Strona 4 z 218 PierwszyPierwszy ... 234561454104 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 31 do 40 z 2179

Temat: Auto Detailing - Pytania, Odpowiedzi

  1. #31
    pielegnowacauto.pl's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    BMW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    krzyss Używałem ten środek do dywaników. Do dachów nie miałem okazji, ale środek nie zostawił białego nalotu na tapicerce. Concept Zirconite to środki które wykorzystują duże salony w Polsce. Między innymi BMW Inchcape w Warszawie robi zabezpieczenie tymi środkami, jako opcja dodatkowa przy zakupie auta. Także nie są to jakieś syfiaste środki w stylu znanej pasty tempo, czy plaka Jeżeli chcesz żeby dach ponownie zrobił się czarny to potrzebujesz innych środków. Concept tylko zabezpieczy, więc najpierw regeneracja, a później zabezpieczenie. Będziemy mieli takie cuda, ale jeszcze chwila Jeżeli chcesz jednak zabezpieczyć teraz dywaniki, fotele itp. (możesz też i dach, ale lepiej go najpierw zregenerować) to jest to super środek. Działa tak jak wosk na lakierze. Wszystkie płyny które wylejesz od razu kropelkują i nie wchłaniają się. Oczywiście musisz je wytrzeć, ale nie jest tak że od razu wsiąkają. Pamiętaj że to nie jest do skórzanej tapicerki, do tego mamy inny środek.

    Jeżeli chodzi o glinkę to...hmmm, nie wiem co mam ci powiedzieć, hehe. Na blogu masz film instruktażowy Generalnie jest niezbędna przed polerowaniem i woskowaniem i tylko w ten sposób usuniesz szorstkość lakieru. Srodkami do usuwania smoły możesz usunąć smołę, żywicę itp., ale na lakierze jest bardzo dużo opadu przemysłowego i innych syfów, których nie widać gołym okiem i tylko glinka je usunie. Dzięki gładkiej powierzchni wosk leży dłużej i uzyskasz lepszy efekt wizualny.

    verni Jeżeli będzie ostre polerowanie, czyli zastosowane będą jakieś mocno ścierne pasty na maszynie (a zapewne tak będzie), to można uszkodzić zaprawkę bo jest mało czasu na utwardzenie się lakieru. Lakier bezbarwny w zaprawce ma konwerter, ale nie ma typowego utwardzacza, dlatego nie jest tak twardy jak lakier z pistoloetu. Jeżeli będzie potrzebna bardzo ostra korekta lakieru to może zejść ten lakier. Wiadomo że i tak trzeba później spolerować tą zaprawkę żeby ładnie wyglądała, ale ja robię to ręcznie, a jak maszynowo to ostrożnie żeby nie zepsuć roboty Najlepiej byłoby zastosować agresywne pasty i usunąć głębokie rysy, później zaprawka (która powinna się utwardzać przynajmniej 24h), wtedy średnio ścierna pasta i reszta. Rozumiem że taka opcja raczej odpada jeżeli komuś to zlecasz, dlatego proponuję zrobić przed polerką. Tylko zrób to jak najszybciej, żeby lakier utwardził się dobrze przez kilka dni. Pytałeś czy ubytek przeszkadza w polerce. Nie wiem jak głęboki jest i jak to wygląda, ale generalnie nie powininno się nic stać. I jak będziesz robił to ważne żeby baze umieścić w ubytku, a bezbarwny możesz zostawić z górką. Człowiek który będzie robił polerkę powinien wcześniej to sobie zmatować papierkiem 2000 i będzie jak trzeba
    Dodano:
    A tak w ogóle to nie wiem czy czytaliście kategorię z promocjami, ale mamy dzisiaj Dzień Mycia Samochodu. Z tej okazji jeszcze większe rabaty w pielegnowacauto.pl , ale tylko do 23.59 Sprawdźcie ofertę.

  2. #32
    krzyss's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    smart
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Ja poprzednio do dachu uzywalem oryginalny srodek AUDI, kosztowal wlasnie cos kolo 50zl, ale z bialym nalotem walczylem potem z 2 miesiace

    No nic, poczekam az cos sie pojawi nowego w takim razie...
    krzyss vel Qkill
    Bylo 3 x A3 a teraz jest smart roadster

  3. #33
    pielegnowacauto.pl's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    BMW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    krzyss no mówiłeś o tym. Ciekawe kto dla audi robi te środki? Wiem że dla mercedesa robi Meguiar's, ale kto dla audi???

    verni no możesz się nie wyrobić, ale nic straconego. Zrobisz później, ręcznie spolerujesz punktowo, wrzucisz wosk i będzie jak trzeba

  4. #34
    mariusz11111's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sram na Rosję !
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    303 razy
    Podziękował
    202 razy

    Domyślny

    mam mały problem z uszkodzonym lakierem smoła/lepik opisane w tym temacie http://www.a3-club.net/forum/showthr...703#post796703
    doradzicie coś ?!

  5. #35
    pielegnowacauto.pl's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    BMW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Uuu, rzeczywiście słabo to wygląda. Zbrodniarze...

    Mam środek do usuwania smoły i asfaltu z firmy Concept. Mam w pojemnikach 5litrowych, ale mogę odlać ile trzeba. 0,5L 15zł, myślę że wystarczy. Możesz na początku spróbować glinką tyle ile się da, ale glinka będzie się szybko zapychała i ten syf będzie rysował lakier. Usunięcie tego na pewno przyczyni się do powstania jakiś rysek, bo jest tego bardzo dużo. Dobrze byłoby później spolerować to miejsce. No ale zobaczysz w jakim stanie jest lakier jak już usuniesz ten brud.

    W razie czego zamówienie możesz złożyć na maila bo na e-sklepie nie mam jeszcze tego wystawionego. sklep@pielegnowacauto.pl

  6. #36
    mariusz11111's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sram na Rosję !
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    303 razy
    Podziękował
    202 razy

    Domyślny

    ok będzie na uwadze
    myślę że 0,5 litra by wystarczył a i zostanie jeszcze trochę bo wiadomo dziury łatają przez cały rok

  7. #37
    Pitrus's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Otrębusy/Pruszków
    Auto
    comming soon...
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BMJ
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    A czego polecicie używać do uszkodzeń skóry taki jak http://imageshack.us/photo/my-images/822/dsc0002kh.jpg/..
    A co na startą skórę do szarosci ? U ojca w A6 tak ma jeżeli chodzi o boczek lewy przy wsiadaniu i nie wiem czy jest sens cos samemu robić z tym?

  8. #38
    pielegnowacauto.pl's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    BMW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Pitrus sprawa nie jest prosta. Jeżeli skóra straciłaby tylko elastyczność to polecam srodek Victoria N.148 http://www.pielegnowacauto.pl/kosmetyka-samochodowa/pielegnacja-wnetrza/pielegnacja-skory/victoria-148.html

    W przypadku przetarć to tylko regeneracja. Tutaj masz link do firmy która ma najlepsze środki do takich rzeczy http://sklep.lederzentrum.pl/

    A jak będzisz miał już zrobioną skórę, albo jeżeli masz w innym aucie w dobrym stanie i nie chcesz dopuścić do jej zniszczenia to polecam Zirconite http://www.pielegnowacauto.pl/kosmetyka-samochodowa/pielegnacja-wnetrza/pielegnacja-skory/zestaw-do-czyszczeni-i-impregnacji-skory-zirconite.html

  9. #39
    jerzu's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi A3 8Y
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    59 razy
    Podziękował
    70 razy

    Domyślny

    a czym usunąć smugi po źle zrobionej polerce?

  10. #40
    Wiolka's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    no ratunkiem jest polerowanie

    można ręcznie http://www.pielegnowacauto.pl/kosmetyka-samochodowa/pielegnacja-na-zewnatrz/pasty-polerskie/mocno-i-srednio-scierne/mleczko-polerskie-meguiar-s-ultimate-compound.html[/url] lub [url]http://www.pielegnowacauto.pl/kosmetyka-samochodowa/pielegnacja-na-zewnatrz/pasty-polerskie/mocno-i-srednio-scierne/mleczko-polerskie-na-okragle-rysy-meguiar-s-swirlx.html (w zależności od tego jak duże hologramy są na lakierze). Możesz wrzucić zdjęcie to będzie nam łatwiej ocenić. SwirlX jest delikatniejszy i jeżeli będziesz robił polerkę maszyną to będzie lepszy od UC ale zbyt delikatny do ręcznego polerowania. Później możesz nałożyć jakiś wosk żeby ładnie wyglądało. Sam robiłeś korektę lakieru czy ktoś zrobił kuku?
    Dodano:
    Tutaj Jerzu jeszcze możesz sobie zerknąć. Temat ręcznego polerowania http://jak.pielegnowacauto.pl/newsy/jaki-produkt-do-recznego-polerowania/


    Napisz na sklep@pielegnowacauto.pl i zapytaj o forumowy rabat!
    Kosmetyki samochodowe, materiały polerskie oraz lakiernicze. Usługi z zakresu auto detailingu. Odwiedź nas na www.pielegnowacauto.pl lub www.jak.pielegnowacauto.pl

Strona 4 z 218 PierwszyPierwszy ... 234561454104 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •