Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy ... 6789 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 71 do 80 z 87

Temat: Spalanie 1.6 vs. 1.8T

  1. #71
    Podkarpackie topolciiia's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Podkarpacie
    Auto
    Polo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    spokojny ale czasami jak 3eba przycisnąć to przycisnę i omijam korki jak się da

  2. #72
    Arronax's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    To może jednak mój za dużo ciut pali bo jeżdżę eco a ciągle okolice 10 litrów się kłaniają .
    1.9 TDI ALH > 1.6 APF > ...

    Moja A3 : http://www.a3-club.net/forum/showthr...o-seria/page11

  3. #73
    milek_1988's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krotoszyn
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Myślę, że to zupełnie normalne spalnie...8l w mieście...kurde niedługo mój diesel będzie gorszy od tych benzyn w spalaniu

  4. #74
    vibovit's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    zadupie Pyrlandii
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Ludzie, co Wy się tak spinacie o ten 1 litr w tą czy w tą przy tych silnikach 1.6...
    W 1.8T - tutaj to potrafią być dramaty przy ostrzejszej jeździe. I nie mówię o spalaniu rzędu 9 - 10 litrów, bo tyle, to auto pali przy stylu emeryckim...

    Są koszta... Jest zabawa, jest impreza
    "Happiness only real when shared"


  5. #75
    Arronax's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Widzisz spinamy się o ten jeden litr bo 1.6 silniczek chodź poczciwy to zabawy za dużej nie ma .
    1.9 TDI ALH > 1.6 APF > ...

    Moja A3 : http://www.a3-club.net/forum/showthr...o-seria/page11

  6. #76
    adam198608's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Ja u siebie je?li chodzi o elastyczno??, wyprzedzanie n trasie nie mam najmniejszego problemu, naprawde daje rad?, tylko to spalanie w mie?cie jest tragiczne.
    W sumie co? musi by? nie tak skoro taka r??nica w spalaniu w trasie i w mie?cie (trasa: ok 7,5, miasto: ok 10-11)

    W sumie z tego co piszecie to Wam pal? mniej (8-9 w mie?cie), wi?c albo co? z tym moim wozid?em jest nie halo, albo Warszawa tak pot?guje spalanie
    Dodano:
    Cytuj Oryginalnie napisane przez IronFlower Pokaż post
    No marudz? bo pisz? jak jest z tym samochodem... a nie, ka?dy kot?uje si? i denerwuje a jak si? spyta to eeeeeeee super fura nic tylko la? i je?dzi?... Wady ten silnik jak dla mnie ma, napisa?em ju? o tym... Ratuje go jedynie dosy? tania naprawa (przewa?nie).
    Dla mnie te? silnik ten ma swoje wady...ka?dy ma, poza tym jeszcze chyba nie widzia?em nikogo kto by narzeka? na swoje auto, cho?by sta?o regularnie w servisie

    Cytuj Oryginalnie napisane przez IronFlower Pokaż post
    A Twoje spalanie jakie? super nadzwyczajne nie jest je?li je?dzisz w korkach... Poza tym ja ju? przechodzi?em wymian? sond, obu, i nie zauwa?y?em najmniejszej r??nicy pomi?dzy padni?tymi obiema sondami a obiema sprawnymi... Spalanie nawet nie drgn??o.
    w sumie mo?e to nie wina sondy, jednej czy drugiej, ale wi?cej pomys??w nie mam. Na szcz??cie pozby?em si? faluj?cych obrot?w i wymieniaj?c t? rur? co idzie od przepustnicy http://moto.allegro.pl/przewod-rura-...753929722.html troch? zredukowa?em spalanie (ok 1-2 l/100km), bo ta stara by?a nieszczelna i silnik chyba lewe powietrze ci?gn??.
    Ostatnio edytowany przez adam198608 - 19-08-11 o 09:36 Powód: Automatyczne łączenie postów

  7. #77

    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez adam198608 Pokaż post
    Ja u siebie je?li chodzi o elastyczno??, wyprzedzanie n trasie nie mam najmniejszego problemu, naprawde daje rad?, tylko to spalanie w mie?cie jest tragiczne.
    W sumie co? musi by? nie tak skoro taka r??nica w spalaniu w trasie i w mie?cie (trasa: ok 7,5, miasto: ok 10-11)
    Hmmm ja b?d? zdania, ?e dla tego silnika 10l w mie?cie to raczej rzecz normalna... Nawet katalog m?wi o 10.5l w mie?cie...


    Cytuj Oryginalnie napisane przez adam198608 Pokaż post
    W sumie z tego co piszecie to Wam pal? mniej (8-9 w mie?cie), wi?c albo co? z tym moim wozid?em jest nie halo, albo Warszawa tak pot?guje spalanie
    Dodano:
    Tia... nie wiem, mi osobi?cie ci??ko uwierzy? w takie rewelacje... No chyba, ?e m?wimy o mie?cie gdzie nie ma kork?w w og?le a jedynie 3, 4 skrzy?owania na krzy?...

    Cytuj Oryginalnie napisane przez adam198608 Pokaż post
    Dla mnie te? silnik ten ma swoje wady...ka?dy ma, poza tym jeszcze chyba nie widzia?em nikogo kto by narzeka? na swoje auto, cho?by sta?o regularnie w servisie
    Heh, no wiadomo... ka?dy tak czy inaczej swoje auto lubi Ja w swoim widz? wady, ale dalej nim je?d?? bo mimo tych wad dla mnie jest Ok... Na liczniku mam w tej chwili nieca?e 250ty? km, to w sumie nie jest z?y wynik jak na taki motor...


    Cytuj Oryginalnie napisane przez adam198608 Pokaż post
    w sumie mo?e to nie wina sondy, jednej czy drugiej, ale wi?cej pomys??w nie mam. Na szcz??cie pozby?em si? faluj?cych obrot?w i wymieniaj?c t? rur? co idzie od przepustnicy http://moto.allegro.pl/przewod-rura-...753929722.html troch? zredukowa?em spalanie (ok 1-2 l/100km), bo ta stara by?a nieszczelna i silnik chyba lewe powietrze ci?gn??.
    I tak trzyma?, mo?e jak uda si? wszystkie wady wyeliminowa? to co? si? poprawi...

    Ostatnio ja z kolei chcia?em sprawdzi? jakie spalanie uda mi si? uzyska? na dojazdach do pracy... Obecnie robi? tras? 37km w jedn? stron?. 27km podmiejska jazda... zajmuje mi to jakie? 20 - 25 minut w zale?no?ci od nat??enia ruchu... pozosta?e 20 minut sp?dzam w mie?cie w korkach i na ?wiat?ach. Wynik jaki uzyska?em ostatnio to 7l ?rednio... Ale je?dzi?em na prawd? spokojnie, do 90 - 95 km/h raczej bez wyprzedzania, rano bez klimy po po?udniu w drodze powrotnej z klimatyzacj?... Nie wydaje mi si?, ?eby by?a jakakolwiek mo?liwo?? zej?cia ni?ej...
    100 BHP / 1.6 L Klub

  8. #78
    piorunek1985's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa/Augustów
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    ja mam 1.8t 224hp ( BAM ) i tak :

    trasa 100km/h 6 bieg i tempomat średnio 5,6-6,3 litra

    miasto emerycka jazda udało się zejść do 9,8 litra / normalna jazda około 11 litrów / a dość dynamicznie to 12 litrów

    oczywiście wszystko po przejechaniu 100km

  9. #79
    adam198608's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez IronFlower Pokaż post
    Tia... nie wiem, mi osobiście ciężko uwierzyć w takie rewelacje... No chyba, że mówimy o mieście gdzie nie ma korków w ogóle a jedynie 3, 4 skrzyżowania na krzyż...
    No więc właśnie myślę że takie spalanie to raczej norma W Warszawie (ok 10l), braciak miał wcześniej golfa IV tez 1,6 AKL i na dojazdach do pracy 10 km trasa 10 km miasto średnio mu palił ok 8-9 l.
    Chociaż zastanawiające jest to że kolega ma Passata 1,6 i mam wrażenie rozmawiając z nim że passat jest oszczędniejszy od A3.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez IronFlower Pokaż post
    Na liczniku mam w tej chwili niecałe 250tyś km, to w sumie nie jest zły wynik jak na taki motor...
    ja u siebie mam na ten moment 197kkm i silnikowo na razie bez kłopotów, mam nadzieję że jeszcze trochę się pocieszę tym autem, bo szukałem dość długo, a założeniowo miał być 1.8T, ale trafić coś sensownego w budzie 5 drzwiowej (bo taki był priorytet) to chyba jakiś cud.
    Ale trochę zazdroszczę że 1.8T palą właściwie tyle samo co 1.6

  10. #80

    d4vids's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Przemyśl
    Auto
    Audi A6 Allroad 2.7T
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    A3 1.8T

    spalanie w trasie - 7-8 litrów
    spalanie w mieście 11-12 litrów
    spalanie w cyklu mieszanym - 10 litrów

    uśmiech na twarzy gdy wkrecasz go na obroty - BEZCENNE !
    VW Passat B5 1.6 -> A3 1.9 TDI -> A3 1.8T -> A6 Allroad 2.7T

Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy ... 6789 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •