Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 15 z 15

Temat: Pulsująca/wariująca elektryka

  1. #11
    Calax's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Legnica
    Auto
    BMW 3
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    37 razy

    Domyślny

    na odległość to wszystko gdybanie, ale kolejnym krokiem jaki bym wykonał to podmiana sterownika oświetlenia. może z nim coś nie tak, a reakcja silnika może być związana z zupełnie inną usterką.
    Golf IV 1.6 AKL 101PS -> 8L 1.9 TDi ASV 110@135PS -> 8P 2.0 TDi BKD 140@170PS -> BMW E90 M47M2 2.0d 163@193 PS Nareszcie Automat
    MAN TGA 26.350 XLX E3 -> DAF XF 105.410 SPACE CAB E5

  2. #12
    ralf_g's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pabianice
    Auto
    A3 Sportback
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.6 BSE

    Domyślny Pulsująca elektryka

    Na tą chwilę Stwierdziłem że zamienili w serwisie aku z orginalnego (po wklejce) 60Ah na 44Ah. Nie mam pojęcia czy to może mieć wpływ,szukam większego na podmianę.
    A gdzie znajdę sterownik od oświetlenia fizycznie i co może być uszkodzone na diagnostyce u kolegi na VAGu i W ASO nie wyszły żadne błędy.

  3. #13
    czaro10's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    558 razy
    Podziękował
    68 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez ralf_g Pokaż post
    A gdzie znajdę sterownik od oświetlenia fizycznie...
    Pod kierownicą po lewej stronie. Jak zdejmiesz osłonę, to obok skrzynki z bezpiecznikami zobaczysz taką skrzynkę z wystającymi przekaźnikami.

    Poniżej widok od spodu, czyli od wtyczek za kablami.



    Będziesz widział na pierwszy rzut oka tę ściankę z przekaźnikami wystającymi.

    Możesz podmienić na sterownik od innego 8P i sprawdzić czy dalej będzie to samo.
    Możesz też otworzyć skrzynkę i zerknąc na płytkę czy któryś ze scalaków nie jest przepalony.

  4. #14

    Data dołączenia
    Apr 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Z Francji
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny problem z fis

    Witam, mam problem :
    -panel przy trójkącie i trójkąt od awaryjnych zaczeły mocno świecić nawet po wyjęciu kluczyka dalej świecą,
    -vag pokazał błędy świec 1, 2 i 3
    -fis zgasł ale
    nie wiem w czym problem, może ktoś miał podobny problem, dzięki za informacje

  5. #15

    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi A3 8P / Audi S4 B8
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BMJ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Panowie mam problem, może ktoś pomoże.

    Silnik 3.2, jakiś czas temu przy okazji naprawy klimatyzacji postanowiłem zregenerować alternator. I niestety zaczęły się problemy. Pierwszy objaw to delikatne pulsowanie świateł, podświetlenia zegarów, lampki wnętrza. Potem doszło wyłączanie się dmuchawy, podświetlenia drzwi itp. Postanowiłem pomierzyć co się dzieje z napięciem i tak

    - kiedy obroty silnika są normalne - w czasie jazdy jest ok 14-14,4
    - na obrotach jałowych zdarza się, że dobija do..... 16V

    Problemy są jedynie na jałowych - lub kiedy obroty spadają. Wtedy wszystko wariuje i pulsuje - na skutek za dużego napięcia.

    I teraz pytanie - Czy po wymianie / regeneracji alternatora przeprowadza się jakieś kodowanie, adaptację itp. na wzór np. kodowania aku w a4?
    Gdzieś na jakimś forum znalazłem kodowanie alternatora w zależności od np. liczby cylindrów, ale to dotyczyło nowszego samochodu.

    Będę wdzięczny za jakies sugestie zanim mechanik po raz kolejny to rozgrzebie, bo roboty z tym sporo niestety w tym modelu.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •