Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 18

Temat: [8L] Dziwny tryb pracy automatu

  1. #1

    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny [8L] Dziwny tryb pracy automatu

    Od niedawna użytkuje A3 z automatyczna skrzynią biegów. Zazwyczaj działa ona bez zarzutów przełącza biegi bardzo płynnie itd. ale czasami zdarza się sytuacja w której jak by sie zawiesza przeciąga każdy bieg do końca obrotów zanim zmieni na wyższy tak jak by działała w trybie sportowym) po wył i ponownym uruchomieniu auta problem znika dzieje sie tak rzadko ale jest to denerwujące. Może spotkał się ktoś z takim kłopotem i będzie umiał coś doradzić. Pozdrawiam

  2. #2
    atal's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    26 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    wymiana oleju i filtra(?) w skrzyni byla robiona

  3. #3

    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    poprzedni właściciel twierdzi ze tak
    ale jestem na wtorek umówiony u mechanika na wymianę. Zastanawiam się czy to może jakiś sterownik który odpowiada za tryb pracy skrzyni było w ogóle coś takiego w tamtych czasach?

  4. #4
    IceMan's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wawa
    Auto
    Fake S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Pomógł
    17 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Zazwyczaj na przekladni biegow jest przycisk od trybu sportowego ktory powoduje podciaganie obrotow do samego konca moze tam jakos przypadkiem go wlaczasz??? Jesli nie to pewnie cos ze sterownikiem automatycznej skrzyni biegow.

  5. #5

    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    to niestety zwykły 4 biegowy automat i nie mam takiego przełącznika w instrukcji łamanym niemieckim wyczytałem ze w zależności od techniki jazdy włącza sie tryb ekonomiczny albo sportowy wiec również stawiam na przełącznik

  6. #6

    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Witam mam audi a3 z automatyczna skrzynia biegów!! wszystko działa bez problem gdy osiaga 120 km/h a poznije ma mula i od 140 km/h nie chce isc. Czy ktos mial tak problem lub wie co jest jego przyczyna?? Pozdrawiam
    Mam audi a3 1.9tdi 110 koni skrzynia automaczna 3 biegowa 98 rok

  7. #7
    krzyss's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    smart
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Jezeli masz skrzynie MULTITRONIK to lepiej udac sie do fachowca od skrzyn, ale uwazaj bo w tym zawodzie jest cala masa naciagaczy. Ogolnie moze to byc czujnik, ale rownie dobrze elektronika.

    Ja np szukam od 2 miesiecy firmy gdzie mi zmienia olej i filtr, ale wystarczy ze zapytam przy jakiej temperaturze sprawdza sie poziom oleju i nikt nie potrafi mi powiedziec. Co znaczy ze malo wiedza o automatach. Ja mam TIPTRONIK 5 biegowy.
    A moze ktos poleci jakis serwis automatow w wielkopolsce albo mazowieckim ?
    krzyss vel Qkill
    Bylo 3 x A3 a teraz jest smart roadster

  8. #8
    Meduza's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Ostrów Wlkp.
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez krzyss Pokaż post
    A moze ktos poleci jakis serwis automatow w wielkopolsce albo mazowieckim ?
    __________________
    krzyss vel Qkill
    A3 1,9TDI 2002r. 130KM@165KM; Szybki Automat
    Witam,
    w sprawie pyt. o serwis zajmujący się ASB: w Wielkopolsce Świeligów 54 (między m. Lamki a Jaskółki pod Ostrowem Wlkp. ; trasa wylotowa na Poznań - Ostrów,Radłów, Jaskółki, Świeligów lub trasa na Krotoszyn - Ostrów, Lamki, Świeligów)są przy pętli autobusowej tel. 602 899 275, 507 935 997; zajmują się tylko naprawą ASB, więc może wiedzą przy jakiej temperaturze sprawdza się poziom oleju; planuję u nich wymienić olej i filtr w skrzyni;u moim aucie upuścili kapkę oleju i powąchali, śmierdzi lekko spalenizną i należy go wymienić w najbliższym czasie.

  9. #9

    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Poznań/Luboń
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    witam, ja mam automata 110km 99r i mam problem cały czas było ok skrzynia działała bez zarzutu aż pewnego dnia stało się coś takiego :
    jeśli stoję na swiatłach i chcę szybko ruszyć zaczyna się dławić do momentu kiedy nie przerzuci na 2 tak przypuszczam a póżniej już jest wszystko ok.
    Jeśli na światłach ruszam powoli też ładnie sobie bez szarpania i dławienia jadę. Zaczyna mnie to irytować bo 126p mnie przegania na starcie i wtedy rozkładam ręce. Miałam w aucie robione dodatkowe zabezpieczenie odcięcia zapłonu i nie wiem czy może to jest przyczyną.
    Nie chce mi się jeżdzić po serwisach bo małą wiedzę ludzie mają na temat takich skrzyń.
    Jeśli ktoś z Was może mi pomóc będę wdzięczna moje gg 7996926
    Agnieszka

  10. #10
    emil zagozdzon's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez jokkerr Pokaż post
    Witam mam audi a3 z automatyczna skrzynia biegów!! wszystko działa bez problem gdy osiaga 120 km/h a poznije ma mula i od 140 km/h nie chce isc. Czy ktos mial tak problem lub wie co jest jego przyczyna?? Pozdrawiam
    Mam audi a3 1.9tdi 110 koni skrzynia automaczna 3 biegowa 98 rok
    To jeśli nie chce iśc od 140 to nie jest wina skrzyni tylko turbiny ? Sprawdź może sie zawisła. A chyba poza tym nie ma skrzyni 3 biegowej ? z tego co wiem ale mogę sie mylić.

    Apropos problemos - a na zimnym tak robi i na rozgrzanym czy jak. ja proponuję podjechać do speca od skrzyni (niech sprawdzi czy olej nie ucieka. bo może pampa nie ma oleju do tłoczenia. A jeśli nie to może coś więcej np. gdzieś ktoś coś źle poskładał po wymianie filtra)
    Ostatnio edytowany przez emil zagozdzon - 23-06-09 o 20:26
    Chip do tdi tylko w tune-up.pl -> gnieciesz !!
    hybrydowe turbiny,wtryski, chipy na ulice i do sportu
    ,Hamownia podwoziowa-pomiary mocy,Serwis mechaniczny aut koncernu VAG
    .
    http://www.forum.a3-club.net/signaturepics/sigpic3577_1.gif

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •