Strona 39 z 56 PierwszyPierwszy ... 29373839404149 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 381 do 390 z 551

Temat: Zawieszenie

  1. #381
    qba29dm
    Guest

    Domyślny Trzeszczenie zawieszenia PRZÓD po remoncie

    Witam, zrobiłem kompletny remont przedniego zawieszenia:

    - amorki Bilstein
    - sprężyny KYB
    - mocowania górne+łożysko Lemforder
    - tuleje wahaczy Lemforder
    - odboje + osłony amorków

    Wszystko powyższe standard, żaden sport -35mm.

    Przód autka ładnie poszedł w górę, nabrał sztywności ale trzeszczy coś podczas pokonywania zakrętów, nigdy podczas jazdy na wprost. Trzeszczenie jest głośne i troche obciachowe jak na audi:/ Mam wrażenie, że dochodzi z okolicy mocowań górnych amorków, poniżej fotki jak to wyglada z zewnątrz (są skręcone na zero niemal)



  2. #382
    qba29dm
    Guest

    Domyślny

    Problem rozwiązany - lemfordery skrzypią niestety, odkręciłem górne nakrętki i dałem tam trochę smaru wysokociśnieniowego wurth, jak ręką odjął

  3. #383
    Zakaz pisania
    Data dołączenia
    Jul 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Garwolin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Na diagnostyce nawet jakbyś pojechał z całkiem padnietym amortyzatorem to może pokazać 70%. Zmieniałeś spręzyny mu kiedyś? Miałem identyczny problem tzn dobijanie oraz zgrzyty z przedniego zawieszenia. Wina okazały się amorki oraz sprężyny. Kupiłem mu za miękkie sprężyny, okazały się do silnika 1.6 a nie od 1.8T oraz felerne amortyzatory SRL. Wkurzyłem się bo mi zgrzytało, dobijało kupiłem dwie używane sprężyny od 1.8T, nowe poduszki i łożyska amorków oraz amorki Bilsteiny i od razu inne autko.
    Sprawdź sprężyny przede wszystkim, jesli ktoś wymieniał i wstawił za miękkie szybko rozwalisz sobie amorki. A co do zawieszenia taki urok A3 że bardzo sztywne.

  4. #384
    qba29dm
    Guest

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez gsekulski Pokaż post
    Na diagnostyce nawet jakbyś pojechał z całkiem padnietym amortyzatorem to może pokazać 70%. Zmieniałeś spręzyny mu kiedyś? Miałem identyczny problem tzn dobijanie oraz zgrzyty z przedniego zawieszenia. Wina okazały się amorki oraz sprężyny. Kupiłem mu za miękkie sprężyny, okazały się do silnika 1.6 a nie od 1.8T oraz felerne amortyzatory SRL. Wkurzyłem się bo mi zgrzytało, dobijało kupiłem dwie używane sprężyny od 1.8T, nowe poduszki i łożyska amorków oraz amorki Bilsteiny i od razu inne autko.
    Sprawdź sprężyny przede wszystkim, jesli ktoś wymieniał i wstawił za miękkie szybko rozwalisz sobie amorki. A co do zawieszenia taki urok A3 że bardzo sztywne.
    Przód nie jest twardy jak skała, czego nie mogę powiedzieć o tyle, ale nie dobija. Do 1.6 chyba już bardziej miękkich niż są założyć sprężyn sie nie da

  5. #385
    Jonasz88's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zabrze
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    a mam pytanie, ktos ma wymiary wszystkich gumowych tuleji w zawieszeniu? mam tokarke, chcialbym sobie poliuretan zrobic, i pytanie mam w 8l0 amorki blinstein bodajze b4 , czym sie roznia np od b6 oprócz ceny ktos kto jezdzil niech odpowie dzieki

  6. #386
    mariusz.byd's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    mam pytanie jestem po zmianie amorów i sprezyn przod tył przejechałm na nich ok 10km i tłuką na mocnych dziurach, czy to kwestia ułożenia spreżyn i amorów czy coś jest nie tak?


    juz dawno zrobione dla potomnych po zmianie zawieszenia -50 na normalne były wybite gumy wahaczy i gumy stabilizatora
    Ostatnio edytowany przez mariusz.byd - 06-01-14 o 14:42
    Gdy ktoś stara się mnie wyprzedzić ///


  7. #387

    Data dołączenia
    Feb 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jelenia Góra
    Auto
    A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    inny
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    sprawdź czy od góry amory nie sa odkrecone (akurat u mnie w a4 dokrecałem to kluczem od małego fleksa..albo łozysko amortyzatora walniete to co jest w poduszce od góry

  8. #388

    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gliwice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Witam,
    mam mały problem, w samochodzie z przodu z lewej strony pękła mi sprężyna. Dokładny model to A3 1,9TDI 130 koni (ASZ) 3d. Dodatkowe wyposażenie określone kodem G66 (ozn sportowe zawieszenie z przodu).
    Z tego co się orientuję na rynku brak zamienników dla tego typu, cena ori mocno przesadzona (368zł/szt). Jeden z użytkowników forum w swoim ASZ zmienieł zawieszenie na gwintowane i zaproponował swije ori sprężyny. Poniżej podaję link do zdjęcia:
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...0f5743ccd.html
    Na swoich nie potrafię zlokalizować kolorowych znaczków -kodów.
    Jest ktoś w stanie mi pomóc w ustaleniu czy ten zestaw na zdjęciu bedzie odpowiedni. Chcę uniknąć sytuacji że przód będzie zadarty do góry, za miękki, tdardy itp.
    ze wszelkie sugestie będę wdzięczny

  9. #389
    para237's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łeba
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Witam. Mam zamiar kupić A3 8l po lifcie z Niemiec. Auto posiada gwintowane zawieszenie z regulacją. Lecz nie wiem jakiej firmy. Jedyne co wiem to to że ma czerwone sprężyny i żółte amortyzatory. Jaka to może być firma? Nie chce kupić betonowego auta z jakimś trefnym zawieszeniem. ;( Jeżeli posiada regulację to będzie można poprawić komfort jazdy? Dzięki. To będzie moje pierwsze auto ze sportowym zawieszeniem.

  10. #390
    Mazowieckie dmdash's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    211 razy
    Podziękował
    183 razy

    Domyślny

    moze to być np. MTS. Czego panikujesz, w razie co wyjmiesz gwint, wsadzisz amory i sprezyny seryjne i po sprawie, nie ma w tym jakiejs wielkiej filozofii.
    There's only one word you need to know. Low.

Strona 39 z 56 PierwszyPierwszy ... 29373839404149 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •