Pokazane rezultaty 1 do 5 z 5

Temat: Blokowanie tylnego koła po hamowaniu

  1. #1

    Data dołączenia
    Aug 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mikołów
    Auto
    Audi A3 1.8T
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny

    Domyślny Blokowanie tylnego koła po hamowaniu

    Witam. Mam problem dotyczący prawego tylnego koła.
    Mianowicie, od jakiegoś czasu podczas hamowania słyszałem piszczenie gdzieś z tyłu, za bardzo nie przywiązywałem do tego uwagi aż do czasu gdy podczas naciśnięcia pedału hamulca i po jego puszczeniu hamulce w prawym tylnim kole dalej trzymały. Na początku lekko, ale gdy dojechałem do domu i nacisnąłem do dechy, trzymał na amen. Po godzince już lekko puścił.

    Po ściągnięciu koła okazało się, że ciśnienie z tłoczka nie chce schodzić. Tzn płyn tam ciągle jest, a po poluzowaniu śruby odpowietrzającej następuje wytrysk płynu i po tym kołem można znów ruszać. Sprawdziłem przewód od płynu i nie widać, żeby był gdzieś uszkodzony, lub przegięty. Wszystko przy kole wydaje się być w porządku. Przedmuchałem wszystko i nie wygląda na zasyfione.

    Ktoś ma jakiś pomysł, co zrobić żeby w końcu rozkminić co jest nie tak i jak to naprawić?

  2. #2
    blacksline's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Shell :)
    Auto
    Audi biturbo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Moja sugestia to, iż możesz miec zapieczony zacisk zobacz jak on pracuję

  3. #3
    cygan19's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piaseczno / Kazimierz Dolny
    Auto
    CCCO A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    a ja bym wymienił tłoczek albo oczyścił jak kto woli mi pierdzielony przyrdzewiał i z prawej strony klocki mi się starły a z lewej jak nowe były

  4. #4
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Kolega miał identyczny problem w Fordzie ( no może nie piszczało mu nic podczas hamowania). Najpierw po hamowaniu koło jeszcze przez chwilę trzymało. Było to dosłownie 0,5s i myślał ,że tak działa ABS. Jeździł na krótkich odcinkach i nic się nie nagrzewało. Po przebyciu dłuższego dystansu pewnego razu hamulec nie puścił już po tych 0,5s. Identycznie ,tylko po odkręceniu śruby można było wsunąć tłoczek.
    Winny okazał się gumowy wąż. Od starości w środku popękał i chyba kawałek gumy gdzieś się urwał , bo wąż zaczął działać jak zawór i w jedną stronę tylko płyn puszczał.

  5. #5
    włodek's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ..
    Auto
    Cały czas to samo
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    65 razy
    Podziękował
    106 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez nawrat Pokaż post
    Po ściągnięciu koła okazało się, że ciśnienie z tłoczka nie chce schodzić. Tzn płyn tam ciągle jest, a po poluzowaniu śruby odpowietrzającej następuje wytrysk płynu i po tym kołem można znów ruszać.
    Stawiam na przewód hamulcowy gumowy. W miejscu gdzie połączona gest guma z metalem, metal koroduje, rozszerza sie i zaciska przewód gumowy.
    Spotkałem sie kilka razy z takim przypadkiem (najczęściej z Oplu lub Fiacie).

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •