Strona 15 z 15 PierwszyPierwszy ... 5131415
Pokazane rezultaty 141 do 150 z 150

Temat: stuki podczas skręcania kierownicą

  1. #141

    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Jedz na trzepaki i od tego zacznij

  2. #142

    Data dołączenia
    Apr 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez saj234 Pokaż post
    Jedz na trzepaki i od tego zacznij
    A czy w stacji diagnostycznej mogę wjechać na same szarpaki? Przegląd mam jeszcze przez długi okres, czy jak coś wyjdzie nie prawidłowo to chyba nie zabiorą dowodu?

  3. #143
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Useer Pokaż post
    A czy w stacji diagnostycznej mogę wjechać na same szarpaki? Przegląd mam jeszcze przez długi okres, czy jak coś wyjdzie nie prawidłowo to chyba nie zabiorą dowodu?
    przynajmniej jest wesoło
    normalnie wjedziesz jak i wyjedziesz z dowodem
    powodem może być wybita poduszka amortyzatora ale i końcówka drążka kierowniczego/trzepak jak Maciek wróżbita prawdę powie

  4. #144

    Data dołączenia
    Nov 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Czachorowo,Gostyń,Wielkopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 APG

    Domyślny

    Witam.
    Od niedawna pojawił się problem: przy cofaniu słychać dźwięk z tyłu auta, jakby "naciąganej sprężyny" przy jednoczesnym drżeniu wewnątrz.
    To samo dzieje się przy skręcie w prawo na zakrętach, jednak nie zawsze się tak dzieje, głównie takie objawy mają miejsce przy wolnej jeździe tj. ruch miejski.
    Słychać także skrzypienie, gdy pasażerowie wsiadają na tylną kanapę.
    Skręcanie kierownicy, gdy pojazd jest w bezruchu, nie daje takich objawów.
    Chciałbym zapytać, co może dolegać mojej A-trójce, jak szybko trzeba to naprawić oraz wokół jakiej kwoty oscylować powinny części.
    Z góry dziękuję

  5. #145
    Dodos131's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    To ja sie podłącze. Mam podobnie jak wyżej kolega ale tylko jak stoje i skrecam w miejscu bez wcisniętego ręcznego.

  6. #146
    Czary's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    KOS
    Auto
    Audi quattro
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny Stukanie z prawej strony podczas skretu

    Hej pacjent to ASZ w quattro na gwincie AP podczas jazdy i skrętu w lewo z prawej strony, przynajmniej ja tak odczuwam coś mi stuka/bije i niestety przy prędkościach autostradowych jest to dość odczuwalne na kierownicy. Auto jest na poliuretansch z racji tego ze jest to haldex przod jest na łączniki stabi do amora. Ale raczej to nie on obciera. (na zimowych avus 225/45 i letniej tt 225/40 jest bez znaczenia). Czy może to być problem z poduszka a może łożysko jest już wyjechane (ale wtedy by było je słychać jak wyje). Były tez wymieniane gumy/osłony przegubów i polos została złe założona? Ale wtedy było by czuć bicie tylko przy skręcie a nie przy jeździe na wprost? Pomocy :/

  7. #147
    peteru's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Małopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Cześć! Po 8 latach usterka zdiagnozowana. Denerwowało mnie to stukanie ale jeździłem, auto przeglądy przechodziło. Pół zawieszenia wymienione, trudno o dobrego mechanika jeszcze ciężej o dobrego diagnostę. Jakby ktoś miał chęć poznać kto mi mi pomógł w wiadomości prywatnej odpowiem (południowy rejon Małopolski).

    Przyczyna stuków przy skręcaniu - kolumna kierownicza. Wielowypust pomiędzy "krzyżakami", ten który rzekomo ma zaabsorbować część energii podczas zderzenia i się złożyć ma luzy. Krzyżaki też z luzami (i te elementy zostały nadgryzione zębem czasu).

    Moja kolumna ma numer 8L1419501Q, może ktoś miał podobnie - czy istnieje szansa żeby wymienić z młodszej używanej kolumny same 2 krzyżaki z wielowypustem, żeby nie zdejmować kierownicy? Jakiego numeru kolumny szukać? Dzięki za pomoc!
    "traight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

  8. #148
    FF2004's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi S3
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    64 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Miałem to samo, łatwo to zdiagnozować. Zmień stopień wysunięcia kierownicy na inny niż masz cały czas ustawiony. Tam jest taki teflon co się wyrabia w jednym miejscu.
    DSG Das iSt Gówno

  9. #149
    peteru's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Małopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez FF2004 Pokaż post
    Miałem to samo, łatwo to zdiagnozować. Zmień stopień wysunięcia kierownicy na inny niż masz cały czas ustawiony. Tam jest taki teflon co się wyrabia w jednym miejscu.
    Chyba wszystkie możliwe kombinacje ustawienia próbowałem, widocznie to już stan agonalny. Gdzie ten teflon dokładnie jest?

    U mnie ewidentnie na krzyzakach i na wielowypuście. Szukam kolumny coś „zmodzę” 😬

  10. #150

    Data dołączenia
    Oct 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    To jest chyba nawet wada fabryczna, potem nawet zakładali fabrycznie na tą część kolumny jakiś pierścień zaciskowy. Jeszcze później zmieniona została konstrukcja kolumny. Też mi to łączenie stuka i jest przez to mały luz na kierownicy wyczuwalny na dziurach. Niestety tego pierścienia nigdzie w sprzedaży chyba nie ma.

    https://workshop-manuals.com/audi/a3...of_components/

    Vehicles manufactured between approx. 01.97 and 02.98 are fitted with a clamping ring -arrow- in the steering column to prevent rattling noise.
    An enhanced steering column was introduced as of roughly 02.98 and the clamping ring discontinued.

    Vehicles up to ident. no. 8L_VA 057 549 can be retrofitted in the event of rattling noise in the steering column with a split clamping ring, part no. 1J0 419 838 A.

Strona 15 z 15 PierwszyPierwszy ... 5131415

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •