Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 14 z 14

Temat: czujnik G269-uszkodzenie

  1. #11

    Data dołączenia
    Jul 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3 8P 3d
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Musisz wymienić maglownice na regenerowaną z jak najdłuższą gwarancją minimum 12 miesięcy . Najlepiej to zrobić w warsztacie specjalizującym się w regeneracją maglownic i oferującym demontaż i montaż na miejscu. W razie reklamacji nie skasuja Cie za ponowny demontaż /montaż. Powinieneś się zamknąć w 1000zł. Nie polecam Ci popełniać takiego błędu jak ja czyli zdać się na mechanika i wymieniać na używaną maglownice z szrotu/allegro bez gwarancji, mechanik skasuje Cie za demontaż /montaż 200-250zl i na magiel używany wydasz 300-500zl oraz jakieś 100-150zl na ustawienie zbieżności oraz geometri. Gwarancji żadnej nie dostaniesz. Ja tak zrobiłem i po 2 dniach i 300km kontrolka się znowu zaswiecila a mechanik powiedział, że mu bardzo przykro i może pomóc przejść przegląd w niedalekiej przyszłości Ewentualnie jest jeszcze opcja regeneracji w TurboTec w Jaworznie ( tej firmy nie trzeba przedstawiać) za około chyba 1700zł netto ale gwarancja jest na 24 miesiące bez limitu km lub w ASO ale tutaj chyba to będzie koszt 5tys zł. Ogólnie u mnie nie było problemu i wspomnienie nie zanikało oraz nie miałem czerwonej kontrolki kierownicy. Teraz jeżdżę z kontrolka i mam w nosie nie będę wydawał znowu 1000zl aby zniknęła mi kontrolka jak wszystko działa.

  2. #12
    przemo49a's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Hej, też mam problem ze wspomaganiem ale to trochę dziwny przypadek. Rano po odpaleniu i ruszeniu kierownicy zapala się czerwona kontrolka kierownicy i odcina wspomaganie. VCDS wywala błąd:
    00573 - Steering Torque Sensor G269
    012 - Electrical Fault in Circut
    Freeze Frame

    Po usunięciu błędu powraca po kolejnej próbie kręcenia kierownicą. Najlepsze jest to, że problem występuje tylko z rana bo jak auto postoi na słońcu lub przejade z 20 km to mogę usunąć błąd i już w ogóle się nie pojawia i wspomaganie pracuje normalnie. Problem powraca następnego dnia rano. Sprawdzałem napięcie na aku i jest w normie 13,9-14,4V. Zrobiłem też logi Grupy 44 (wspomaganie kier.) > gr. 2 i w "Relay Voltage" jest napięcie na uruchomionym silniku 13,9-14,2V ale w momencie jak złapie błąd to spada do 8,3V i już takie utrzymuje się dopóki nie skasuje błędu. Czy te napięcie ma spadać po złapaniu błędu? Co może być przyczyną takiego zachowania? Jakby całe wspomaganie było walnięte to po nagrzaniu też nie powinno działać. Dodam, że ostatnio wymieniłem świece żarowe i po 2 dniach zaczęło tak się dziać (przez chwilę miałem teorie że nowe świece pobierają więcej prądu przez co spada napięcie i odcina wspomaganie). Auto A3 8P 2003r. silnik 1.9TDI BKC, nr maglownicy wg VCDS to: 1K1 909 143 L. Pomóżcie bo nie wiem już co robić

  3. #13
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    https://translate.google.com/transla...73&prev=search



    lokalizacja post #5 więc w pierwszej kolejności kable/bezpieczniki/styki na wypadek zaśniedzenia(piszesz ze masz to rano więc może łapią wilgoć)

  4. #14

    Data dołączenia
    Jun 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS

    Domyślny

    Witam Panowie. Posiadam od czerwca a3 8p 2006 bls. Od kupna kierownica na liczniku świeci mi się na pomarańczowo. Nie miałem problemów ze wspomaganiem. Przeprowadzałem adaptację ale bez skutku, nie pomogło. Błąd G269. Nr modułu ( tak mi się wydaje, vcds tak pokazuje) 1K1 909 144 K, w następnej rubryce Component mam EPS_ZFLS KI.5 D061701. Nr modułu 8P0 907 279 F. Do wymiany czujnik kąta skrętu ?

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •