Strona 4 z 15 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 31 do 40 z 150

Temat: stuki podczas skręcania kierownicą

  1. #31
    camensky's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    U mnie slychac metaliczne, gluche stukniecie. Przy kreceniu kierownica podczas powolnej jazdy, i to przy kreceniu o duzy kat. Stukniecie jest najczesciej przy obrocie tak mniej wiecej o 150 stopni. Zawsze jak wyjezdzam z parkingu w lewo to stukniecie jest na bank. Podczas manewrowania tez. Ogolnie przy wolnej jezdzie albo wrecz na postoju. Wydaje mi sie, ze z prawej strony, choc ostatnio chyba z lewej tez sie odzywa. Do tego - tez z prawej strony - podczas gwaltownego dodawania gazu przy ruszaniu, kiedy kola zaczynaja tracic przyczepnosc slychac glosne, wyrazne i szybkie stukanie. To juz mozna okreslic jako walenie Na prawde glosne - ewidentny luz na czyms. 3. objaw (nie wiem czy ma zwiazek, ale napisze) to trzesaca sie kierownica przy wyzszych predkosciach. Powyzej 140km/h telepie sie na prawde mocno. Co ciekawe tylko przy przyspieszaniu. Tzn jade pow. 140 z wcisnietym gazem - telepie - puszczam gaz ustaje (albo spada do minimum).

    Podsumumowujac:

    - stukanie przy skrecaniu o duzy kat (tak jakby cos przeskakiwalo)
    - walenie w lewym kole podczas gwaltownego ruszania i utracie trakcji
    - trzesienie sie kierownicy przy wcisnietym gazie >130-140 km/h

    Na zawieszeniu luzow podobno nie ma, lozysko amortyzatora wykluczone (testowali tez amortyzatory na przyrzadzie - jak podczas przegladu), drazki OK (wymienili chyba troche na sile, bo nic sie nie zmienilo). Podobno w podwoziu wszystko OK, a te objawy dosc niepokojace.

    Jak ktos ma jakis pomysl lub doswiadczenie to bede wdzieczny.

  2. #32

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    1.8T
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Camensky jak się testuje na przyrządach łożysko amrotyzatora??

    Ginekologiem nie jestem, ale zerknąć mogę

  3. #33

    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Camensky takie objawy jak ty opisujesz u siebie to ja bym bardziej stawiał na półoś
    Części do grupy VAG oryginalne i zamienniki oraz płyny eksploatacyjne, polecam sklep u tego forumowicza ELEMENATEUR ma najtańsze i bezkonkurencyjne ceny na rynku naprawdę polecam

  4. #34
    Adam91's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Z rana widzę smog przez okno --> Katowice
    Auto
    Volvo S40
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez camensky Pokaż post
    U mnie slychac metaliczne, gluche stukniecie. Przy kreceniu kierownica podczas powolnej jazdy, i to przy kreceniu o duzy kat. Stukniecie jest najczesciej przy obrocie tak mniej wiecej o 150 stopni. Zawsze jak wyjezdzam z parkingu w lewo to stukniecie jest na bank. Podczas manewrowania tez. Ogolnie przy wolnej jezdzie albo wrecz na postoju. Wydaje mi sie, ze z prawej strony, choc ostatnio chyba z lewej tez sie odzywa. Do tego - tez z prawej strony - podczas gwaltownego dodawania gazu przy ruszaniu, kiedy kola zaczynaja tracic przyczepnosc slychac glosne, wyrazne i szybkie stukanie. To juz mozna okreslic jako walenie Na prawde glosne - ewidentny luz na czyms. 3. objaw (nie wiem czy ma zwiazek, ale napisze) to trzesaca sie kierownica przy wyzszych predkosciach. Powyzej 140km/h telepie sie na prawde mocno. Co ciekawe tylko przy przyspieszaniu. Tzn jade pow. 140 z wcisnietym gazem - telepie - puszczam gaz ustaje (albo spada do minimum).

    Podsumumowujac:

    - stukanie przy skrecaniu o duzy kat (tak jakby cos przeskakiwalo)
    - walenie w lewym kole podczas gwaltownego ruszania i utracie trakcji
    - trzesienie sie kierownicy przy wcisnietym gazie >130-140 km/h

    Na zawieszeniu luzow podobno nie ma, lozysko amortyzatora wykluczone (testowali tez amortyzatory na przyrzadzie - jak podczas przegladu), drazki OK (wymienili chyba troche na sile, bo nic sie nie zmienilo). Podobno w podwoziu wszystko OK, a te objawy dosc niepokojace.

    Jak ktos ma jakis pomysl lub doswiadczenie to bede wdzieczny.
    Półoś lub przekładnia kierownicza. Ja mam prawie te same objawy co twoje. u mnie diagnoza przekładnia(maglownica).
    A poci ci się gdzieś auto ?? w okolicach wahaczy??
    A spróbuj wycofać a potem do przodu pojechać ok. 50 cm i tak kilka razy. Jeżeli bd stukać to sworzeń raz dobrze pracuje a raz zle.(wymienić sworzeń)
    Ostatnio edytowany przez Adam91 - 29-03-11 o 18:57
    S P O T K A N I A
    Ś L Ą S K I E

    DRUGA SOBOTA KAŻDEGO MIESIĄCA godz 16:00
    決してあきらめない Never give up

  5. #35
    camensky's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Z prawej strony jest chyba maly wyciek. Tzn plame na betonie widac, ale nie zostaje, wiec myslalem ze to woda z klimy albo ze spryskiwaczy.

    lawina: testowali amortyzatory, nie wiem czy tam wyszloby lozysko. Napisalem wszystko co wiem
    Ostatnio edytowany przez camensky - 30-03-11 o 20:52

  6. #36
    Adam91's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Z rana widzę smog przez okno --> Katowice
    Auto
    Volvo S40
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez camensky Pokaż post
    Z lewej strony jest chyba maly wyciek. Tzn plame na betonie widac, ale nie zostaje, wiec myslalem ze to woda z klimy albo ze spryskiwaczy.
    To zdejmij koło po lewej stonie i zobacz czy coś się poci.
    zwróć uwage na wahacz bardziej w głebi nadkola.
    Jeżeli jest wyciek to masz to samo co ja czyli ta przekładnia do wymiany;/
    S P O T K A N I A
    Ś L Ą S K I E

    DRUGA SOBOTA KAŻDEGO MIESIĄCA godz 16:00
    決してあきらめない Never give up

  7. #37
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez camensky Pokaż post
    U mnie slychac metaliczne, gluche stukniecie. Przy kreceniu kierownica podczas powolnej jazdy, i to przy kreceniu o duzy kat. Stukniecie jest najczesciej przy obrocie tak mniej wiecej o 150 stopni. Zawsze jak wyjezdzam z parkingu w lewo to stukniecie jest na bank. Podczas manewrowania tez. Ogolnie przy wolnej jezdzie albo wrecz na postoju. Wydaje mi sie, ze z prawej strony, choc ostatnio chyba z lewej tez sie odzywa. Do tego - tez z prawej strony - podczas gwaltownego dodawania gazu przy ruszaniu, kiedy kola zaczynaja tracic przyczepnosc slychac glosne, wyrazne i szybkie stukanie. To juz mozna okreslic jako walenie Na prawde glosne - ewidentny luz na czyms. 3. objaw (nie wiem czy ma zwiazek, ale napisze) to trzesaca sie kierownica przy wyzszych predkosciach. Powyzej 140km/h telepie sie na prawde mocno. Co ciekawe tylko przy przyspieszaniu. Tzn jade pow. 140 z wcisnietym gazem - telepie - puszczam gaz ustaje (albo spada do minimum).
    Cytuj Oryginalnie napisane przez Adam91 Pokaż post
    Półoś lub przekładnia kierownicza
    Przy takich dziwnych stukach warto sprawdzić czy to nie przeguby. A na powyżej opisane objawy to ja bym je na prawdę mocno obstawiał.

    Skręcić kierownicą na maxa w którąś stronę i dynamicznie ruszyć do tyłu (nie wjedźcie w coś ). Jak usłyszycie stuknięcie to na 99% jest luz w przegubie ośki.

    Potem podnieść auto i w pionie sprawdzić luzy w kole żeby wykluczyć łożysko. Koło ma być super sztywne, jak jest nawet delikatny ruch w od pionu to łożysko padnie prędzej czy później...
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

  8. #38

    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dublin-Koszalin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Mam identyczny problem. Czasami te stuki sa czasami nie ma . Sprawdzalem krzyzaki ,ale sa ok wiec podejrzewam przekladnie ale.... wiem ze mam wybite poduszki amortyzatorow dokladnie jedna z nich jest zarznieta. Co za tym idzie lozyska tez do wymiany .
    Ale nie jestem do konca pewien .

    Koncowki drazkow mam wymienione , dodatkowo wymienilem wszystkie gumy na wchaczach i stabilizatorach.

    Nie mam pojecia jaki jest koszt naprawy przekladni w Dublinie wiec ciagle licze na te poduszki

    Jak w koncu wymienie to dam znac czy pomoglo.
    Ostatnio edytowany przez Alexossi79 - 31-03-11 o 09:59

  9. #39
    OŁEK's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Działdowo
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    cząsta przyczyną jest maglownica
    u mnie jest to samo. na prostej drodze jest wszystko ok
    drążki kierownicy są oki
    wjechałem na kanał i pukanie słychać na maglownicy
    Dodano:
    krzyżak też sprawdzałem i jest oki
    Dodano:
    koszt samej maglownicy używanej to około 400
    Ostatnio edytowany przez OŁEK - 31-03-11 o 12:57 Powód: Automatyczne łączenie postów

  10. #40

    Data dołączenia
    Mar 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WLKP
    Auto
    S3 8L
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY

    Domyślny

    u mnie to samo w audi S3

    do czego moze to doprowadzic? wymieniac teraz czy to nic groznego, poza puknieciem pojedynczym na duzym skrecie, zero objawow...

Strona 4 z 15 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •