Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 20

Temat: Nie działa podświetlenie zegarów (licznika)

  1. #11
    Qid's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    145 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Witam,
    Z tego co widzę, to temat dość popularny w A3 8P/8PA z niedziałającym licznikiem, tzn. nie działa nic na liczniku poza kontrolkami, nieraz działa jeszcze fis w niektórych przypadkach nie da się uruchomić pojazdu. Problem występuje najczęściej w okresie zimowym z tego co zauważyłem. Bezpieczniki sprawdzone wszystko ok, komputer podpięty zero błędów, komunikacja z licznikiem ok, akumulator sprawny, w kostce przyłącza pod bezpiecznikami w komorze silnika sucho. Najczęściej po jakimś czasie samemu przechodzi ten objaw. Teraz pytanie co to może być ktoś coś ustalił ? W załączniku zdjęcie podglądowe.


  2. #12

    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piła
    Auto
    Audi a3 8p
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny Zegary gasną. Kontrolki sie zapalają.

    Ostatnio gaśnie mi zegar i zapalają mi sie kontrolki. Trwa to 2-3 sek. W sumie to nie problem... ale dwa razy zdarzyło mi sie ze zegar zgasł, kontrolki sie zapaliły i już tak zostało. Po zgaszeniu auta i wyciągnięcie kluczyka dalej ten sam stan. Kontrolki sie pala. Próba odpalenia auta... odpala i odrazu gaśnie. Po odłączeniu akumulatora wszystko wraca do normalności. Jakieś pomysły??

  3. #13
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Wyglada na padajacy licznik, auto gasnie bo immobiliser jest w liczniku, nie ma komunikacji z licznikiem to nie sterownik odcina paliwo.

  4. #14

    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piła
    Auto
    Audi a3 8p
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Jakieś sugestie?
    Pod komputerem błędu nie
    Pokazało, ale podłączałem tylko w czasie gdy akurat sie nie wyłączał...
    Naprawa? Wymiana licznika?

  5. #15

    Data dołączenia
    Aug 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wieliczka
    Auto
    Audi A3 8P hatchback
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Witam was. Może ktoś doszedł do tego co się dzieje z tymi licznikami?
    U mnie auto stało niejezdzone na polu jakieś 2 dni. Akumulator napewno jest wystarczająco naładowany bo odpalał bez problemu mimo że cały czas było -6stC. Po odpaleniu cały licznik w ogóle nie działał.
    Poczekałem aż się ociepli - po paru godzinach na zewnątrz było już 0stC i wszystko wróciło do normy (????)
    P.S. Jeszcze jeden standardowy problem przy niskich temperaturach to komunikat na fisie dotyczący układu chłodzenia, który był poruszany ale zauważyłem że chyba nikt jeszcze nie wymyślił co można zaradzić (świeci się kontrolka na czerwono po czym po 4km sama zgasa i problem znika)

  6. #16
    Qid's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    145 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez areo1996 Pokaż post
    Witam was. Może ktoś doszedł do tego co się dzieje z tymi licznikami?
    U mnie auto stało niejezdzone na polu jakieś 2 dni. Akumulator napewno jest wystarczająco naładowany bo odpalał bez problemu mimo że cały czas było -6stC. Po odpaleniu cały licznik w ogóle nie działał.
    Poczekałem aż się ociepli - po paru godzinach na zewnątrz było już 0stC i wszystko wróciło do normy (????)
    Też się spotkałem z tym w kilku A3 także problem raczej znany tylko nie ma rozwiązania na niego. W niektórych przypadkach auto może też nie zapalać. Znalazłem filmik gdzie gościu niby to naprawił tylko nie chce powiedzieć co i jak. Wydaje się, że to problem albo z gateway bo on jest odpowiedzialny za wybudzanie licznika albo kwestia samego licznika.


  7. #17

    Data dołączenia
    Jul 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    CK
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    raz

    Domyślny Regulacja oświetlenia zegarów

    Witam. Wiem, że podobne tematy istnieją, ale mój problem jest nieco inny. Mianowicie, w mojej audi a3 8p 2003r. nie działa mi regulacja podświetlenia zegarów, działa tylko w sposób automatyczny w zależności od światła na zewnątrz. Czytałem, że w zegarach jest jakiś foto-czujnik i on za to odpowiada. Miałem też tak, że wieczorem lub nawet w dzień gdy włączyłem światło podsufitki to zegary się rozjaśniały. Wymieniłem żaróweczki w podsufitce na ledowe i teraz podświetlenie zegarów w ogóle nie reaguje. Ani na pokrętło, ani na światło. Ktoś wie co może być nie tak? To zapewne ustawia się VAGiem?

    Pozdro.

  8. #18

    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny Problem z podświetleniem deski / piktogramow

    Założyłem temat w 8P wiec nie wiem dlaczego moderator przenosi moj post do tematu 8L dotyczącego gasnącego podświetlenia. Rozumiem ze stara sie trzymać na forum porządek, ale jednoczesnie nie uważam żeby było to trafne posunięcie. Jeżeli jest inaczej to bardzo proszę o wytłumaczenie.

    Mam taki problem, podczas trasy zdarza sie (dość często) że podswietlenie przygasa - świeci słabiej (zegary, piktogramy) w taki sam sposob jak regulacja pokretłem obok świateł, czy ktoś miał taki problem i wie czym to może być spowodowane?

  9. #19

    Data dołączenia
    Aug 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wrocław
    Auto
    A3 8p 3D
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny a3 80 2004r. gasnący licznik zegary

    witam
    audi a3 8p 2.0tdi bkd
    mam problem z licznikiem na chwile gaśnie znikają wszystkie kontrolki jak również wyłącza się też radio działa tylko klimatyzacja i po chwili wszystko wraca do normy tylko że radio się blokuje trzeba wpisać kod i nie działa wspomaganie trzeba zrobić adaptacje, powtarza się to w losowych momentach czasem po chwili od zapalenia czasem po godzinie jazdy i potrafi powtarzać się kilku krotnie, zaczęło się to ostatniej zimy myślałem że to od wilgoci ale teraz jest gorąco i nic nie pomogło świeci się cały czas kontrola trakcji ale podejrzewam że trzeba tylko zrobić adaptacje ale chwilowo nie mam vcds

    podmieniłem bezpiecznik f4 odpowiedzialny za licznik więc to nie on

    obd2 pokazuje błędy 18058, 18051-ten błąd mam od zawsze, 00474

  10. #20

    Data dołączenia
    Mar 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zabrze
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CFFB

    Domyślny

    Witam, ja mam problem tego typu że wszystko działa normalnie oprócz fisa. Białe cyfry zaczęły przygasać aż przestały całkowicie. jak przyłożę latarkę do czujnika światła na liczniku to cały fis widać że jest bardziej podświetlony i widać cyfry ale delikatnie. po odciągnięciu latarki znowu fis nic nie wyświetla. nie wiem czy to czujnik nasłonecznienia czy fis już padł Może ktoś miał podobną sytuację ?.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •