Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 21

Temat: Wysprzęglik

  1. #11
    _danielllo_'s Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    KRAKÓW/CHRZANÓW
    Auto
    AUDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    15 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Nie wiem jak to jest w 1,6 ale u mnie w 2.0 BKD jest zespolony z płynem hamulcowym więc podejrzewam, że w 1,6 jest to samo rozwiązanie. Co ile zmieniać to zależy od płynu -średnio co 2 lata choć i są takie co zalecają co roku jak RBF 660.

  2. #12
    nefifer13's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    śląsk
    Auto
    A3 8PA 1.6 BSE
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Kupione 1l ATE Typ200.Podobno jeden z najlepszych płynów na rynku.Fabryczna trwałość 3lata.

  3. #13

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    NS
    Auto
    a3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Olsen Pokaż post
    Poczytałem kilka tematów ale dla upewnienia się podpytam.

    Ogólnie sprzęgło działa w porządku,biegi wchodzą normalnie, jedyny problem jest taki że po zmianie biegu pedał sprzęgła wraca do pozycji wyjściowej jakby z takim mocnym odbiciem w ostatniej fazie,sporadycznie zdarzyło się że lekko trzeba go było podbić noga od dołu ale to naprawdę sporadycznie bo generalnie wraca samo. Kwestia wysprzęglika czy coś innego sądząc po objawach? Rozumiem że można tylko ten element wymienić?

    I jeszcze ważne pytanie-do kogo w Wawie udać się w tej sprawie?Jacyś polecani fachowcy od mechaniki którzy się tym zajmą lub fachowcy robiący głównie w sprzęgłach?
    Kolego mam identyczny problem jak Ty, co w Twoim przypadku pomogło? Bo nie chcę wymieniać wszystkiego metodą prób i błędów.

    Pozdrawiam

  4. #14
    wdawid1982's Avatar
    Data dołączenia
    May 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez polak123 Pokaż post
    Kolego mam identyczny problem jak Ty, co w Twoim przypadku pomogło? Bo nie chcę wymieniać wszystkiego metodą prób i błędów.

    Pozdrawiam
    U mnie identyczne objawy dawał wysprzęglik właśnie. Po rozebraniu okazało się ,że to on właśnie jest winowajcą.

  5. #15

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    NS
    Auto
    a3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    Dodam że u mnie dodatkowo ciężko wchodzi 3 czasem, Jak dobrać sie do wysprzęglika? On jest w skrzyni czy mamy dostęp z zewnątrz do niego? Autko to A3 z 2005 roku 1.9 TDI skrzynia 5 biegowa.
    Ostatnio edytowany przez polak123 - 30-08-18 o 15:38

  6. #16

    Data dołączenia
    Oct 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Września
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny Audi A3 8p problem ze zmianą biegów

    Witam wszystkich mam problem ze swoją "trójeczką" mianowicie jakiś czas temu pedał sprzęgła wpadł w podłogę po wjechaniu na kanał i oględzinach zauważyłem duży wyciek z pompy sprzęgła więc ją wymieniłem (koszt 250zł) wszystko zadziałało było dobrze 2dni potem biegi zaczęły ciężko wchodzić w sumie tylko jedynka i wsteczny czasami 2 bieg. Objawiało się to nawet zgrzytem. Oddałem samochód do mechanika który odpowietrzył cały układ jeszcze raz ale to nic nie dało, podjął decyzję o wymianie wysprzęglika i płynu hamulcowego w całym układzie i ponownym odpowietrzeniu niestety to pomogło na pół dnia więc nie zostało nic innego jak wymiana sprzęgła i dwumasu no i to podziałało. Po kilku dniach niestety zauważyłem coś niepokojącego mianowicie gałka zmiany biegów drży przy niskich obrotach i przy zmianie biegu z 1 na 2 jest takie puknięcie jakby cos spadało (skrzynia na poduszce) Może ktoś miał taki przypadek ? czyżby mechanik zepsuł naprawę sprzęgła ?
    Audi A3 1.9TDI 8p 105km

  7. #17
    Hero's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    światokoniec
    Auto
    4x O
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Zacznij od sprawdzenia pompki sprzęgła która znajduje sie przy pedale sprzęgła...test jest bardzo prosty...w momencie kiedy masz problem z wrzuceniem biegu podpompuj (ręcznie/nożnie) pedał sprzęgła tj. wciśnij go na maksa a potem podnieś do góry(na maksa do góry) i tak z 3...4 razy aż pedał sie nie podniesie. Bo prawdopodnie mógł opaść. Przy względnie działającej pompce biegi powinno dać sie wrzucać normalnie, nie mniej jednak trzeba pomyśleć wymianie wspomnianego elementu. Pozdro.
    Fiat 126p 650 Elegant (24HP) --> Fiat 126p 650 ST (24HP) --> A3 1.8 T Quattro AJQ (180 HP) --> A3 1.9 TDI ASZ (130 HP) --> A3 2.0 TDI S-line BKD (140 HP) -- > Fiat 126p 650cc ST Export (24 HP) --> Subaru Impreza WRX Prodrive 300 2.0T (300HP) --> Fiat 126p 650cc Town (24HP)--> A3 2.0 TDI S-line BMM (140 HP) -->?

  8. #18
    Hixi's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piotrków Trybunalski
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Ja mam taki problem że jedynka wchodzi ciężko, wsteczny prawie za każdym razem (90%) zgrzyta do tego sprzęgło bierze przy spodzie i nie odbija pedał chyba że przypompuje go szybko kilka razy xD chyba kłania się wymiana sprzęgła i koła. A3 8P 1.9 tdi 105KM Chyba że ktoś ma jakiś inny pomysł?

  9. #19

    Data dołączenia
    Oct 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Września
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Hixi Pokaż post
    Ja mam taki problem że jedynka wchodzi ciężko, wsteczny prawie za każdym razem (90%) zgrzyta do tego sprzęgło bierze przy spodzie i nie odbija pedał chyba że przypompuje go szybko kilka razy xD chyba kłania się wymiana sprzęgła i koła. A3 8P 1.9 tdi 105KM Chyba że ktoś ma jakiś inny pomysł?
    ja miałem identycznie, skończyło się na wymianie pompy sprzęgła i sprzęgła z dwumasem ale został problem tak jak opisałem z uderzeniem podczas zmiany biegu z 1 na 2

  10. #20
    Hero's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    światokoniec
    Auto
    4x O
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    a którą konkretnie pompe ci wymienili?
    Fiat 126p 650 Elegant (24HP) --> Fiat 126p 650 ST (24HP) --> A3 1.8 T Quattro AJQ (180 HP) --> A3 1.9 TDI ASZ (130 HP) --> A3 2.0 TDI S-line BKD (140 HP) -- > Fiat 126p 650cc ST Export (24 HP) --> Subaru Impreza WRX Prodrive 300 2.0T (300HP) --> Fiat 126p 650cc Town (24HP)--> A3 2.0 TDI S-line BMM (140 HP) -->?

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •