Strona 3 z 15 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 149

Temat: bixenon z Q7 do A3(lampy bi led/bi soczewka)

  1. #21
    hiszpan995's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Toruń
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Ja się właśnie zastanawiam, czy nie kupić drugich lamp i zrobić na mniejszych bo od a4 b7 są wielkie xd

    Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

  2. #22
    piteroo21's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    32 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    niestety ja zakupiłem bix z AUDI A3 8P 03-07, srednice soczewek sa w miare oko ale z długości wg mnie nie wejdzie do xenonu przedlift a nie chce tego rzeźbić. Wole bix włożyć do poliftowych świateł.
    ALHandra serial 1,9TDI ALH 90+ ------> 120KM 269Nm------> 140KM 340Nm ------> ------>???

    piteroo21

  3. #23
    zgredek27's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    CCCO
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARX

    Domyślny

    no ja trochę powycinałem, ale chciałem na dużym odbłyśniku. Z mniejszych soczewek, to a4 b8 polecam.

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Ok. Soczewki na samochodzie, że jest przepaść do standardowej halogenowej, to chyba nie muszę wspominać. Jak ktoś nie chce dłubać długo, to nie polecam soczewek których ja użyłem. Trzeba było podciąć obudowę w okolicach mocowania dekielka i sam dekielek na wtyczkę do d2s (soczewka za długa). Lampy do 8l nie zabijają ceną, więc postanowiłem pociąć i zrobić na dużych (lepsze byłyby np. z A4 B8, małe gabarytowo, ale i odbłyśnik niewielki).

    Zaznaczam, że wszystkie zdjęcia są robione przed końcową obróbką, bardziej jako materiał poglądowy:

    Tył wkładu po pasowaniu soczewki (mocowania nie pasują, trzeba rzeźbić nowe):



    Z przodu prezentuje się to mniej więcej tak:



    Trzeb poszerzyć otwór, z bodajże 63mm na 72mm:



    i dla porównania, soczewka standardowa świeci i wygląda tak:





    Odbłyśnik po nastu latach, też już swoje przeżył, jest matowy:



    I nowa bixenonowa:








    polecam, nawet samo czyszczenie, gdyby ktoś nie chciał pchać się w koszta i przeróbki. Sama lampa w środku jest brudna (jak w każdym samochodzie, które dotychczas rozbierałem). Samo czyszczenie daje duże efekty, ale przeróbka na większą soczewkę i ksenon to przepaść.

    Have fun :]
    Ostatnio edytowany przez zgredek27 - 11-11-15 o 21:13
    Obecnie:
    B3Q US/B5/B3Q/A3Q 8L/B4Q
    R5/R4 TDI/R5EFI/R4 1.8T/R41.8T

  4. #24
    raggaman's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubartów/Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY

    Domyślny

    Panowie czy posiada ktoś wiedzę na temat średnicy i długości soczewki wraz z odbłyśnikiem do lamp xenon przedlift ?
    Chciałbym rozwiercić trochę otwór od standardowej soczewki xenonowej i włożyć coś troszkę większego z bixenonem D2S.
    W mojej byłej A6 C5 kupiłem soczewki z Merca i podeszły P&P nawet do mocowań. W S3 nie mam pojęcia jak to ugryźć bez wyciągania i rozgrzewania lamp.

  5. #25
    zgredek27's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    CCCO
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARX

    Domyślny

    Niedlugo beda kolejne bixenony 8l. Trafil sie klient, cale na czarno i na innej soczewce. Zdam relacje
    Obecnie:
    B3Q US/B5/B3Q/A3Q 8L/B4Q
    R5/R4 TDI/R5EFI/R4 1.8T/R41.8T

  6. #26
    hiszpan995's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Toruń
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez raggaman Pokaż post
    Panowie czy posiada ktoś wiedzę na temat średnicy i długości soczewki wraz z odbłyśnikiem do lamp xenon przedlift ?
    Chciałbym rozwiercić trochę otwór od standardowej soczewki xenonowej i włożyć coś troszkę większego z bixenonem D2S.
    W mojej byłej A6 C5 kupiłem soczewki z Merca i podeszły P&P nawet do mocowań. W S3 nie mam pojęcia jak to ugryźć bez wyciągania i rozgrzewania lamp.
    Może uda mi się znaleść tą soczewke to pomierze, obecnie mam jedynie fotki porównujące tylko obrazowo jak jest mniejsza od soczewki bi od a4 b7

    Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

  7. #27
    zgredek27's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    CCCO
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARX

    Domyślny

    A możecie mi dać zdjęcia poglądowe tej soczewki z przedlifta? Może mam coś takiego w domu to pomierzę.

    Co do samych przeróbek, właśnie jadą do mnie Hella Intemo i soczewki z A6 C7, będą testy + całe czarne poliftowe lampy na bixenonie. Update soon ;]


    Edit. Wiele ludzi twierdzi, że lampy matowieją z zewnątrz i dlatego są "mgliste", owszem. Ale zobaczcie co jest w środku, dopiero po czyszczeniu wnętrza, zaczynają wyglądać.

    Przetarłem palcem po rozklejeniu kolejnego zestawu (zdjęcie robione od środka klosza):



    Na reszcie plastików i soczewce jest oczywiście identyczna warstwa


    Ok, pierwsza sklejona, faktycznie, soczewka z C7 to bajka do wsadzenia w te lampe.

    Ostatnio edytowany przez zgredek27 - 29-11-15 o 20:23
    Obecnie:
    B3Q US/B5/B3Q/A3Q 8L/B4Q
    R5/R4 TDI/R5EFI/R4 1.8T/R41.8T

  8. #28

    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    19 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Mam parę pytań co do przeróbki na bixa, może kolega zgredek coś podpowie, bo nie wiem czy dobrze kombinuje. Z uwagi, że nie mam ori lamp xenonowych tylko zwykłe hella + HIDy chciałbym zakupić przetwornice Vertexa (najprawdopodobniej D2S) i żarniki Philipsa D2S i do tego odbłyśnik z soczewką.
    Tylko zastanawiam się czy jest sens kupować używki od A6 C7 gdzie może trafić się również lekko wypalony odbłyśnik czy lepiej kupić nowe np HELLA EVOX-R??
    Z uwagi że nie mam ori lamp xenon to czy muszę kupić ori przetwornice czy mogę wsadzić np te vertexy? Chyba nie powinno mieć to znaczenia?

    Aha jeszcze jedno. Ma ktoś zdjęcie od środka lampy z zamontowania soczewki z A6 C7 bądź jakiejś helli? Nie wiem czy trzeba linie odcięcia światła jakoś poziomować względem lampy przy montażu soczewki z odbłyśnikiem czy np poziomem nie trzeba się martwić wkręcając soczewkę do ori miejsc montażowych.

  9. #29
    hiszpan995's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Toruń
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Ja mamFX-R 3.0 2.5' i palniki chyba właśnie philipsa i przetwornice denso slim i jest dzień

    Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

  10. #30
    pomocnik's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdansk
    Auto
    XXX
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    284 razy
    Podziękował
    481 razy

    Domyślny

    Jakis aktual lub fotostory co do soczewek z C7 w poliftowym reflektorze?

Strona 3 z 15 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •