Pokazane rezultaty 1 do 5 z 5

Temat: Jak obniżyć obroty przy których turbo zaczyna konkretnie pompowac???

  1. #1

    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy Sącz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Podziękował
    2 razy

    Question Jak obniżyć obroty przy których turbo zaczyna konkretnie pompowac???

    Witam,
    mam pytanie odnośnie turbo, a konkretnie obrotów przy których zaczyna mocniej pompować to znaczy, kiedy auto dostaje "kopa". Otórz ostatnio byłem zmuszony do wymiany turbo ponieważ stara była juz mocno wyeksploatowana(notlauf, plucie olejem). I ku mojemu zdziwieniu po wymianie autko nie chodzi tak jak dawniej tzn. zaczyna się konkretnie zbierać dopiero przy obrotach około 2300-2500 obr/min. Poza tym niby wszystko jest w porządku ciągnie na wyższych biegach(3-5) ładnie tyle ze dopiero powyżej tej wartości obrotów. Na starej turbinie moment kiedy moja A3 dostawała kopa, poczynając od pierwszego biegu, następował przy obrotach ok 1500obr/min. Stad moje pytanie dlaczego taka różnica? Czy to się jakoś reguluje? I czy ewentualna regulacja ma jakiś wpływ na żywotność turbiny, silnika i jego podzespołów? Dodam że turbina była taka sama tyle że po regeneracji. Mechanik, który mi to robił powiedział, że chodzi wszystko tak jak powinno i możliwe, że stara turbina była podregulowana na hamowni i dlatego mam takie wrażenie. Czy jest to możliwe? Chciałbym żeby moja A3 chodziła tak jak dawniej... POMOCY!!!

  2. #2
    Matrixs88's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zebrzydowice (SCI)
    Auto
    Audina
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Pewnie turbina była na sztandze regulowana, trochę postów było na forum o tym.
    TDI Sprzedam dokładkę zderzaka przedniego do 8L przedliftingową oraz grill przedlift. Stan bdb.

  3. #3
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Gdybyś wykonał logi dynamiczne i je zamieścił w temacie to byłoby widać jak to turbo reaguje. Bez nich ciężko stwierdzić czy długość sztangi była regulowana (widać to wtedy w logu 011 po procentowym stopniu wysterowania elektrozaworu N75). Nie jest też wykluczone, że wina będzie leżeć w układzie podciśnienia sterującym kątem nachylenia kierownic spalin zmiennej geometrii. Można podregulować szybkość reakcji turbosprężarki i wartość ciśnienia doładowania ale tylko w niewielkim stopniu gdyż przekroczenie określonego mapami w sterowniku silnika progu rzeczywistego ciśnienia doładowania względem zadanego będzie skutkować przejściem sterownika silnika w tryb pracy awaryjnej po około 6-8 sekundach jazdy na jednym biegu powyżej 2500 obrotów.
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  4. #4
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Sztomel Pokaż post
    Gdybyś wykonał logi dynamiczne i je zamieścił w temacie to byłoby widać jak to turbo reaguje.
    Sztomelku, pisales juz o tym koledze jakis czas temu :

    http://www.a3-club.net/forum/showthr...060#post750060

    jak widac kolega woli zalozyc nowy temat i oczekuje ze masz szklana kule
    nie dorobiles sie jeszcze widac
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  5. #5
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    no niestety jeszcze nie
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •