Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 87

Temat: Spalanie 1.6 vs. 1.8T

  1. #1
    Marcin_<3_A3's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warsaw
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny Spalanie 1.6 vs. 1.8T

    Witam!
    Sprawdzałem na forum, przyznam tematy spalania były poruszane, ale nigdy nie było porównania dokładnie tych dwóch silników właśnie pod tym względem. Stąd prośba, aby ktoś kto jeździł obiema wersjami się wypowiedział na temat spalania obu wersji silnikowych (miasto/trasa/mieszany). Pytam gdyż zamierzam kupić audi a3, robię około 800km miesięcznie i zastanawiam się nad wyborem silnika. Nie ukrywam, że zależy mi na niewielkim spalaniu(kieszeń studenta), ale też na osiągach. Paradoksalnie słyszałem, że 1.8T potrafi przy takiej samej jeździe jak 1.6 spalić mniej, czy to prawda?
    Z góry dzięki za odpowiedzi.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 06-10-15 o 13:30

  2. #2
    Mazowieckie dmdash's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    211 razy
    Podziękował
    183 razy

    Domyślny

    spalają na podobnym poziomie, to wszystko zalezy jak jezdzisz, na dobra sprawe mozesz sie postarac zeby ci 1.8T zjadł 15 litrów, wszystko zalezy od ciebie. Ja mam wolnossącego 1.8 to potrafi łyknąć 11 litrów w lato z klimą z T pewnie by tyle samo wziął, może 0,5-1 litr wiecej? nie wiadomo.
    There's only one word you need to know. Low.

  3. #3
    kamil1905's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poland
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    58 razy
    Podziękował
    46 razy

    Domyślny

    Dokładnie jak niżej Mariusz Ci wytłumaczył.
    Może lepiej poszukać Diesla? W miarę ekonomiczne spalanie + osiągi też nie najgorsze w serii. Np. 110 konny. Ewentualnie już mocniejszy ASZ - 130 koni.
    Ostatnio edytowany przez kamil1905 - 28-03-11 o 23:43

    Audi A3 1.8 AGN 125 KM ---> Audi A3 1.8 T Quattro 180 KM - 252 KM ---> Audi S5 F5 3.0 TFSI 354 KM ----> ......

  4. #4
    Marcin_<3_A3's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warsaw
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Pewnie brał bym diesla. Tylko po pierwsze jest sporo droższy a po drugie jeżdzilem juz do tej pory focusem dieslem i juz szczerze mówiąc chciałbym spróbować benzynki, która tak przyjemnie się wkreca na obroty. Czekam dalej na raporty z prowania spalania

  5. #5
    Mazowieckie dmdash's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    211 razy
    Podziękował
    183 razy

    Domyślny

    jak robisz trasy to benzyna jest kiepskim pomyslem niestety.
    There's only one word you need to know. Low.

  6. #6

    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    800 km miesięcznie to niewiele (około jednego z małym hakiem baku jeśli na trasie, pewnie niezależnie od samochodu). Co do Twoich wymagań:

    "Paradoksalnie słyszałem, że 1.8T potrafi przy takiej samej jeździe jak 1.6 spalić mniej, czy to prawda?"

    To zależy co oznacza taka sama jazda... Ja mam 1.6 więc mogę się wypowiedzieć... Kiedyś samochód palił mi mniej. Po kilku "sprawnych" naprawach u mechaników i dobiciu do 240kkm pali trochę więcej i przy dojazdach do pracy codziennie 37km w jedną stronę z czego jakieś 12km to miasto a reszta kulanie się pod miastem z zakrętami i średnim ruchem wychodzi około 7.5 - 8 litrów średnio. Ale mówię o normalnej jeździe a nie zamulaniu 75km/h na 5 biegu...
    Jeśli jednak szukasz osiągów to wydaje mi się, że 1.6 nie zadowoli Cię... Nie mówię, że ten samochód to żółw totalny, bo wyprzedzić się da i jak przyciśniesz to poleci swoje ale po prostu jest to mała jednostka wolnossąca i tego nie przeskoczysz... Moment pojawia się stosunkowo późno przy wyprzedzaniu trzeba docisnąć, aby zrobić to z honorem Na trasie... no cóż można lecieć 120km/h (jeśli ma się gdzie) ale po chwili dojdziesz do wniosku, że to nie ma sensu bo w baku mini wir a i komfort z jazdy średniawy...

    Moje zdanie jest takie... Jeśli masz ograniczone środki na zakup a przejazdy, które robisz są głównie po mieście to chyba 1.6 (choć tutaj uważaj, bo ten silnik ma wiele problemów, bardzo wiele).

    Jeśli będziesz robił te 800km miesięcznie poza miastem na powroty do domu 200km w jedną stronę to szukał bym czegoś mocniejszego... 1.6 jadąc spokojnie w okolicach przepisów też dojedziesz i przy płynnej jeździe spali Ci 6.5 ale przy tak małym silniku i mocy jazda jest raczej taka sobie.
    100 BHP / 1.6 L Klub

  7. #7
    L@mberT's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Auto
    OOOO
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    a ja Ci powiem tak, 1.8T vs 1.6 może i palą tyle samo (jak to piszą mniej więcej tyle samo) to weź poprawkę na to, że jak przyciśniesz 1.8T to spali sporo więcej! i nie ma cudów.
    pewnie jeżdząc do 2,5-3 tys. obrotów wyjdzie podobne, ale potem nie ma co porównywać .. ani spalania, ani samej jazdy bo to juz inna bajka w jednym i w drugim

    przy 1.8T licz średnio 10L/100 bo tyle Ci wyjdzie na bank, na trasach mniej to wiadome - mowa o normalnej jeździe bez deptania.
    myślę ze 1.6 możesz liczyć na 8L - tez oczywiście bez deptania

    przy gonitwach na światłach 1.6 spali Ci dużo, ale 1.8T jeszcze więcej!


    kolega miał fabie 1.4 (okolo 70 KM miała) fakt brałą może te 5-6L ale dosłownie mówiąc przy toczeniu się, jak ją pogonił to komp pokazywał średnie nawet 12!

  8. #8
    Pawel_yu's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    SB
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Pomógł
    122 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    mialem wczesniej 1.6 a teraz jezdze 1.8T Q i spalanie jednak 1.6 mialo mniejsze
    o jakis litr

    ale za przyjemnosc z jazdy 1.8T moge poniesc te koszty

  9. #9
    monik's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    zielone
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    to też zależy od tego, jak kto jeździ. ja miałam wcześniej 1.8, teraz mam 1.8T i spalanie wzrosło o jakiś litr. z tego co wiem 1.6 pali bardzo podobnie do 1.8.

    1.8T nie trzeba tak pałować żeby jakoś jechał, natomiast 1.6 trzeba piłować niemiłosiernie żeby coś z niego wycisnąć - a to się odbija na spalaniu.

    reasumując - jakie spalanie by nie było i tak nigdy bym nie wróciła do 1.8 (o 1.6 nie wspominam)
    Best ET: 14.764@1/4mile

  10. #10
    jason's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    okolice krk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI AZV
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    jezeli chcesz koniecznie benz. to bralbym mocniejszy bo pozniej z czasem bedzie tych koni brakowac i mozesz zalowac ze nie kupiles 1.8T

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •