Strona 52 z 56 PierwszyPierwszy ... 2425051525354 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 511 do 520 z 551

Temat: Zawieszenie

  1. #511

    Data dołączenia
    May 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kieleckie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez przemo88 Pokaż post
    Masz na pewno coś nie tak. Kup normalne sprężyny dedykowane do modelu, przy okazji nowe amorki i poduchy z łożyskami. U siebie wymieniałem cały przód ostatnio i zupełnie inne auto. Po demontażu okazało się, że amory to śmietnik chociaż na skp wyniki jakby prawie były nowe.
    Jak będe miał troche więcej czasu to postaram sie sam rozebrać i wymienić..
    Planuje zrobić cały przód (poprzedni właściciel z tyłem już coś robił).. Jakieś amory/sprężyny polecisz? Mają być jak najdłuższe, pluje na sportowe, nie na te drogi

  2. #512

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Gazowe sachsy, a sprężyny mam założone standardowe KYB.

  3. #513

    Data dołączenia
    Mar 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.4T CAXC

    Domyślny

    Pytanko na szybko, przy przejazdach przez pijanego policjanta z minimalnie wyższą prędkością mam wrażenie że mi koło gdzieś lewe przyciera. Czy to akceptowalne i należy jeździć wolniej, czy szukać przyczyny?

    Amortyzatory po 85%, reszta zwieszenia ok.

  4. #514

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Może przyciera Ci dolna część zderzaka, jest oberwana pęknięta przez co niżej siedzi?. Miałem tak z prawej strony ale uporałem się z tym za pomocą "trytytki" Pytanie jeszcze jakie masz koła założone

  5. #515

    Data dołączenia
    Mar 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.4T CAXC

    Domyślny

    Zderzak na miejscu, nic tam nie jest oberwane/pęknięte.

  6. #516

    Data dołączenia
    Jun 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Do 8l 96r 1,6 czyli przed-lift tuleja do tylnej belki wchodzi rozmiar 72mm czy 69? czy może są one wymienne można obie stosować ?

  7. #517
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    1J0501541C
    Strona zabudowy:tylna oś po obydwu stronach, z tyłu
    średnica zewnętrzna [mm]: 72
    średnica wewnętrzna [mm]: 12,2
    Rodzaj mocowania: podstawa gumowo-metalowa
    Rodzaj wahacza: dla wahacza poprzecznego
    Długość [mm]:89,5

    ale patrząc na belkę i wymiary wychodzi 69
    po wymianie kilku maili wiem że będziesz miał właśnie tyle chociaż najlepiej zmierzyć na podniesionym aucie
    porównałem kilka belek po numerach z etki i tylko w jednym przypadku nie mogłem znaleźć średnicy na tuleje
    reszta ma 69mm
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 29-05-18 o 13:18

  8. Podziękowania dla klamamoto za pomoc w problemie

    BajkoPisarz (28-05-18)

  9. #518

    Data dołączenia
    May 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kieleckie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez parcek Pokaż post
    Witam, od kwietnia jestem w posiadaniu A3 8L, 1.9 tdi 90km 2001.
    Bardzo mnie niepokoi jedna rzecz - zawieszenie..... Jest strasznie niskie.. Gdy się rozglądam po parkingach i ulicach to wydaje mi sie że wszystkie A-trójki są wyższe od mojej... Chodzi mi o przód.. Bo tył jest ok, ale przód to jakaś kpina.. Ta "plastikowa osłona" jest tuż tuż nad ziemią, z daleka jak sie schylę od przodu wygląda to tak jakby coś wisiało pod silnikiem..
    I chciałem się zapytać w jaki sposób można to podwyższyć...
    Cytuj Oryginalnie napisane przez przemo88 Pokaż post
    Masz na pewno coś nie tak. Kup normalne sprężyny dedykowane do modelu, przy okazji nowe amorki i poduchy z łożyskami. W serii nie ma problemów z pokonywaniem nierówności. U siebie wymieniałem cały przód ostatnio i zupełnie inne auto. Po demontażu okazało się, że amory to śmietnik chociaż na skp wyniki jakby prawie były nowe.
    Witam ponownie .
    Na początku września auto nie przeszło przeglądu - kompletnie całkowicie wybity przedni prawy amortyzator (lewy był w miare ok) i tuleje wahacza.
    Wymieniłem na nowe: amortyzatory + sprężyny przód, poduszki z łożyskami. (Stare były oryginalne, nie żadne sportowe.)
    Efekt? - W prowadzeniu niebo a ziemia, teraz jeździ sie o 150% bardziej komfortowo i lepiej trzyma zakrętów (wcześniej mnie troche wyrzucało ).

    Ale jeśli chodzi o wysokość przedniego podwozia to nie zmieniło się praktycznie nic, jest tak samo jak przedtem.. Tył ładnie wysoko, a przód (konkretnie ta plastikowa "łódka" pod miską) niemalże tyka ziemi.
    Przeszkadza mi to np. w pokonywaniu progów typu jedna warstwa asfaltu więcej w stosunku do pasa przeciwnego (jak gdzieś robią droge np. a tak sie składa że niedaleko mnie robią ją już cały rok - tak mamy w Polsce) bo szuram tym niemiłosiernie. Czasami też na jakichś bułach (typu wypukły asfalt od korzeni drzew).
    Przy parkowaniu - nie mogę dojeżdżać do krawężnika bo wadzę zderzakiem - istnieje ryzyko że za którymś razem po prostu by odleciał :X.

    Ktoś powie że A3 ogólnie ma niskie zawieszenie, z tym sie zgadzam, no ale tak jak pisałem - chyba nie widziałem jeszcze żeby któraś była z przodu tak niska jak moja (nie licząc tych sportowych). Moja wygląda tak jakby miała przepukline .

    Nie wiem czy da się jeszcze coś z tym zrobić.. Sporo włożyłem już w ten samochód, ale jeśli trzeba to włoże więcej. Tylko w co? :X

  10. #519

    Data dołączenia
    May 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kieleckie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Dodam jeszcze jedno, bo coś mi sie nie podoba...
    Jest twardo, bardzo twardo.
    Wystarczy próg 1-2 cm i przy prędkości 60 + boli bardzo. Tak powinno być czy mechanik wymieniając w/w coś schrzanił?

  11. #520

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Jakie dokładnie założyłeś sprężyny i amory? Jakie masz ogumienie? Na seryjnym zawiasie i kołach 16'' nie ma mowy o czymś takim jak piszesz. Za wysokość zawiechy odpowiadają sprężyny i przy wymianie ciężko coś spartolić, bo to zawieszenie jest proste jak budowa cepa

Strona 52 z 56 PierwszyPierwszy ... 2425051525354 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •