Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 16

Temat: Renowacja felgi - połysk i mat jednocześnie

  1. #1

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Inny
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Question Renowacja felgi - połysk i mat jednocześnie

    Hejo,

    Mam do renowacji felgi, z odstającym w kilku miejscach lakierem :-/ oraz utlenioną warstwą wierzchnią (właśnie tam, gdzie odstaje lakier). Miejsce najbardziej utlenione na fotkach (głównie to przy rancie).

    Tutaj mam dwa pytania czy jest do wykonania coś takie jak do tej pory, czyli połysk na zewnątrz (lakierowany, bezbarwny) a od wewnątrz matowa powierzchnia? Czy jeśli się uda coś takiego uzyskać to czy będzie miało to chociaż przybliżoną trwałość do wykonania fabrycznego?

    Przeczytałem trochę wątków o renowacji i wolałbym tego sam nie robić bo zalecane są farby proszkowe połączone z wypalaniem w piecu - trwałość.

    Gdzie coś takiego najlepiej zrobić w Warszawie i okolicach lub lubelskim, ~100km jestem w stanie podjechać jeśli faktycznie będzie warto ?


  2. #2
    milosz_max's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wołomin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    tyle co widać z fotek to felga była polerowana z zewnątrz. Takiej powierzchni nie bedzie sie tzrymał lakier. zeby felga wyglądała jak wcześniej musiałbyś przeszlifować ją na mokro papierem 2000 i wypolerować pasta 'aluchrom' lub podobną.

  3. #3

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Inny
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Wrzuciłem dodatkowe zdjęcia. Mam nadzieję, że na pierwszym od lewej będzie to teraz lepiej widoczne na przykładzie innego odprysku.

    Z felgi odpryskuje coś co przypomina schodzący bezbarwny lakier z podłogi. Podłożyłem kawałek papieru, żeby lepiej kontrastowało.

    Zastanawiam się czy jest coś takiego do uzyskania ponownie po renowacji i przede wszystkim gdzie coś takiego mogą wykonać?


  4. #4
    milosz_max's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wołomin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    najtaniej będzie usunąć odstający lakier, wypolerować aluminium i ponownie pokryć bezbarwnym.
    Ale lakier na polerowanym aluminium długo nie wytrzyma, znowu zacznie odpadać.

    Ja mam wypolerowany rant na feldze i nie lakierowałem go bezbarwnym. Minusem tego jest to, że co jakieś 2 tygodnie musze przetrzeć go pastą do polerowania aluminium.

  5. #5
    n0w3y_pl's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Westbury
    Auto
    HOOONDA
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Bo do felg polerowanych nie jest to standardowy lakier samochodowy, do felg jest specjalny lakier, jest on bardzo gruby i elastyczny i nie schodzi z felgi polerowanej, co innego jezeli felga zostanie uszkodzona i lakier odpadnie to w tymm czasie woda i inne czynniki skoroduja/utlenia aluminium. Firmy ktora zajmuje sie renowacja felg bedzie w stanie wykonac taka prace i uzyskac taki sam efekt.

    Bylo 8L 1.9 TDI 110@170
    Bylo 8P 2.0 TDI 140@200/425
    Jest honda civic 2.2 i-ctdi 220/450
    plany - ...

  6. #6

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Inny
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Co do efektu, to mam nadzieję, że do wykonania bo podoba mi się tak jak jest, czyli polerowana na zewnątrz i matowa od środka.

    Znajomy podpowiedział mi http://www.renowacjafelg.pl/ na Instalatorów, zobaczę co tam powiedzą. Zleżałoby mi raczej na proszkowym, bo niby jest trwalsze niż zwykłe emaliowanie.

  7. #7
    macyz's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    *Fire*Engine*
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    No wlasnie ja tez jestem ciekaw jak robia te felgi na Instalatorow.
    nawet sie przymierzam zeby oddac swoje.
    SASH kiedy cos bedziesz wiedzial?
    4 Kółka A Radości Kupaaaa

  8. #8

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Inny
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Hej,

    Przepraszam za tak długą zwłokę z odpowiedzią ale miałem remont w mieszkaniu.

    Na początku pojechałem na Instalatorów 5 bo kolega polecał. Robił tam też felgi jego znajomy - obaj byli zadowoleni. Ceny rozsądne i co ważna dla mnie było sporo felg do obejrzenia jak im to wychodzi (klientów czekające na odbiór). Ograniczona ilość kolorów. Polecali grafit (faktycznie te już wykonane były bardzo ładne), ja mam grafitowe auto wiec wolałem srebrne żeby felga się odcinała od reszty i "bo tak tak mi się podoba". Jednak już częściowo rozwiane zostały moje pomysły na taki połysk jak w ori miałem. Ceny 75zł/szt 15" Dlatego chciałem popytać innych.

    Instalatorów 5
    02-237 Warszawa
    660 445 995
    renowacjafelg.pl

    Sprawdziłem jeszcze Burakowska 8/10 (po drugiej strojnie JP II w stosunku do Arkadii) chłopaki jakoś bez przekonania opowiadali o tym co robią i nie mieli niczego na stanie zrobionego. Mówili, że coś komuś ostatnio robili i bardzo ładnie wyszło. Brak ostatnio wykonanych felg nie świadczył dobrze. Cena chyba coś ponad 100 ale nie starłem się zapamiętać bo wiedziałem ze nie będę tam robił.

    Felgownia Prostowanie felg, wulkanizacja, opony. Krawczyński D.
    Burakowska 8/10
    Warszawa
    51 436 09 67
    felgi.waw.pl

    Staniewicka 8 - tutaj nie stosują metody proszkowej a zwykłe lakierowanie. Stwierdzili, że proszkowanie wymagające wypalania w wys temp zmieniają strukturę alu - osłabia felgi. Czy tak, czy nie - nie wiem, może ktoś się wypowie . Nie mieli niczego co ostatnio zrobili, byłem w sobotę a "klienci akurat wszystko odebrali". Jak pokazałem im ori i powiedziałem, że coś podobnego chciałbym otrzymać to polecili mi zakład na Łuckiej.

    Opony, wulkanizacja
    Staniewicka 8, 03-310 Warszawa
    tel. 506 715 022 - Andrzej
    tel. 517 453 910 - Piotrek
    oponystaniewicka@op.pl
    od poniedziałku do piątku 8.30 - 21.00
    sobota 8.30 - 14.30

    Grochowska 307 opisy i zdjęcia na stronie nawet spoko ale jak dojechałem było zamknięte.

    Wulkanizacja Andrzej Orzechowski
    Grochowska 307
    Warszawa
    22 870 16 53
    wulkanizacja24.pl


    Łucka 10 tutaj Pan rozwiał wszelkie moje nadzieje na zrobienie tak jak ori, ponieważ jest to powłoka galwaniczna blaa blla blaa nie do wykonania w warunkach "nie fabrycznych". Nie było akurat osoby zajmującej sie lakierowaniem a Pan od wulkanizacji nie chciał się dokładnie wypowiadać (ale się orientował). Ten zakład nawet brałbym pod uwagę gdyby nie godziny otwarcia i chyba akurat spore obłożenie zleceniami było

    Warsztat Naprawy Felg
    Warszawa ul. Łucka 10 ( W Głębi Podwórza )
    Czynne poniedziałek - piątek w godz. 8.00 - 16.30
    Tel. 22 620 11 63
    0 604 517 633

    Ostatecznie wróciłem na Instalatorów. Mieli jeszcze więcej przykładów do obejrzenia co mnie dodatkowo zachęciło - teoretycznie jeśli ludzie im ufają to dlaczego nie ja .

    Jeśli komuś by si chciało to może sprawdzić jeszcze te poniżej. Ja już czasu nie miałem bo musiałem na letnie opony w końcu zmienić .

    "Felgus" - Profesjonalne prostowanie felg, naprawa felg, lakierowanie renowacja
    Znana 24A
    01-100 Warszawa
    22 837 22 88
    felgus.com.pl

    Red Point. Jabłoński R.
    01-052 Warszawa; Anielewicza 26b 30
    22 617 23 07
    wulkanizacja-warszawa.pl

  9. Podziękowania dla sash za pomoc w problemie

    wilda (21-05-11)

  10. #9

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    1.8T
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Witam,


    Ponieważ nie orientuję się zbyt w temacie malowania felg chciałbym zapytać się czy piaskowanie oraz późniejsze ich malowanie proszkowo w kolor metalik w kwocie około 250 za 4 sztuki w Wawie ( felgi 16 )to dobra cena??


    pozdrawiam

    Ginekologiem nie jestem, ale zerknąć mogę

  11. #10
    fajgi's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Brodnica ->CBR
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    piaskowanie + lakierowanie za 250 zł ??? bardzo dobra cena kolego nie tylko dobra !!
    Było -> A3 8L 1.6 AKL
    Jest- > A3 8P Sportback 1.9 TDI BKC
    Bachan B2007-S

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •