilkow's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz / Poznań
    Auto
    Audi Sportback
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    71 razy
    Podziękował
    62 razy

    Domyślny

    Raz w PZU albo w Warcie wykupiłem ubezpieczenie na szyby. Ubezpieczalnia skierowała mnie do takiego 'warsztatu' w stodole, gdzie w ciągu dwóch godzin pewnie auto było by w częściach wywiezione.. Bałem się zostawić tam auto i zrezygnowałem Moim zdaniem szkoda czasu i pieniędzy. Małe odpryski da się regenerować, a szybę wymienia się w ostateczności

  3. #73
    specdriver's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WRO
    Auto
    Audi 8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BMJ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    kamilkow mówisz o uzupełnianiu małych odprysków a co jak masz sitko na szybie od piasku lub małych kamyków? Czy takie też się da zrobić, bo nie słyszałem o takiej metodzie?
    Z tego co pisali wcześniej to chyba można zmienić warsztat jak nie odpowiada.

  4. #74
    Centrum dowodzenia kamilkow's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz / Poznań
    Auto
    Audi Sportback
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    71 razy
    Podziękował
    62 razy

    Domyślny

    Jakbym miał wymieniać szyby po ledwo widocznych odpryskach od piasku to bym został szklarzem, mówię o odpryskach +/- 1cm, ale wszystko zależy od odprysku, korzystałem z tego wiele razy i zaoszczędzone tym sposobem duuuużo pieniędzy

  5. #75
    specdriver's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WRO
    Auto
    Audi 8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BMJ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Nie chodzi mi o takie odpryski po piachu które widać tylko z bliska, ale o takie które pogarszają widoczność w ostrym słońcu lub w deszczu zwłaszcza w nocy. Ma to wpływ na bezpieczeństwo więc nie jest to do zignorowania.

  6. #76
    Centrum dowodzenia kamilkow's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz / Poznań
    Auto
    Audi Sportback
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    71 razy
    Podziękował
    62 razy

    Domyślny

    To ja nie wiem gdzie trzeba jeździć żeby tak szyby załatwić

  7. #77
    specdriver's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WRO
    Auto
    Audi 8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BMJ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    W niemczech, poprzedni właściciel tam mają gdzie jeździć i to szybciej niż u nas.

  8. #78
    Remik's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    czyli ogolnie rzecz biorac , ciezko jest uzyskac od ubezpieczalni wymiany szyby ( a jesli juz to z wkladem wlasnym) ? a jesli wymienia to jakosciowo duzo gorsza od ori? dobrze rozumiem?

Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •