Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 39

Temat: Automatyczny centralny zamek

  1. #1

    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW

    Domyślny Automatyczny centralny zamek

    Witam,

    Zastanawiam się czy jest możliwość zakodowania centralnego zamka żeby automatycznie zamykał się (tak jak to robi po naciśnięciu pilota) po 10 sek.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 04-07-15 o 16:12

  2. #2
    Wielkopolskie pstryq's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań miasto doznań :)
    Auto
    VW Passat B8
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    24 razy

    Domyślny

    z tego co wiem podczas jazdy można zaprogramować żeby się auto blokowało powyżej jakieś prędkości;

  3. #3
    czaro10's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    558 razy
    Podziękował
    68 razy

    Domyślny

    Centralny powinien automatycznie zamykać się jeśli go otworzysz a nie otworzysz żądnych drzwi czy klapy tylnej.

    Jeśli chodzi Ci o automatyczne blokowanie zamka po ruszeniu, to jest taka możliwość (to taki antynapad). Działa to tak, że jeśli przekroczysz prędkość 15km/h to zamki się blokują. Odblokują się dopiero jak będziesz próbował od wewnątrz otworzyć którekolwiek drzwi.
    Możesz zakodować dzięki VCDS/VAG.

    Być może są alarmy dokładane, które mają taką funkcjonalność. Ale to jest dość niebezpieczne, bo może łatwo kluczyki zatrzasnąć. Najlepsza jest opcja blokowiania po przekroczeniu prędkości.

  4. #4
    Wielkopolskie pstryq's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań miasto doznań :)
    Auto
    VW Passat B8
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    24 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez czaro10 Pokaż post
    Centralny powinien automatycznie zamykać się jeśli go otworzysz a nie otworzysz żądnych drzwi czy klapy tylnej.
    u mnie mimo otwarcia tylnej klapy auto się blokuje automatycznie; może inaczej jest w sportbacku a inaczej w 3d?!

  5. #5
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    bylo o tym juz milion razy
    wszystko zalezy od kodowania

    ja mam tak ze jesli nie otworze drzwi kierowcy to sie auto samo zamknie po chwili
    a jak otwieram po zatrzymaniu to tez odblokowuja sie tylko i wylacznie drzwi kierowcy ale tylko jesli wyciagne kluczyk ze stacyjki, jesli nie to musze pociagnac klamke dwa razy , pasazer caly czas ma zamkniete, musi pociagnac dwa razy klamke

    klapa tyl otwiera mi sie tylko jesli otworze "cale auto" dwa razy kluczykiem lub przyciskiem w drzwiach kierowcy, oraz oczywiscie niezaleznym przyciskiem na pilocie

  6. #6

    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW

    Domyślny


    właśnie chodzi mi o tą prędkość.U mnie zamyka się sam tylko po otwarciu drzwi pasażera.
    Wizyta u jakiegoś magika z VAGiem konieczna-ciekawe ile mnie skasuje za coś takiego

  7. #7
    pjanet's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    POLSKA
    Auto
    A3 TDI QUATTRO 8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    hej,

    Umnie mam opcje z zamykaniem drzwi po przekroczeniu pewnej predkosci (chyba 10-15km/h) .
    Wg mnie jest to najrozsadniejsza opcja. Mam znajomego ktory ma natomiast opcje zamykania drzwi po pewnym czasie i jedynym sposobem ich otworzenia jest otworzenie od wewnatrz. Tej zimy chcial nagrzac auto i zostawil kluczyli w stacyjce, odszedl na krok od auta i skonczylo sie nerwami, zapasowymi kluczykami oraz strata czasu. Miala juz isc szyba poniewaz akurat mu sie spieszylo.

    Oczywiscie wybor nalezy do Ciebie i przemysl co chcesz aby bylo zaprogramowane.
    Mam kolege ktory ma jak ktos wspomnial podwojne ciagniecie klamka. Opcja Ok jednak koles caly czas ma piane jak ludzie ciagna za klamke za calej sily myslac ze sie drzwi zaciely.

    Piotrek

  8. #8
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    pjanet

    czyli mowisz ze pomimo tego ze auto zamyka ci sie przy 15km na godz,to potem jak ktos wysaida to wystarczy ze pociagnie klamke jeden raz ?

    hmm, ja mam tak ze zamyka przy 15km ale wlasnie po to jest podwojne pociagniecie zeby je odryglowac, zamykaja sie zeby nikt z zewnatrz auta nie otworzyl (np na swiatlach i bach torebke z siedzenia)

  9. #9
    pjanet's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    POLSKA
    Auto
    A3 TDI QUATTRO 8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    hej,

    No to moze od poczatku

    Umnie scenariusz jest nastepujacy ( chociaz to co opisujesz i pozostali ludzie na forum jest mi znane z innych modeli ).

    Auto kiedy stoi z zapalonym silnikiem nigdy nie zablokuje samo z siebie drzwi (niema takiej opcji).
    Kiedy auto rusza do okolo 15km/h drzwi sa odblokowane. W momencie osiagniecia 15km/h drzwi same sie blokuje (wszystkie).
    Nie mozna ich otworzyc od zewnatrz i mozna ciagnac (nawet 5 razy) za klamke a drzwi sie nie otworza.
    Drzwi mozna natomiast otworzyc od srodka za jednym pociagnieciem klamki. Powoduje to niestety odblokowanie wszystkich drzwi (moze wada ale jakos mi to nie przeszkadza).
    Drzwi dodatkowo mozna za pomoca jednego przycisku (wewnatrz auta) zablokowac (ale to maja chyba wszystkie modele).

    Piotrek

  10. #10
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    o tym ze auto samo blokuje drzwi jesli kluczyk jest w stacyjce, albo auto jest odpalone slysze po raz pierwszy, porazka jak dla mnie

    wszystko inne rozumiem, kwestia kodowania i dostosowania dla wygody wlasciciela
    mi przeszkadza faktycznie jak ktos szarpie klamke, bo nie wie ze trzeba dwa razy..

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •