Strona 1 z 78 1231151 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 772

Temat: Formuła 1

  1. #1
    MarekB's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi & VW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    34 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny Formuła 1

    Aby nie tworzyć kilku wątków o F1 proponuję aby w tym dzielić się informacjami i opiniami nt wydarzeń świecie bolidów formuły 1


    Międzynarodowa Federacja Samochodowa (FIA) ogłosiła kalendarz Grand Prix Formuły 1 na sezon 2008.

    Po raz pierwszy od ośmiu lat na liście zabrakło wyścigu o Grand Prix USA na torze w Indianapolis. Najszybsi kierowcy świata ścigać się będą natomiast w Singapurze i Walencji.

    FIA zdecydowała się rozszerzyć kalendarz do 18 imprez. Na ostateczne potwierdzenie czekają trzy wyścigi - w Walencji, gdzie 24 sierpnia mają zostać rozegrane zawody o Grand Prix Europy, w Singapurze (28 września, rozważany jest wyścig nocny) oraz w Kanadzie (8 czerwca) - jego finansowanie jest bowiem powiązane z wyścigiem w USA, którego zabrakło w kalendarzu.

    Wbrew wcześniejszym doniesieniom sezon zostanie zainaugurowany 16 marca w Australii. Mistrza świata poznamy najpóźniej 2 listopada - po Grand Prix Brazylii.

    Kalendarz F1 w sezonie 2008:

    16 marca - Grand Prix Australii (na torze w Melbourne)
    23 marca - Grand Prix Malezji (Kuala Lumpur)
    6 kwietnia - Grand Prix ZEA (Bahrajn)
    27 kwietnia - Grand Prix Hiszpanii (Barcelona)
    11 maja - Grand Prix Turcji (Stambuł)
    25 maja - Grand Prix Monaco (Monte Carlo)
    8 czerwca - Grand Prix Kanady (Montreal)
    22 czerwca - Grand Prix Francji (Magny-Cours)
    6 lipca - Grand Prix Anglii (Silverstone)
    20 lipca - Grand Prix Niemiec (Nuernburgring)
    3 sierpnia - Grand Prix Węgier (Budapeszt)
    24 sierpnia - Grand Prix Europy (Walencja)
    7 września - Grand Prix Włoch (Monza)
    14 września - Grand Prix Belgii (Spa-Francorchamps)
    28 września - Grand Prix Singapuru (Singapur)
    12 października - Grand Prix Chin (Szanghaj)
    19 października - Grand Prix Japonii (Fuji)
    2 listopada - Grand Prix Brazylii (Sao Paulo)
    Odkupię wolny czas, info na PW
    Cześci do Audi i nie tylko

  2. #2
    PITERd's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz k/krainy Lisków
    Auto
    Subar
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    no to pare moich prywatnych filmikow


    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ZRkmoEFFPG4[/youtube]
    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=6FGQYnK65mY[/youtube]
    ten jest dobry slychac jak redukuja biegi przed zakretem
    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ivMk4lpHLYo[/youtube]

    wybiera sie ktos moze z was na jakies GP w przyszlym roku
    ja rozpatruje 1 z 3 tzn: Monza, Monako, lub Francja...
    powiem szczerze ze naprawdę warto!
    Najlepsza ochrona lakieru folią PPF | Bezbarwna folia ochronna z 10 letnią gwarancją. Zapytaj o specjalną ofertę dla klubu A3 w CAROK.pl Kalisz. Folie ochronne to dużo lepsze zabezpieczenie lakieru niż ceramiczna ochrona lakieru

  3. #3
    MarekB's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi & VW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    34 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Szefowie zespołu Formuły 1 BMW Sauber zwolniły z umowy 20-letniego Sebastiana Vettela. Niemiec nie będzie bezrobotny. Zostanie kierowcą teamu Scuderia Toro Rosso - poinformowała oficjalna strona internetowa drużyny BMW.
    - Jako kierowca testowy i rezerwowy wykonał dla nas dużo dobrej roboty. Kiedy zastąpił Roberta Kubicę w Grand Prix USA został najmłodszym debiutantem, który wywalczył punkt. Obecne przepisy dotyczące testów sprawiły, że bardzo rzadko miał okazję doskonalenia umiejętności. Otrzymał propozycję występów w Scuderia Toro Rosso i cieszymy się, że może mieć szansę brania udziału w zawodach - wyjaśnił szef BMW Sauber Mario Theissen.

    Rolę rezerwowego kierowcy w ekipie BMW przejmie Timo Glock. 25-letni Niemiec jest liderem mistrzostw GP2 - zaplecza Formuły 1. Kierowcami wyścigowymi BMW są Polak Robert Kubica i Niemiec Nick Heidfeld.
    No i gitara
    Odkupię wolny czas, info na PW
    Cześci do Audi i nie tylko

  4. #4
    bronek's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    K A T O W I C E
    Auto
    oooo
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez PITERd
    wybiera sie ktos moze z was na jakies GP w przyszlym roku
    ja rozpatruje 1 z 3 tzn: Monza, Monako, lub Francja...
    powiem szczerze ze naprawdę warto!
    ILE WOGOLE koszyuje wjazd na tor gp ?
    4Litery - A3-jeczką w terenie woże ... ;]

  5. #5
    PITERd's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz k/krainy Lisków
    Auto
    Subar
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez bronek
    Cytuj Oryginalnie napisane przez PITERd
    wybiera sie ktos moze z was na jakies GP w przyszlym roku
    ja rozpatruje 1 z 3 tzn: Monza, Monako, lub Francja...
    powiem szczerze ze naprawdę warto!
    ILE WOGOLE koszyuje wjazd na tor gp ?
    wjazd na tor - swoim autem w czwartek miałem w cenie biletu.
    Ogolnie bilety zaczynały sie od 79euro do.... paru tysięcy euro.
    Warto mieć trybune blisko telebimu bo w trakcie wyscigu za duzo sie nie wie i trzeba dzwonic do Polski zeby sie dowiedziec jaka sytuacja po drugiej stronie toru ;-D
    no i jesli to mozliwe to szukac trybuny na zakręcie!!!! to podstawa!
    Najlepsza ochrona lakieru folią PPF | Bezbarwna folia ochronna z 10 letnią gwarancją. Zapytaj o specjalną ofertę dla klubu A3 w CAROK.pl Kalisz. Folie ochronne to dużo lepsze zabezpieczenie lakieru niż ceramiczna ochrona lakieru

  6. #6

    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Ford
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Dzisiaj w TVN Turbo slyszalem ze na Hungaroring od piatku do niedzieli bilety od 100-400E natomiast tylko na niedziele od 100-360E.

  7. #7
    MarekB's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi & VW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    34 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Kubica najlepszy na treningu GP Węgier!
    Robert Kubica został zwycięzcą pierwszej sesji treningowej przed niedzielnym wyścigiem Formuły 1 o Grand Prix Węgier.

    Na kolejnych pozycjach uplasowali się: Brazylijczyk Felipe Massa, Fin Kimi Raikkonen (obaj Ferrari). Mistrz świata Hiszpan Fernando Alonso (Mc Laren) został sklasyfikowany na miejscu czwartym, a tuż za nim uplasował się lider klasyfikacji generalnej MŚ, Brytyjczyk Lewis Hamilton (McLaren).

    Pozycję szóstą zajął kolega z teamu Polaka, Niemiec Nick Heidfeld.

    "Mieliśmy dziś spotkanie, na którym jednak więcej rozmawialiśmy o uniknięciu podobnej sytuacji w przyszłości niż o samej sytuacji na torze" - ujawnił szef teamu Mario Theissen.

    Kubica, powracający na tor Hungaroring na Węgrzech, gdzie zadebiutował jako kierowca F1 zastępując Kanadyjczyka Jacquesa Villeneuve'a, zarzucał Heidfeldowi spowodowanie kolizji.

    Podczas tego samego wyścigu Niemiec miał, na 19 okrążeniu, kolizję z Ralfem Schumacherem z teamu Toyota. Heidfeld ukończył wyścig o Grand Prix Niemiec na szóstym miejscu, tuż przed Kubicą.

    "Ktoś, kto uszkadza dwa samochody na 20. okrążeniach, nie powinien być dłużej w F1" - miał, według niemieckich mediów, powiedzieć Polak o bardziej doświadczonym koledze z zespołu.

    "Nie powiedział mi tego" - powiedział Heidfeld reporterom, gdy zapytali go o komentarz - "Czytałem mnóstwo nieprawdziwych rzeczy w prasie, dlatego dopóki on mi tego nie powie, nie skomentuję tego."

    "Wyjaśniliśmy sytuację i to wszystko, co mam do powiedzenia w tej sprawie" - dodał niemiecki kierowca.

    Heidfeld uważa, że nie ma napięcia między nim a Kubicą, a wyjaśnienie sytuacji jest proste: obaj rywalizują ze sobą tylko na torze.
    Odkupię wolny czas, info na PW
    Cześci do Audi i nie tylko

  8. #8

    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy Targ
    Auto
    Volkswagen Golf VI R
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    jak juz wszystko o kubicy to chyba te linki są dość znaczące
    http://www.kubica.pl/
    http://www.kubica-robert.net/

  9. #9

    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez bronek

    ILE WOGOLE koszyuje wjazd na tor gp ?
    Węgry 330 euro caly weekend trybuna gold. A tu ciekawa fotka. Alonso na kolanach przed Kubicą


  10. #10
    MarekB's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi & VW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    34 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Skład BMW Sauber na nowy sezon
    Zespół BMW Sauber podał swój skład na nowy sezon mistrzostw świata Formuły 1. Robert Kubica i Nick Heidfeld w dalszym ciągu pozostaną kierowcami niemieckiego teamu.

    - Nick i Robert uzyskują w tym sezonie bardzo dobre wyniki. Odegrali decydującą rolę w awansie zespołu BMW Sauber F1 Team na trzecie miejsce w Formule 1 i pewne utrzymanie tej pozycji. Czterdzieści dwa punkty i dwa finisze na podium mówią wszystko o możliwościach Nicka. Dzięki ogromnemu doświadczeniu w znaczący sposób wspiera rozwój zespołu - powiedział Theissen.

    - Dla Roberta rok 2007 był pierwszym pełnym sezonem startów w najwyższej kategorii wyścigowej. W ciągu krótkiej kariery w Formule 1 udowodnił, że potrafi dorównać Nickowi. Jest niezwykle szybki i jak na tak młodego kierowcę bardzo dobrze rozumie techniczne zagadnienia. Robert to nieoszlifowany diament, którego chcemy zamienić w wygrywającego kierowcę. Z tak mocnym zespołem stoimy na doskonałej pozycji - dodał szef teamu.
    W ciągu ostatniego miesiąca w prasie pojawiały się spekulacje na temat przyszłości obu kierowców, co szło w parze z dość ostrą rywalizacją do jakiej zaczyna dochodzić między nimi na torze. Podczas jednego z wyścigów Niemiec omal nie wypchnął Kubicy na pobocze, walcząc o lepszą pozycję.

    Szefowie teamu starali się zapanować nad tą sytuacją, ale do teraz zwlekali z przedłużeniem kontraktu z Heidfeldem. Już w ubiegłym roku podpisali umowę z polskim kierowcą, która obowiązuje co najmniej do końca przyszłego sezonu.

    - Dla mnie było zawsze jasne, że chcę nadal startować w barwach zespołu BMW Sauber F1 Team i nigdy nie wątpiłem, że tak się właśnie stanie. Dobrze jest móc pomagać w rozbudowie nowego zespołu i odgrywać w tym swoją rolę. Postępy, których dokonaliśmy w ostatnich dwóch latach, są bardzo motywujące dla mnie" - powiedział Heidfeld.

    Kubica w tym sezonie zdobył 28 punktów i zajmuje szóste miejsce w MŚ kierowców, za Heidfeldem. Wyprzedzają ich tylko zawodnicy dwóch najlepszych obecnie teamów: McLaren i Ferrari.

    - Jestem w Formule 1 od nieco ponad roku i zdobyłem już bardzo dużo doświadczeń. Mimo tego wciąż uczę się nowych rzeczy i cały czas się rozwijam. Musimy skupić się na osiągnięciu naszych wspólnych, ambitnych celów i jestem pewien, że zespół zapewni mi odpowiednie warunki do tego, abym mógł odwdzięczyć się za pokładane we mnie zaufanie - powiedział Kubica.

    Obecnie kierowcą testowym i zarazem rezerwowym BMW Sauber jest Niemiec Timo Glock. Zastąpił on rodaka Sebastiana Vettela, który przeszedł do ekipy Toro Rosso. Jednak szefowie teamu jeszcze nie podjęli decyzji o obsadzie tej pozycji na przyszły sezon.
    Odkupię wolny czas, info na PW
    Cześci do Audi i nie tylko

Strona 1 z 78 1231151 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •