Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 78

Temat: Ubezpieczenie szyb- czy ktoś się orientuje?

  1. #21
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    ^^ Dokładnie tak jest, nigdzie nie jest powiedziane, czy to ma być zamiennik czy oryginał. Ważne jest, żeby jednorazowo zmieścić się w kwocie 2000zł, która jest sumą gwarancyjną przy tym ubezpieczeniu.
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

  2. #22
    zuper's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    śląsk
    Auto
    Audi, Seat Leon
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez larius Pokaż post
    ^^ Dokładnie tak jest, nigdzie nie jest powiedziane, czy to ma być zamiennik czy oryginał. Ważne jest, żeby jednorazowo zmieścić się w kwocie 2000zł, która jest sumą gwarancyjną przy tym ubezpieczeniu.
    tutaj bym się nie zgodził ponieważ z "Ogólne Warunki Ubezpieczenia PZU AutoSzyba" w paragrafie 18 wyraźnie zastrzeżone jest że "O technicznej możliwości naprawy albo wymiany uszkodzonej lub zniszczonej szyby w ubezpieczonym pojeździe oraz o rodzaju szyby, która zostanie użyta do wymiany decyduje przedstawiciel PZU SA, przy czym do wymiany stosuje się szybę porównywalnej jakości do szyby, której dotyczył wypadek ubezpieczeniowy."

    poniżej link do OWU PZU AutoSzyba

    https://www.pzuonline.pl/pdfs/www/PZ..._AutoSzyba.pdf

  3. #23
    szataniszcze's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    25 razy

    Domyślny

    2 lata temu, rok temu szukałem firm ubezpieczeniowych z ,,małym" AC
    czyli od kradzieży, pożaru, podpalenia i szyby.
    Taką opcje znalazłem w PZU i LINK4
    generalnie jestem w LINK4, w ciągu ostatnich 2lat wymieniłem już 4 szyby przednie, jedną przed wczoraj
    także uważam że jak na 4-5 stówek rocznie to nie dużo, a masz spokój od kradzieży itd.
    jedyna dopłata to wkład własny, chyba 20%, czyli raptem musiałem dopłacić 170 zeta

  4. #24
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    zuper, a to ciekawe, myślałem, że to tak samo działa jak z innymi szkodami ... Ale to też nie zaprzecza, że można się dogadać i wymienić na oryginał. Kwestia podejścia pracownika PZU :]
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

  5. #25

    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław, Częstochowa
    Auto
    Skoda Octavia II FL
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Wiolka Pokaż post
    a ja mam w AXA pakiet, w którym m.in. są ubezpieczone szyby. Oczywiście wymiana na zamiennik ale z paskiem przyciemnionym (bez dodatkowej opłaty), w dowolnym warsztacie (oczywiście nie ASO), na podstawie faktury AXA zwróciła mi kasę w przeciągu tygodnia i podobno nie tracę zniżek ponieważ jest niska kwota naprawy (tak mnie poinformowała Pani na infolinii). Zobaczymy jak będzie w praktyce i czy rzeczywiście mi zniżek nie zabiorą.
    No niestety. Mam złą wiadomość dla Ciebie.
    W zeszłym roku jechałem trasą i prawdopodobnie z mostu ktoś coś rzucił i wpadło mi prosto w szybę. Na szczęście nie uszkodziło ani maski ani dachu.
    Axa wymieniło szybę (miałem z tym pełno problemów przez niedoinformowanie pracowników na infolinii o warsztatach które mi tę szybę wymienią) ale niestety mam wpis w przebiegu ubezpieczenia i wypadku: zbicie szyby no i 5% ze zniżek zabrali .

  6. #26
    Wiolka's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez puchatek007 Pokaż post
    No niestety. Mam złą wiadomość dla Ciebie.
    W zeszłym roku jechałem trasą i prawdopodobnie z mostu ktoś coś rzucił i wpadło mi prosto w szybę. Na szczęście nie uszkodziło ani maski ani dachu.
    Axa wymieniło szybę (miałem z tym pełno problemów przez niedoinformowanie pracowników na infolinii o warsztatach które mi tę szybę wymienią) ale niestety mam wpis w przebiegu ubezpieczenia i wypadku: zbicie szyby no i 5% ze zniżek zabrali .
    A ja nie miałam narzuconych warsztatów. Powiedzieli mi tylko, że nie zwrócą jeżeli wstawię nową szybę w ASO. Koszt musiał być poniżej 2000 tys. Zapewne też wszystko zależy od wykupionego pakietu (ja mam pakiet dla kobiet). Pod koniec kwietnia się wszystko wyjaśni- a jak nie ta ubezpieczalnia to inna.
    Ostatnio edytowany przez Wiolka - 28-03-11 o 10:56 Powód: Automatyczne łączenie postów


    Napisz na sklep@pielegnowacauto.pl i zapytaj o forumowy rabat!
    Kosmetyki samochodowe, materiały polerskie oraz lakiernicze. Usługi z zakresu auto detailingu. Odwiedź nas na www.pielegnowacauto.pl lub www.jak.pielegnowacauto.pl

  7. #27
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Czyli z kilku powyzszych postow wynika ze to osoba ktora obsluguje nas decyduje czy to bedzie zamiennik czy orginal, tak?

    U mnie (nie wiem skad) wzielo sie bardzo duzo maly (wrecz malutkich) odpryskow na szybie - jak ja umylem to dopiero zauwazylem ze jest ich az tyle.

  8. #28
    zuper's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    śląsk
    Auto
    Audi, Seat Leon
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kuebk Pokaż post
    Czyli z kilku powyzszych postow wynika ze to osoba ktora obsluguje nas decyduje czy to bedzie zamiennik czy orginal, tak?
    PZU ma podpisaną umowę z NordGlass więc jak jest blisko twojego miejsca zamieszkania ich punkt serwisowy to na pewno skierują cię do nich, a jeżeli go nie ma to mogą się zgodzić na fakturę max. do 2 tyś. pln

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kuebk Pokaż post
    U mnie (nie wiem skad) wzielo sie bardzo duzo maly (wrecz malutkich) odpryskow na szybie - jak ja umylem to dopiero zauwazylem ze jest ich az tyle.
    powstały one od piasku z jezdni są uznawane jako normalne zużycie (dowiadywałem się konkretnie o takie mikro odpryski), więc jeżeli chcesz wymienić to musi być coś większego

    z autopsji wiem jak te małe punkciki wkurzają w słoneczny dzień jeżeli jest ich dużo.

  9. #29
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    No wkurzaja jak nie wiem, pozatym zawsze mozna szybie pomoc.

    Co do faktury do 2k pln, dogadam sie z PZU ze robie we wlasnym zakresie i przynosze fakture ale na fakturze mam 3k pln to oni mi zwracaja 2k czy sa jakies problemy z uznaniem czegos takiego? Bo raczej to nie powinien byc dla nich problem ze sobie doplacilem we wlasnym zakresie.

  10. #30
    zuper's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    śląsk
    Auto
    Audi, Seat Leon
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    F-ra może być na większą kwotę jedynie zwrotu dostaniesz 2000 pln i mówimy tu o kwocie brutto.

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •