Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 51 do 60 z 62

Temat: [8L] Kontrolka EPC

  1. #51

    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska Ciechanów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 BFQ

    Domyślny

    Witam
    miałem też ten problem że nagle podczas jazdy zapaliła się kontrolka EPC to był problemy z swiatlami stopu/ich brakiem/ czujnikiem pod pedałem
    wyjąłem go wyczyściłem styki,założyłem i kontrolka zgasła

  2. #52

    Data dołączenia
    Sep 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny EPC, Check Engine i brak reakcji na pedał gazu

    Witajcie,
    ostatnio w drodze do pracy zaświeciła mi się kontrolka EPC i samochód stracił kompetnie moc - pozostało mi zjechanie na pobocze, wyłączenie silnika, odpalenie - jest niby OK.
    Przejechalem ze 100m i sytuacja ta sama - kontrolka, brak reakcji na pedał gazu - pobocze.
    Jeszcze raz sprobowalem z wylaczeniem i odpaleniem ponownym, ale kontrolka sie zapalala niemalze od razu, nie bylo sensu jechac.

    Po odpaleniu samochodu, gdy kontrolka EPC się świeci, obroty rosną (falują) od 1,5 do 1k. Nagrałem filmik.
    Co moze byc powodem takiego zachowania? Co jako pierwsze sprawdzać?

    Link do filmu z zachowaniem auta

  3. #53
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kapi23 Pokaż post
    ...Co jako pierwsze sprawdzać?
    błędy na vcds-ie bo inaczej tylko Maciej wróżbita pozostaje

  4. #54

    Data dołączenia
    Dec 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Elbląg
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    U mnie jest taka sytuacja wsadzam kluczyk do stacyjki przekręcam zapłon i kontrolka EPC jak się zapali to auto odpala normalnie ale czasami zdarza się tak że Kontrolka się nie zapala i auto nie odpala na vagu błędów nie ma światła stopu świecą się normalnie Co może być przyczyną tego że auto nie odpala silnik 1 6 2000 rok czego w ogóle dotyczy kontrolka EPC?

  5. #55
    AdrianSML's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    A3 1.8T
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AQA

    Domyślny

    Witam, mam mały problem, dziś auto rano odpaliło super, wróciłem do domu ze szkoły zgasiłem, umyłem auto, po godzince chciałem odpalić auto, przekręciłem zapłon kontrolka epc zaczela migac i pykac,i auto nie chciało zapalić.Podłączyłem akumulator, dolałem 5l benzyny, kolejna próba nie migało, przekrecam zaplon krece odpalić nie chce, obrotomierz wskazówka pokazuje 7 tyś obrotów, nie chce zapalić, czekam 10 minut kolejna próba, strasznie mocny strzał z tłumika.Po prostu auto nie chce zapalić, kontrolka epc miga i obroty strasznie latają.Nie mam vaga, jutro będę miał ale wie ktoś może co to może być?

  6. #56
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

  7. #57
    AdrianSML's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    A3 1.8T
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AQA

    Domyślny

    Wstawiłem nowy akumulator, błędy usuwałem przez kts boscha były od esp dwa oraz od centralnego zamka coś ze zwarciem, auto kręci ale nieodpala i wskazówka obrotomierza przy odpalaniu skacze do 3 tys

    - - - Updated - - -

    Dodam ze po podłączonym kts nie wyszukuje układu sterowania silnika

  8. #58

    Data dołączenia
    Sep 2018
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    Audi A3 8L
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM

    Domyślny

    Witam mam problem świeci się cały czas kontrolka epc i check. Podłączany był pod 4 kompy w warsztatach ale żadnych błedów nie pokazuje, światło stopu świeci super, ale i tak czujnik wymieniłem bez zmian. co robic panowie.

    - - - Aktualizacja postu - - -

    jest pomysł żeby zmienić soft na oryginalny bo może wcześniej ktoś kombinował z softem. Niby po tym może pokaże błędy. co wy na to?

    - - - Aktualizacja postu - - -

    zapomniałem dodać że wszystko działa rewelacyjnie silnik jest ok nic nie wariuje tylko świecą zę te zas....ne kontrolki.

  9. #59

    Data dołączenia
    Jun 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warsaw
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARX

    Domyślny EPC oraz kontrolka check engine

    Witam wszystkich, jestem tutaj nowy - nowy na forum

    Szukałem podobnych tematów, znalazłem, lecz nie dostałem w nich odpowiedzi.

    5 msc temu - trasa Poznań - Warszawa
    Wracając z Poznania do Warszawy, wyjeżdzając z Poznania pojawiła się kontrola EPC oraz check engine.
    Obroty falowały, za kilka km nagle auto traci moc i gaśnie.
    Odpiąłem minus'ową kleme z akumulatora, odczekałem chwile - auto jak nowe do około 30km.
    Po 30km, podobna sytuacja, pojawiła się sama kontrolka EPC bez checka oraz obroty już nie falowały, tylko były podwyższone do około 1200.
    Sprawiało mi to problemu z hamowaniem, ponieważ mam automatyczną skrzynie biegów.
    Udało mi się wrócić do stolicy, odpinałem kleme z 5 razy na trasie.

    Za około miesiąc udałem się do mechanika, powymieniał różne rzeczy, jednak nie zrobił nic odnośnie EPC oraz związanej z tym usterki, ponieważ akurat w tamtym momencie problem nie występował, kontrola się nie paliła, a komputer nic nie wykazywał.

    Mineło sporo czasu, autem dalej śmigam, czasem znowu zapala mi się EPC, podwyższają się obroty, oraz auto czasem samo gaśnie, np. na światłach.
    Jest mały problem z odpaleniem. Kręce rozrusznikiem z 5 sekund i przerywam, za 2/3 razem odpala z kontrolką EPC(wiadomo) oraz podwyższone obroty. Gasze go po chwili gdy uda się odpalić, odpala za 1 razem bez kontrolki i na normalnych obrotach

    Co to może być? Co z tym zrobić? Byłem drugi raz u mechanika i na złość znowu wszystko było okej w tym momencie. Mechanik woził się po mieście, czekając aż pojawi się kontrola i objawy a tu nic ;/

    Proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy temat.
    Pozdrawiam, A3 8l 1.8T 2002

  10. #60
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    skoro wyskoczyło EPC i CHECK ENGINE to błąd zapisał się w sterowniku silnika
    auto pod VCDS i sprawdzić błędy bo inaczej pół auta wymienisz i na 99% nie trafisz znając życie

Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •