Strona 13 z 218 PierwszyPierwszy ... 311121314152363113 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 121 do 130 z 2179

Temat: Auto Detailing - Pytania, Odpowiedzi

  1. #121
    pielegnowacauto.pl's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    BMW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Seba glinke glinkujemy

    neoeinz, M4ciek dobrze mówi. Najlepszy na zimę będzie Collinite 476 lub Wolf's Chemiclas Body Wrap.

    M4ciek nie zapominaj jeszcze o Natural Shine z Megsa do wewnętrznych. Moim zdaniem wymiata Próbowałeś już go?

    A Sebie chodzi o plastiki zewnętrzne zapewne, ale swoją drogą to laleczkę będziesz musiał mi podrzucić do umycia i przygotowania, ale to już przed sezonem

  2. #122
    Zachodniopomorskie neoeinz's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Passat B5fl
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    27 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    no dobra ten Collinite No.476s jest jeszcze w miare przystepnej cenie dorzuce do tego jeszcze Fluffy Dryer i bede robil zamowienie

    czy w czasie zamowienia wpisujemy ze jestesmy z a3clubu czy cos takiego ?
    .......

  3. #123

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    troche sie napracowalem przez ostatnie dni i musze powiedziec, ze nie widze sensu zabierania sie za cokolwiek bez glinkowania, myslalem ze jestem taki sprytny i dam sobie rade samymi srodkami, ale... marna byla moja praca

    oczywiscie efekty widać po Deep Crystal ale mysle ze efekt moglby byc 2 razy lepszy gdybym wczesniej glinkował nadwozie, wiec jezeli ktos chce sie zabrac za czyszczenie lakieru do porządku niech w ogóle nie zaczyna bez glinkowania

  4. #124
    kosmo's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    siedlce
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    107 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Witam,
    potrzebuje do mycia samochodu piany aktywnej plus coś może na zime
    jakaś ochrona lakieru, hmmm trudno mi powiedzieć co konkretnie,

    proszę o propozycje i pomoc w tej kwestii,

    byłem na Waszej stronie ale jakoś cieżko mi coś samemu wybrac stamtąd.
    (samochód myje bezdotykowo karcherem)

    z góry dziekuje za pomoc

  5. #125
    pielegnowacauto.pl's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    BMW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    kosmo jeżeli chodzi o mycie bezdotykowe to nigdy nie domyjesz dobrze auta. Mycie bezdotykowe pianą jest tylko myciem wstępnym. Jeżeli planujesz położyć na lakier wosk to koniecznością jest ręczne mycie. W innym przypadku będziesz szorował brudem po lakierze, co przyczyni się do powstania rys. Druga sprawa że wosk, czy sealant położony na brud odejdzie razem z nim
    Jeżeli już położysz wosk, czy sealant to powierzchnia będzie na tyle śliska że można sobie pozwolić na bezdotykowe mycie. Jednak nie unikniesz mycia ręcznego. Co jakiś czas będzie to konieczne.

    Moja propozycja jest taka. Szampon, w przyzwoitej cenie proponuję Rise&Shine http://www.pielegnowacauto.pl/kosmetyka-samochodowa/pielegnacja-na-zewnatrz/szampony/valetpro-concentrated-car-shampoo-1l.html

    Warto byłoby pomyśleć chociaż o jakimś cleanerze lekko ściernym który przygotuję powierzchnię pod wosk. Przydałaby się jeszcze glinka, ale to już musisz sam odpowiedzieć sobie na pytanie co chcesz osiągnąć.

    Jeżeli chodzi o wosk to najtrwalszy byłby Collinite 476: http://www.pielegnowacauto.pl/wosk-naturalny-collinite-no-476s.html
    Jeśli jednak chcesz pominąć etap cleanera to można pomyśleć o jakimś AIO, czy produkcie 3w1. Oczyści, nada połysk i zabezpieczy. Oczywiście od tych prosuktów nie można wymagać obłędnej trwałości, ale i tak efekty będą lepsze niż "marketowym hiper wosku"
    Tu są prosukty AIO: http://www.pielegnowacauto.pl/kosmetyka-samochodowa/pielegnacja-na-zewnatrz/aio.html

    Jeżeli nie chcesz myć auta ręcznie, ale mam nadzieję że się przekonasz do zrobienia tego raz na jakiś czas To trzeba pomyśleć o pianie która będzie bezpieczna dla wosku, czy AIO. Np: Snow Foam: http://www.pielegnowacauto.pl/kosmetyka-samochodowa/pielegnacja-na-zewnatrz/szampony/piana-autobrite-magifoam-1l.html (magifoam jest też w opakowaniu 0,5L i 5L).

    To takie minimum jakie proponuję W razie pytań śmiało pisz

  6. #126
    czaro10's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    558 razy
    Podziękował
    68 razy

    Domyślny

    Szukam aplikatora do usuniecia odryskow na masce. Czy w ogole to jest gra warta swieczki? Da sie to zroic tak, aby bylo malo widac? Czy da sie dotrzec jakas pasta lekkoscierna?

    Moj kod lakieru to LZ9Y.

  7. #127
    kosmo's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    siedlce
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    107 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    sprawa wygląda tak ze dopiero zaczynam swoja przygode z profesjonalnym pielegnowaniem auta, więc sam nie wiem co jest dla mnie dobre na początku musze polegać na propozycjach i opiniach innych,
    Więc byłbym wdzięczny za takowa ścieżke "zdrowia" dla mojego srebrengo a3 co po koleji powinienem zrobić czyli np. mycie piana "przykładowa nazwa" mycie ręczne szamponem "przykładowa nazwa", cleaner , czy tam jeszcze dochodząc do wosku, i to mniej więcej wszystko bo pianie która będzie bezpieczna dla wosku już mam podana powyżej.
    Pozdr
    Kosmo
    a jeszcze jedno na początek wszystko w miare rozsądej cenie

  8. #128
    Zachodniopomorskie neoeinz's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Passat B5fl
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    27 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    wg mnie, szampon i mycie reczne + glinka + wosk. Chyba najlepsza opcja.
    .......

  9. #129
    kosmo's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    siedlce
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    107 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    a czym sie w taki razie różnia cleaner od glinki lub moze inaczej co lepiej stosować,
    czy lepiej jest zastosować produkty 3w1 te z pominięciem etapu cleanera ( jesli cleaner to jaki?)
    -to w takim razie szampon to któryś z podanych juz wcześniej,
    -piana takze juz podana
    -wosk dla początkujących takze jest

  10. #130
    Zachodniopomorskie neoeinz's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Passat B5fl
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    27 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    a co polecacie do tapicery ;] w passku jest cos miekszego niz plastik (wyglada jak skora), nie jest to typowy plastik. i ewentulanie na zewnetrzne plastiki. Mozesz cos 2w1 ;]
    .......

Strona 13 z 218 PierwszyPierwszy ... 311121314152363113 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •