Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 38

Temat: [8L] Montaż tempomatu

  1. #1

    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny [8L] Montaż tempomatu

    Najpierw należy odłączyć akumulator na około 5min!! Potem trzeba odkręcić AirBag'a. Jest on przykręcony na 2ch dość dużych torxach. Kierownice trzeba skręcić tak żeby móc włożyć torxa od tyłu. Odkręcając zauwazymy ze Airbag powoli nam wychodzi.


    Jak już wyjdzie nalezy odłączyć zółty kabelek który jest zaraz z tyłu airbaga(moze troche cięzko iść ale da sie wypiąć)


    Następnie trzeba specjalnym kluczem(Spline M12) odkręcic kierownice... Nalezy pamiętać przed sciągniećiem żeby sobie zaznaczyć w jakim położeniu ona jest żeby potem tak samo ją przykręcić.



    Sciągamy kierownice....


    Sciągamy wszystko co jest pod kierownicą odkręcając jeszcze kilka torxów



    Sciągamy to co jest nad kierownicą




    Teraz do tempomatu jezeli nie masz wiązki kabelków nalezy dolutować własne:




    Zakładamy manetkę:




    Teraz gorsza część.. nalezy dostać sie do tej częsci która jest zaznaczona na fotce. Do tego nalezy zdjąć osłone która jest pod szybą łącznie z długą uszczelką a następnie nalezy odrkęcic mechanizm wycieraczek i odpiąć od niego wszystkie kabelki


    Nalezy odkręcić(3 narkętki) W przybliżeniu to wygląda tak:



    Jak już odkręcimy to trzeba szukać czarnej kostki(na srodku)



    Przekładamy przez tą dziure kable które idą od manetki i odpowiednio je skracamy tak aby móc połączyć z czarną kostką i jeden kabel z bezpiecznikiem


    Teraz nalezy poskładać, pospinać i polutować łądnie kabelki do kostki. Złożyć wszystko tak jak było i podłączyć VAGa. W VAG uruchamiamy opcje Tempomatu i sprawdzamy czy działa. Przy około 35Km/h włanczamy go przesuwająć przełącznik na manetce w lewo a następnie przyspieszamy naciskająć jeszcze bardziej w lewo. Poczuje się wtedy że nam przyspiesza więc zdejumuemy noge z gazu. Gdy chcemy zwolnic to nalezy nacisnąć drugi przycisk który jest maxymalnie z lewej. Wyłączenie tempomatu nastąpi w chwili nacisniecia hamulca albo przełączeniu przycisku na manetce max w prawo.
    Ostatnio edytowany przez PROSTO - 17-10-10 o 13:59
    KrakOpak.pl || TerazKrakow.pl

  2. #2
    BartOwl's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Focus / XL600V
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Jak już wyjdzie nalezy odłączyć zółty kabelek który jest zaraz z tyłu airbaga(moze troche cięzko iść ale da sie wypiąć)
    tu jedna uwaga - odpinamy po stronie KIEROWNICY a nie airbag! Bo można sobie złączke w poduszce spsuć, a od kierownicy jest znacznie łatwiej odpiąć.

    BTW sprytnie z tym dolutowaniem, ja jednak zrobiłem takie małe wsuwki, żeby w razie czego można było łatwo wymontować... Bo z tej strony zdecydowanie łatwiej odpiąć niż pod maską

    Od siebie dorzucę jeszcze info jak połączyć owe nóżki w kierownicy z nóżkami w gnieździe:
    Kod:
    numery w złączce manetek:
       5
       4 2
         3
         1
         6
    
    podłączenia - po lewej manetki, po prawej numery pinów w czarnej wtyczce (T10e, są opisane)
    4+6 -> T10e/3
    1   -> T10e/9
    2   -> T10e/1
    3   -> T10e/2
    5   -> B135(15a)/80  (bezpiecznik nr. 5)
    Do tego dodam, że aktywacja tempomatu w komputerze następuje poprzez Login do sterownika silnika jako 11463, a czy jest aktywny można sprawdzić na kanale 6 w blokach pomiarowych. 255 oznacza nieaktywny (potrzeba się zalogować).

    Jakby komuś było mało materiałów, to tutaj jest to też ładnie opisane.
    Dodatkowo opis wyciągania kabelków od bezpieczników jest tutaj

    Poza tym kawał dobrej roboty! Gratuluje montażu i super fotodokumentacji
    BartOwl @ kiedyś czerwona A3 ASZ-Q dziś Focus 2.0TDCi & Honda XL600V Transalp
    Na forum wybitnie rzadko
    [[[ dodawanie zdjęć do sygnaturek zepsute!!! ]]]

  3. #3

    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Adamek
    Panowie...

    Ogólnie śmigam Seatem Leonem 1.9 TDI ASZ - Więc prawie jak Audi
    Zabrałem się za montaż tempomatu do mojego bolidu, wydrukowałem instrukcję montażu która znajduje się na serwerze LCT i pojechałem na warsztat...
    Po ciężkich walkach (okazuje się, że montaż wcale nie jest taki prosty) z montażem i po poskładaniu wszystkiego okazało się, że nie działa climatronik! Przyczyną jest błąd w instrukcji w zasilanu ale więcej nie powiem bo tym akurat ja się nie zajmowałem.
    Aczkolwiek wszystko zostało podłączone tak jak niby ma być i wybraliśmy się do autoryzowanego salonu Vw na aktywacje (dlaczego Vw? mam tam znajomości i nie musiałem płacić za aktywację) Auto podaliśmy jako Golf IV 1.9TDI ASZ - Ostateczny komunikat na VASie był taki: Został prawidłowo aktywowany układ utrzymywania żądanej prędkości jazdy. Koniec sprawdzenia. Po wyjeździe na trasę w celu sprewdzenia całej naszej pracy okazało się, że tampomat nie działa
    Co może być nie tak?
    Montował ktoś tempomat?
    Co mam zrobić?
    Może macie schematy elektryczne jak podłączyć dokładnie tą manetkę?


    Podepnij się do Vag'a i tam bedziesz miał pod którąś pozycją sprawdzanie tempomatu. Bedzie tam chyba 5 lub 6 zer: 00000 i kazde z nich sie bedzie zmieniac na jedynki(np 010011) w zaleznosci co naciskasz na tempomacie. Jezeli sie któras nie bedzie zmieniać pomimo tego ze ty naciskasz na tempomacie lub na gaz, hamulec, sprzęgło to znaczy ze zle masz podpięte. Ahaaaa gdy włączysz tempomat(przesuniesz suwak w lewo) to tam bedzie tez pokazane ze tempomat jest właczony(czyli zmieni sie z 0 na 1).
    A ty jak kupiłes tempomat to z wiązką kabli czy swoje kable uzywałes?
    Najlepiej podpnij tempomat zgodnie z opisem:
    numery w złączce manetek:
    5
    4 2
    3
    1
    6

    podłączenia - po lewej manetki, po prawej numery pinów w czarnej wtyczce (T10e, są opisane)
    4+6 -> T10e/3
    1 -> T10e/9
    2 -> T10e/1
    3 -> T10e/2
    5 -> B135(15a)/80 (bezpiecznik nr. 5)


    Bardzo mozliwe tez ze podpinasz to lustrzanym odbiciem... sprawdz dokładnie
    KrakOpak.pl || TerazKrakow.pl

  4. #4

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Möhnesee
    Auto
    Audi A8 3.0TDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez gsmphone
    Tak jak MiG25 napisal.."TDI maja elektronicznie sterowana linke gazu"
    moze male sprostowanie.
    w A3 TDI nie ma linki gazu. jest tzw. elektroniczny gaz. nie ma zadnego mechnicznego polaczenia miedzy pedalem gazu i innymi podzespolami.

    jest czujnik wychylenia pedalu gazu ktory przekazuje impulsy do sterownika silnika a ten opowiednio steruje urzadzeniami dozowania paliwa.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez komanek
    A jak jest z instalowaniem tempomatu w modelach z silnikiem benzynowym? Glównie chodzi mi o to sterowanie gazem

    w strszych benzynach bez e-gazu=bez esp (od wersji z esp jest tez e-gaz) troche sie komplikuje i problem jest wlasnie w sterowaniu gazem bo jest linka... zrobic sie da tylko koszty sa duzo wyzsze niz w TDI. moj tempomat-Zemco AP300-wyszedl mnie 270 euro...
    VDO i Waeco maja w swojej ofercie tempomaty do a3 bez e-gazu ale ich tempomaty dziala tylko z ich manetka streujaca.

    Zemco model AP 300 - ktory ja robilem w moim A3- mozna kupic bez manetki i uzyc do sterowania originalnej manetki z a3.

    W sklad setu firmy Zemco wchodza:
    -modul sterujacy(sterownik)
    -puszka podcisnienia (tzw.servo) z linka
    -okablowanie

    Cena: 194 Euro -> http://www.zemco.de

    Dodatkowo trzeba kupic:
    -orginalna manetke do sterowania tempomatem
    -blaszka mocujaca dodatkowa linke
    -dodatkowy czujnik hamulca na sprzeglo (zeby tempo. wylanczal sie po nacisnieciu sprzegla)
    -gumowy wezyk

    Cena: ok. 80 Euro

    aktualna cena na ebaju 279 euro moj kolega sie tym zajmuje wiec jak cos to mozna do mnie uderzac
    taki kompletny secik tak wyglada:


    PS. W aucie Coolona jest on wbudowany i smiga jak trzeba a wyglad orginal

  5. #5
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Dziś montowałem to użądzenie (potrzebne do jutrzejszej podróży ) i moich kilka uwag:

    1. Wtyczka do tempomatu wraz z wsuwkami jest do dostania w każdym elektronicznym sklepie ( wygląda jak szyna IDE dysku twardego...) więc nie trzeba psuć i lutować do manetki...
    2. Ja miałem kabelek z gotową wtyczką ,miała ona zmostkowane piny 1 i 4 ( patrząc od strony manetki).
    3. Kabelki z czarnej wtyczki potrzebne do podłączenia tempomatu ( a więc piny 1,2,3 i 9) można z niej wyjąć/uciąć - do niczego w gnieździe nie są podłączone. Ucięte kabelki mostkujemy z tymi idącymi do tempomatu.

    I to wszystko.

  6. #6
    done's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam

    Ostatnio sprawdziłem czy mam tą czarną kostkę, owszem jest ale nie wiem czy to ta od tempomatu.
    Czy może ktoś kto montował tempomat, zweryfikować fotke.
    Ewentualnie opisać kolory przewodów.

    Pozdrawiam


  7. #7
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Jeśli gniazdo jest opisane T10e (gdzies jest maly podpis albo na wtyczce albo na gniezdzie) i dodatkowo kabelki z pinów 1,2,3 i 9 nie mają przejscia do gniazda ( w gniezdzie nie ma pinów w tych miejscach) , to jest to ta wtyczka.

  8. #8
    done's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam

    Mam kostke 8 pinową :/ z tym że 1,2,3 nie mają przejścia, brak pinu 9.

    Pozdrawiam

  9. #9
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    A możesz spisać nr VAG z tej wtyczki ?
    Przypatrz się jej dobrze ,wg mnie to jest taka wtyczka:



    BTW identyczna jest przy subie NOKIA i ona jest na pewno 10cio pinowa.

  10. #10

    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dolnyśląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    jak by ktoś szukał wtyczki orginalnej do tempomatu to one:
    wiazka tempomatu 3B0 971 425 A
    sama wtyczka 8L0 972 980
    a mam jeszcze pytanie czy procedura podlączenia tempomatu w bęzynie jest taka sama jak w dizlu oczywiście gaz mam elektroniczny

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 5 users browsing this thread. (0 members and 5 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •