Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokazane rezultaty 31 do 38 z 38

Temat: [8L] Montaż tempomatu

  1. #31

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Panowie,
    w sobotę zabrałem się za montaż manetki tempomatu i jej podłączenie. I strasznie się zdziwiłem bo okazało się, że czarna wtyczka (zakładam, że to właśnie T10e ale nie była opisana) w skrzynce w podszybiu ma tylko dwa przewody! Nie było do czego podłączyć kabli od manetki!
    Co z tym dalej zrobić?

    A dziwiłem się, że ktoś chciał bezpośrednio do kompa podpinać - a teraz wiem, że może chodziło o podobny problem.
    Sprzedam przekaźnik OMRON G8N1 - element modułu kierunkowskazów i awaryjnych

  2. #32
    mayl's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wrocław
    Auto
    audi a3 110 KM ASV
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Witam, od jakiegoś czasu nie działa mi tempomat. Dowiedziałem się, ze pierwsze co trzeba zrobić to podłączyć VAGa, zalogowac taki kod i sprawdzić w grupie 006 czy przełącznik tempomatu działa.
    Więc podłączyłem VAGa wszedłem w 01 Engine -> Login -> 11463 -> go it. Następnie w bloki silnika w grupe 006 bez dotykania czegokolwiek pojawiły mi się w okenku 2 i 3 dziwne liczby. Z tego co czytałem to powinno byc 000 w 2 okienku oraz 000000 w 3 okienku a u mnie jest tak:


    Gdy wciskam tempomat na ON to liczby sie zmieniają na:


    Jak daję na OFF to mam tak:


    A jak wciskam hamulec nożny to tak:



    Liczby jakie wyskakują są całkowicie inne niz te, które miałem w instrukcji z forum passata. Czy ktoś może mi pomóc zdiagnozować co się dzieje i dlaczego tempomat mi nie działa???

  3. #33
    Xprot's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    jelenia góra
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AXR
    Pomógł
    22 razy

    Domyślny

    ja moge: zacznij od przyklejenia np. kawalka karty telefonicznej, starej platniczej, karty klubu witaj( plastikowej) na dzwignie pedalu sprzegla tam, gdzie wciska on czujnik. w 90% przypadkow tak prosty zabieg pomaga.


    bo caly czas jedynka w ''brake pedal'' na poczatku oznacza wlasnie, ze ciagle masz wcisniete sprzeglo. jak patent na podkladke nie zadziala( nie wiem, 3-4 warstwy zawsze daje dla pewnosci) to wymiana czujnika.

  4. #34
    edekxp's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUQ
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    Potwierdzam
    Silnik 1.8T lift AUQ, kostka T10 posiada tylko dwa kable i nie są do tempomatu.
    Musiałem dostać się do ECU tzn. to wtyczki 81 pinowej.
    Dobrze że wtyczka posiada wszystkie piny tylko nie ma przewodów.Podłączyłem 4 przewody do pinów 75,76,56 oraz 38
    Potem przewody przełożyłem przez taką gumową uszczelkę kabli do skrzynki gdzie znajdują się kostki m.in T10e.Następnie kable przechodzą do środka i do manetki.
    Jako wtyczka manetki użyłem część taśmy IDE od dysku lub dyskietek.
    W vagu wprowadziłem login, ale blok w którym zmieniają się bity tempomatu to u mnie 66.

    Tempomat działa

  5. #35

    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Braniewo
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    dla zainteresowanych szczegółowy poradnik tutaj

    http://firma.rakoczy.eu.interiowo.pl...20tutorial.pdf

    wiązkę można kupić na allegro za 40zł (1J0971425A lub 3B0971425A)

    co do manetki to lepiej poszukać używanej, zamienniki są kiepskiej jakości (ja zamówiłem zamiennik i teraz żałuje)

  6. #36
    cinkers's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    a4
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Trochę czasu minęło ale też się podzielę spostrzeżeniami po montażu w benzynie 1.8 bez turbo, oznaczenie APG.
    Zacząłem od odkręcenia wycieraczek (po zaznaczeniu ich pozycji na szybie) i ściągnięciu podszybia.
    Niestety w skrzynce na podszybiu w czarnej kostce miałem tylko 2 kable. Wniosek jeden - trzeba ciągnąć kable z manetki do komputera.
    Komputer zlokalizowany na samym środku w podszybiu. Wyciągnąłem większą kostkę (po lewej patrząc od przodu auta) i jazda z kabelkami. Do kostki komputera musiałem podłączyć w sumie 4 kabelki. Na szczęście tak jak ktoś już pisał w kostce są puste piny, które należy wyjąć i zarobić na kablach (tutaj miałem trochę roboty żeby ładnie to wszystko zarobić). Później wsadziłem piny zgodnie z rozpiską poniżej:

    http://fotem.pl/show/full/38d8f89f46...6c67a217f855f2

    Kable włożone do kostki, zamknąłem kostkę i wsadziłem do kompa. Później wiązkę pociągnąłem przez białą puszkę (gdzie była czarna kostka) bezpośrednio do wnętrza auta. Poskładałem podszybie i można już było grzebać tylko pod kierownicą.
    Zmostkowałem piny 4 i 7 a 6 pociągnąłem do zasilania pod bezpiecznik nr 5 (7,5A).
    Następnie demontaż kierownicy, starej manetki i montaż nowej. Wiązkę pasującą do kostki w manetce kupiłem na allegro:
    http://allegro.pl/wiazka-kabel-tempo...223210051.html

    Poskładałem wszystko do kupy i zostało tylko kodowanie w VCDS:

    [01 - Engine]
    [Login - 11]
    Enter 11463 to activate cruise control
    [Do It!]

    I to wszystko. Tempomat zaczął działać
    Można sprawdzić jeszcze w blokach pomiarowych jak się zachowuje manetka. U mnie w benzynie grupa 066, pozycja 4 czyli Bin.Bits (z tego co pamiętam):
    0000 - manetka na OFF,
    0011 - manetka na ON,
    1011 - manetka przycisk RES,
    0111 - manetka przycisk SET

    Dzięki wszystkim za wcześniejsze posty.

  7. #37

    Data dołączenia
    Mar 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bartoszyce
    Auto
    A3 8L 1,8 PB 97r.
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez cinkers Pokaż post
    Trochę czasu minęło ale też się podzielę spostrzeżeniami po montażu w benzynie 1.8 bez turbo, oznaczenie APG.
    Zacząłem od odkręcenia wycieraczek (po zaznaczeniu ich pozycji na szybie) i ściągnięciu podszybia.
    Niestety w skrzynce na podszybiu w czarnej kostce miałem tylko 2 kable. Wniosek jeden - trzeba ciągnąć kable z manetki do komputera.
    Komputer zlokalizowany na samym środku w podszybiu. Wyciągnąłem większą kostkę (po lewej patrząc od przodu auta) i jazda z kabelkami. Do kostki komputera musiałem podłączyć w sumie 4 kabelki. Na szczęście tak jak ktoś już pisał w kostce są puste piny, które należy wyjąć i zarobić na kablach (tutaj miałem trochę roboty żeby ładnie to wszystko zarobić). Później wsadziłem piny zgodnie z rozpiską poniżej:

    http://fotem.pl/show/full/38d8f89f46...6c67a217f855f2

    Kable włożone do kostki, zamknąłem kostkę i wsadziłem do kompa. Później wiązkę pociągnąłem przez białą puszkę (gdzie była czarna kostka) bezpośrednio do wnętrza auta. Poskładałem podszybie i można już było grzebać tylko pod kierownicą.
    Zmostkowałem piny 4 i 7 a 6 pociągnąłem do zasilania pod bezpiecznik nr 5 (7,5A).
    Następnie demontaż kierownicy, starej manetki i montaż nowej. Wiązkę pasującą do kostki w manetce kupiłem na allegro:
    http://allegro.pl/wiazka-kabel-tempo...223210051.html

    Poskładałem wszystko do kupy i zostało tylko kodowanie w VCDS:

    [01 - Engine]
    [Login - 11]
    Enter 11463 to activate cruise control
    [Do It!]

    I to wszystko. Tempomat zaczął działać
    Można sprawdzić jeszcze w blokach pomiarowych jak się zachowuje manetka. U mnie w benzynie grupa 066, pozycja 4 czyli Bin.Bits (z tego co pamiętam):
    0000 - manetka na OFF,
    0011 - manetka na ON,
    1011 - manetka przycisk RES,
    0111 - manetka przycisk SET

    Dzięki wszystkim za wcześniejsze posty.
    A jeśli nie ma tej czarnej kostki , przepustnica z linką ale z silniczkiem w środku - zadziała ten "schemat " na tempomat ? Kupiłem i zamontowałem manetkę z wiązką ale okazało się , że nie mam tej czarnej kostki .

  8. #38

    Data dołączenia
    Jan 2023
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM

    Question Tempomat

    Mam problem z tempomatem. Założyłem tempomat, zakodowałem i działał po pewnym czasie zaczął wariować, raz działa raz nie działa. Co może być przyczyną ? W blokach pomiarowych 066 wszystko reaguje sprzęgło, hamulec, przełączniki na manetce wszystko się zmienia z 0 na 1 po naciśnięciu. Jedynie w drugiej kolumnie (Switch Positions 1) cały czas nie zmienia się jedna 1, jest ciągle np. 00001000 reszta zer zamienia się po aktywacji danej rzeczy. Dla czego raz wszystko działa a raz nie, czy ma ktoś jakiś pomysł ? Mam nadzieje, że nie napisałem zbyt chaotycznie. [2000r, 1.8t AUM]

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •