Strona 9 z 15 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 81 do 90 z 149

Temat: bixenon z Q7 do A3(lampy bi led/bi soczewka)

  1. #81
    piteroo21's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    32 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Jak ustawiasz soczewke wzgledem drogowych.Podasz jakies konkret wytyczne??
    ALHandra serial 1,9TDI ALH 90+ ------> 120KM 269Nm------> 140KM 340Nm ------> ------>???

    piteroo21

  2. #82
    Czary's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    KOS
    Auto
    Audi quattro
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Dorabianie mocowań soczewki?widziałem ze niektóre firmy wycinają gotowe mocowania blaszki/płytki. Ktoś ma jakieś namiary na taka firmę?

    Dla zobrazowania filmik niżej:

  3. #83
    zgredek27's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    CCCO
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARX

    Domyślny

    Na sztywnych blaszkach nie zawsze sie tak da, generalnie w większości przypadków nie. Tutaj na filmie też nie widzę zdjęcia jak to świeci z ori drogowymi, które najczęściej zostawiam - wtedy nie ma problemu z przeglądami i kontrolami. Żródła swiatla są zachowane względem oznaczeń na lampie.

    Jak ja robie. Mam tablice na której znacze kontrolnie padanie światła z ori soczewki i drogowego i nową ustawiam tak samo. Po co? Unikacie później świecenia starych drogowych w niebo albo przed samochód. Ori soczewki są najczęściej na gumowych odbojach, zastosowanie samej blaszki powoduje zmianę kąta soczewki

    Pamiętam o zdjęciach... ale mi czasu brakuje, żeby to ładnie na drodzę uchwycić z 3 różnych soczewek
    Obecnie:
    B3Q US/B5/B3Q/A3Q 8L/B4Q
    R5/R4 TDI/R5EFI/R4 1.8T/R41.8T

  4. #84
    zgredek27's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    CCCO
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARX

    Domyślny

    Dobra, od razu, wybaczcie jakosc, ale mam milion pytan czy warto, czy jest duza roznica od ori soczewki i lampy. Więc robię przedsmak w scenerii... hmm mega burdello boom boom. Przynajmniej oddaje na obiektach fajnie ilosc swiatla i widzianych przeszkód/szerokosc swiecenia.

    to tak, nasz super nr 1, ori soczewka z 2009 roku na zarowce haogenowej, odblysnik b.ładny (lampa z angola, jedne z ladniejszych soczewek jakie mialem, prawie porównywalne z S4 B5 Jap z przebiegiem 60k km). Przesłona przestawiona na EU jeśli kogoś to interesuje.
    Zdjęcie zrobione z lampy postawionej na pasie przednim (tak, zeby wtyczka z samochodu dostała). Klosz w stanie db+ polerowany, jakieś głebsze rysy tylko.



    druga niestety nie ostra bo mi ucieklo (robione telefonem z reki), moja nowa soczewka bix, nowy zarnik i przetwornica: (jedna lampa druga wypięta):



    DO weekendu odrobię się raczej z jakimś dobrym porównaniem, mam miejsce, tunel z ogrodzeniami po dwóch stronach, będzie ori lampa na zarowce, ori lampa na ori ksenonie, jakiejs sredniej jakosci soczewka bix ori z vw/audi na pierwszy montaz i moje obecne lampy.


    Na te chwile.... chyba nie trzeba nic dodawać.

    drugie zdjęcie z tej lampy, jak dla mnie nie jest jeszcze idealnie gladki klosz... ale to na dniach poprawie.


    ps. tak, tam w tle stoi samochód, srebrny, którego na ori soczewce nawet nie widać ... :]
    Ostatnio edytowany przez zgredek27 - 22-10-18 o 22:46
    Obecnie:
    B3Q US/B5/B3Q/A3Q 8L/B4Q
    R5/R4 TDI/R5EFI/R4 1.8T/R41.8T

  5. #85
    pomocnik's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdansk
    Auto
    XXX
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    284 razy
    Podziękował
    481 razy

    Domyślny

    Powiedz mi, zajmujesz sie przerobkami komercyjnie?

  6. #86
    zgredek27's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    CCCO
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARX

    Domyślny

    Nie, zdecydownie nie - brak czasu. Klepie to po godzinach, dla znajomych itp. Nigdzie się nie reklamuje i z grubsza najczęściej niestety odmawiam, bo nie chce kogoś trzymać z terminami. A dlaczego pytasz?

    lata temu zaczęło się od moich lamp w a4 b5 fl. Tam przetestowałem wszystkie z możliwych opcji, czyszczenie ori soczewek halogenowych, nowe soczewki halogenowe, ksenon hid na ori soczewce, soczewka Hella ze skody roomster (zaden szał) a kończąc na EvoX-r (które jest dla mnie numerem jeden, ale do 8L się nie mieści ).
    Ostatnio edytowany przez zgredek27 - 23-10-18 o 20:54
    Obecnie:
    B3Q US/B5/B3Q/A3Q 8L/B4Q
    R5/R4 TDI/R5EFI/R4 1.8T/R41.8T

  7. #87

    Data dołączenia
    Aug 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    6 razy

    Domyślny

    Mam pytanie do osób posiadających polecane przetwornice d2s koito. Który pin wtyczki odpowiada za plus? Niestety nie posiadam oryginalnych wtyczek i mam zamiar połączyć je za pomocą żeńskich konektorów.
    Moje przetwornice wyglądają tak:

  8. #88

    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    19 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    O ile dobrze pamiętam to lewy +, prawy -.
    Ale weź multimetr w dłoń i sprawdź przejście któregoś z pinów do obudowy i to będzie -

  9. #89
    zgredek27's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    CCCO
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARX

    Domyślny

    Ok, akurat nie na s3/a3 ale wpadł dość dobry mod -> zwykłe lampy odbłyśnikowe przerobiłem na biled

    trochę z pomiarów światła niżej:
    przed:

    po:



    ilość światła na oryginalnym źródle i odbłyśniku (mijania):


    ilość światła mijania na soczewce LED:


    ilość światła drogowe ori:


    nowe drogowe:


    No i całość po:



    właściciel po pierwszej trasie zachwycony... światła na drogowych podobno tyle - że wzrok nie ogarnia tak daleko
    Obecnie:
    B3Q US/B5/B3Q/A3Q 8L/B4Q
    R5/R4 TDI/R5EFI/R4 1.8T/R41.8T

  10. #90

    Data dołączenia
    Jan 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Woźniki
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Mam pytanie do osób, które przerobiły lub mają przerobione lampy poliftowe. Sam planuję taką przeróbkę z ori ksenonu i waham się pomiędzy soczewkami Hella 3 i Hella Intemo. Wyczytałem, że Intemo świecą lepiej niż Hella 3 i stąd ten dylemat. Moje pytanie dotyczy ilości miejsca w lampie. Z postów w tym temacie wywnioskowałem, że Hella 3 pasują w miarę dobrze i nie trzeba ciąć aż tak dużej ilości plastików. Czy Hella Intemo, które są nieznacznie większe również podejdą tak łatwo jak Hella 3? Czy rzeczywiście Hella Intemo świecą aż o tyle lepiej od Hella 3, że warto je zakładać?

Strona 9 z 15 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •