Strona 44 z 218 PierwszyPierwszy ... 3442434445465494144 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 431 do 440 z 2179

Temat: Auto Detailing - Pytania, Odpowiedzi

  1. #431
    kamil1905's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poland
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    58 razy
    Podziękował
    46 razy

    Domyślny

    thesykacz może nie ode mnie oczekujesz odpowiedzi bo sam jestem w tym laik ale powiem Ci co wiem. Gąbka ma to do siebie, że może zbierać drobinki brudu, piasku itp. Dlatego ważne jest aby elementy narażone na największy brud (progi, dolna część drzwi itp.) myć na końcu i do tego metoda na dwa wiadra. W wodzie opłukasz gąbkę a z drugiego wiadra nabierasz szampon.
    Tak czy inaczej u siebie nie zauważyłem nic niepokojącego na lakierze ale ja od tego sezonu odchodzę od gąbki i kupuję rękawicę np. Meguiar's.
    Z tym szamponem do włosów to nie wiem co powiedzieć... Przetłuszczające?

    Audi A3 1.8 AGN 125 KM ---> Audi A3 1.8 T Quattro 180 KM - 252 KM ---> Audi S5 F5 3.0 TFSI 354 KM ----> ......

  2. #432
    M4ciek's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pabianice
    Auto
    Audi A3 (S3 / S-Line mod)
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    110 razy
    Podziękował
    80 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kamil1905 Pokaż post
    Jeszcze takie pytanko ode mnie.
    Jak będzie cieplej chciałbym trochę ,,odświeżyć'' i zabezpieczyć lakier. Będę to robił tylko ręcznie bez polerek.
    1. Mycie samochodu.
    2. Glinkowanie
    3. ????????????
    4. Wosk

    I tu rodzi się moje pytanie. Jakiego środka użyć po glinkowaniu a przed woskowaniem? Żeby poprawić jakoś stan lakieru i przygotować pod wosk.
    3. Cleaner! on przygotuje Ci lakier pod wosk (ale nie poprawi stanu lakieru, do tego zastąp 3 & 4 czymś w rodzaju AIO - to takie dla leniwych czyli coś tam może przymaskuje, oczyści i zabezpieczy ale rewelacji nie ma )

    ale po glinkowaniu powinno się umyć auto
    "A3-club to ludzie... auta to tylko pretekst" - ja, podczas V zlotu OP

  3. Podziękowania dla M4ciek za pomoc w problemie

    kamil1905 (05-02-13)

  4. #433
    kamil1905's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poland
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    58 razy
    Podziękował
    46 razy

    Domyślny

    Ok. Podziękował

    1. Mycie
    2. Glinkowanie
    3. Mycie
    4. Cleaner
    5. Wosk

    AIO sobie jednak chyba daruje. Zamiast ,,wszystko w jednym'' wolę to rozdzielić

    Audi A3 1.8 AGN 125 KM ---> Audi A3 1.8 T Quattro 180 KM - 252 KM ---> Audi S5 F5 3.0 TFSI 354 KM ----> ......

  5. #434
    Wiolka's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez thesykacz Pokaż post
    Pytanie. Czy jak myje auto gąbką to rysuje sie lakier? I czy jak myje go szamponem do włosów to szkodzi lakierowi?
    Cześć,

    my do gąbek nie mamy przekonania i ich nie używamy. Zdecydowanie lepiej użyć rękawicy z mikrofibry (idealna jest Car Pro Wool Wash Mitt czyli wełniana rękawica ale zdaję sobie sprawę, że cena może odstraszyć)
    Ja jednak polecam szampon samochodowy (są bardzo wydajne i nie muszą kosztować majątku) ponieważ obawiam się, że szampon do włosów może mieć negatywny wpływ na wosk, którym ewentualnie auto jest zabezpieczone ale nie robiliśmy takich testów...


    Napisz na sklep@pielegnowacauto.pl i zapytaj o forumowy rabat!
    Kosmetyki samochodowe, materiały polerskie oraz lakiernicze. Usługi z zakresu auto detailingu. Odwiedź nas na www.pielegnowacauto.pl lub www.jak.pielegnowacauto.pl

  6. #435

    Data dołączenia
    Nov 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    TKA
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Ta rękawica troche kosztuje ;/. A jaki szampon polecasz?

  7. #436
    Wiolka's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez thesykacz Pokaż post
    Ta rękawica troche kosztuje ;/. A jaki szampon polecasz?
    No to fakt... rękawica Car Pro jest droga. ale Już ta jest ok: Meguiar's Microfiber Wash Mitt

    Szampon hmm możesz zacząć od naprawdę budżetowej (ale dobrej) opcji: Shiny Garage Orange Car Wash
    Ewentualnie opcja z woskiem Shiny Garage Pink Gloss


    Napisz na sklep@pielegnowacauto.pl i zapytaj o forumowy rabat!
    Kosmetyki samochodowe, materiały polerskie oraz lakiernicze. Usługi z zakresu auto detailingu. Odwiedź nas na www.pielegnowacauto.pl lub www.jak.pielegnowacauto.pl

  8. #437
    sQ4nl's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suwałki
    Auto
    Audi A3 Lift DSG
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    I ja mam pytanie, niedługo jak będzie cieplej chcem sie zabrać i odnowić lakier,
    tak więc będe sie przybierał do zakupu potrzebnych mi rzeczy
    i czy wszystko dobrze dobrałem, i odpowiednia kolejność ?

    1. Mycie pianą aktywną
    2. Glinkowanie ( możecie polecić jakąś dobrą glinke)
    3. Ponowne mycie
    4. Polerowanie- Meguiars Ultimate Compound ( i do polerowania chcem zakupić POLERKA 1400W POWER UP będzie sie nadawać
    usunie mi rysy z samochodu ? )
    5. I na koniec wosk COLLINITE SUPER DOUBLE COAT AUTO WAX #476s

  9. #438
    M4ciek's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pabianice
    Auto
    Audi A3 (S3 / S-Line mod)
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    110 razy
    Podziękował
    80 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Wiolka Pokaż post
    Ewentualnie opcja z woskiem Shiny Garage Pink Gloss
    Wiolcia, JJ ze znanego nam forum testował ten szampon - nie ma w sobie LSP

    Cytuj Oryginalnie napisane przez sQ4nl Pokaż post
    i czy wszystko dobrze dobrałem, i odpowiednia kolejność ?
    1. Mycie pianą aktywną
    2. Glinkowanie ( możecie polecić jakąś dobrą glinke)
    3. Ponowne mycie
    4. Polerowanie- Meguiars Ultimate Compound ( i do polerowania chcem zakupić POLERKA 1400W POWER UP będzie sie nadawać
    usunie mi rysy z samochodu ? )
    5. I na koniec wosk COLLINITE SUPER DOUBLE COAT AUTO WAX #476s
    Ad 1. Tak, polecam Autobrite Magifoam lub tańsza wersja to piany od SNB lub Shiny Garage
    Ad 2. Glinek jest wiele, aczkolwiek wpierw przydałaby się dekontaminacja lakieru czyli najlepiej para Prickbort do smoły i Iron X do elementów metalicznych. Obie rzeczy stosujesz na felgi obowiązkowo + na lakier w szczególności nisko. Oszczędzisz w ten sposób glinkę. A która? Ilu użytkowników tyle zdań, jedni są zadowoleni z ValetPro Yellow inni nie. Mnie pasuje.
    Ad 3. Si
    Ad 4. Megs UC to pasta do ręcznej korekty a raczej poprawek.... lub korekty ale na maszynie Dual Action (DA) a nie na rotacji. Inna sprawa, że maszyna którą proponujesz to słaby wybór, do tego i tak powinieneś mieć BP 125mm a nie fabryczną 180-tkę.
    Ad 5. To dobry wosk i raczej coś w rodzaju must-have w kolekcji. Mimo że ścieranie go nie należy do przyjemności, jego wytrzymałość to rekompensuje
    Ostatnio edytowany przez M4ciek - 07-02-13 o 09:26
    "A3-club to ludzie... auta to tylko pretekst" - ja, podczas V zlotu OP

  10. #439
    Wiolka's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez M4ciek Pokaż post
    Wiolcia, JJ ze znanego nam forum testował ten szampon - nie ma w sobie LSP
    Masz rację Maćku, powinnam napisać "z woskiem" Oczywiście nie można liczyć na to, że po umyciu tego typu szamponem lakier będzie wyglądał i zachowywał się jak po aplikacji tradycyjnego wosku Takie szampony mają za zadanie ułatwienie odprowadzenia wody i łatwiejsze osuszenie. A czy działają... hmm nie wiem, bo nie używamy

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez M4ciek Pokaż post
    Ad 1. Tak, polecam Autobrite Magifoam lub tańsza wersja to piany od SNB lub Shiny Garage
    Ad 2. Glinek jest wiele, aczkolwiek wpierw przydałaby się dekontaminacja lakieru czyli najlepiej para Prickbort do smoły i Iron X do elementów metalicznych. Obie rzeczy stosujesz na felgi obowiązkowo + na lakier w szczególności nisko. Oszczędzisz w ten sposób glinkę. A która? Ilu użytkowników tyle zdań, jedni są zadowoleni z ValetPro Yellow inni nie. Mnie pasuje.
    Ad 3. Si
    Yyyy jeszcze jedna uwaga... ja przed glinkowaniem jednak radzę umyć tradycyjnie samochód (rękawica + dwa wiadra- woda i szampon) Bo po pre wash'u jak się zacznie glinkowanie to wolałabym nie oglądać tego lakieru później


    Napisz na sklep@pielegnowacauto.pl i zapytaj o forumowy rabat!
    Kosmetyki samochodowe, materiały polerskie oraz lakiernicze. Usługi z zakresu auto detailingu. Odwiedź nas na www.pielegnowacauto.pl lub www.jak.pielegnowacauto.pl

  11. #440
    sQ4nl's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suwałki
    Auto
    Audi A3 Lift DSG
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez M4ciek Pokaż post
    maszyna którą proponujesz to słaby wybór, do tego i tak powinieneś mieć BP 125mm a nie fabryczną 180-tkę.
    to jaką konkretnie byś mi polecił ? szukałem polerki tak do 300zł a ta jakoś mi sie wydała odpowiednia. ale że jeszcze nic nie zakupione to jest czas na zmiany.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Wiolka Pokaż post
    Yyyy jeszcze jedna uwaga... ja przed glinkowaniem jednak radzę umyć tradycyjnie samochód (rękawica + dwa wiadra- woda i szampon)
    dzięki tak też i zrobie czyli dobrze zrozumiałem najpierw dekontaminacja lakieru Iron X, potem mycie na dwa wiadra i na koniec glinka

Strona 44 z 218 PierwszyPierwszy ... 3442434445465494144 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •