Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 25

Temat: Ciągłe problemy po założeniu instalacji LPG

  1. #11
    fitness's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec/Węgierska Górka
    Auto
    Opel
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez pila24 Pokaż post
    Jedz do innego,przeciez juz ten pokazal ile potrafi.Walic gware-lepiej jechac do kogos kto to ogranie niz zostac na łasce druciarza ktory zarżnie silnik.
    tak zrobię ojj gdybym ja umiał sobie sam z tym zrobić


    A3-CLUB.NET GRUPA Bielsko Biała i Okolice
    A3 1.6 AEH by Fitness

    http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=14348138 PROFESJONALNY SERWIS KONSOLI XBOX360 POLECAM!

  2. #12
    pila24's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZBI
    Auto
    sczała
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    duzo do nauki jest i bledy kosztuja niestety

  3. #13
    Blowy's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.4 TFSI - CXSB (125 KM)
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Ogólnie dałem ciała bo jak założyłem gaz i pojechałem odebrać auto to przy odpaleniu auta właśnie zjechały już obroty w dół na Pb więc mu mówię, że coś jest nie tak a gazownik na to, że to normalne na początku a ja głupi w to uwierzyłem. I Teraz może ktoś mi wytłumaczy jaka jest ingerencja w silnik przy założeniu gazu ? Mam zamiar odpiąć wszystko i zobaczyć co i jak bo samo wyjęcie bezpiecznika od gazu nic nie daje.

    - wwiercenie się w kolektor ssący z wtryskami
    - wkręcony wężyk w kolektor którym idzie ciśnienie do mapsensora

    - Wpięcie się w komputer benzynowy w podszybiu ? słyszałem, że nie umiejętne wpięcie może powodować takie rzeczy.

    Dobrze to opisałem ?

    A i jeszcze jedno, czy jeśli jest uszkodzony wtrysk benzynowy to wtrysk gazowy pracuje właśnie na jego podstawie ? czy niezależnie i bierze dane z kompa benzynowego lub gazowego ?
    Ostatnio edytowany przez Blowy - 06-04-11 o 07:50

  4. #14
    pila24's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZBI
    Auto
    sczała
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Jak odepniesz kompa gazu to nie odpalisz auta bo wtryskiwacze pb beda rozłączone.

    Wtrysk benzynowy uszkodzony nie ma nic do pracy gazu,komp lpg odczytuje tylko czasy impulsów podawanych przez kompa ECU na wtryskiwacze pb podczas gdy te sa rozłączone.

  5. #15
    Blowy's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.4 TFSI - CXSB (125 KM)
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Chciałem odświeżyć swój temat, po kilku dniach obserwacji teraz jak jest ciepło gdy odpalam auto rano w temp. na zewnątrz jakieś 15 stopni i robię dystans 15km do pracy to auto ciągnie tak jak powinno dodatkowo silnik cichutko chodzi natomiast gdy wracam i temp. na zewnątrz między 25-30 stopni to go znowu zamula i buczy. Zastanawiam się czy po prostu mapy benzyny się rozjeżdżają i stąd takie jaja.

    Pisałem już chyba gdzieś o tym ale wolę się upewnić, jak przywrócić mapy benzynowe ?

    - Odłączyć aku na noc
    - Wyjąć bezpiecznik od gazu
    - Pojeździć kilka dni na samej benzynie

    To wystarczy ?
    Ostatnio edytowany przez Blowy - 11-05-11 o 13:40

  6. #16
    AmdSerV's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Panowie,
    U mnie równierz szarbie ale tylko jak się rozgrzeje pozatym się muli i strzela
    BŁAGAM O POMOC jak nikt mi nie pomoże to będzie w wiśle pływała
    -------------------------------------------------
    A.S A3 8L

  7. #17
    pila24's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZBI
    Auto
    sczała
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Jak szarpie to albo problem z zapłonem ( na pb może być ok,a na lpg może szarpać bo wymaga sprawniejszego zapłonu) albo z mieszanką lpg.
    Muli bo ubogo jest albo mieszanka jest nieprecyzyjnie dawkowana przez wtryskiwacze,możliwy też problem z ciśnieniem gazu na reduktorze.

    Szukaj dobrego gazownika bo sam to i tak nic nie zdziałasz-nie masz sprzetu ani wiedzy by to ogarnąć.A grzebiąc możesz wiecej szkód narobić niż ogarnąć temat.

  8. #18
    MICEK's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZSL
    Auto
    BMW Touring 5 i
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    16 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez AmdSerV Pokaż post
    U mnie równierz szarbie ale tylko jak się rozgrzeje pozatym się muli i strzela
    sprawdź cewkę zapłonową, przewody, świece, podłącz pod vaga ponieważ możne być problem z czujnikiem temp bądź sondą lambda
    Fuc*k GOOGLE Ask Me

  9. #19
    LeszekMK81's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Blowy Pokaż post
    Witam. Cały czas coś jest nie tak po założeniu instalacji gazowej. Niby auto jeździ ale nie tak jak wcześniej. Objawy po założeniu LPG Głąby co zakładały gaz rozszczelnili mi kolektor ssący jak wkręcali się z wtryskami, szarpało na zimnym silniku ale do tego sam doszedłem i wymieniłem uszczelki pod kolektorem ssącym co rozwiązało ten problem. Brak tzw. ssania na benzynie, obroty na zimnym silniku ok. 1000 a powinny być 1100 ale do tego już się przyzwyczaiłem. Objaw który mnie bardziej martwi to na zimnym silniku i na benzynie i na gazie obroty czasami lecą w dół jak ruszam ze świateł czyli spadają do 200 a potem wracają do normalnej pozycji. Resety kompa i regulacje gazu, map itp. nic nie dają. Na kompie tylko błąd sondy 00537 - wartość dolna 19-10. Na ciepłym silniku ten problem występuję tylko na wstecznym. Co wymienione - Sonda ori Bosch - Czujnik temp. - Świece - przewody - czyszczenie przepustnicy(adaptacja) - czujnik powietrza zasysanego - przepływka ( zwiększyła się moc ale problem nie ustąpił) - Filtry - Odma Ktoś ma jakiś pomysł jeszcze ?
    kolego sprawa jest bardzo prosta przynajmiej moge to teraz tak napisac bo mialem to samo i juz sie uporalem z tym

    zobacz jakie masz wtryski kolor wtryskow mnie interesuje
    moze masz tak ze masz wtryski od gazu za duze ktore przy niskich obrotach silnika bede ci tyle gazu wpierniczac do silnika ze beda powodowac zla mieszanke za duzo gazu za malo tlenu i silnik bedzie ci gasł lub zachwyci i ruszy z szarpnieciem
    a na ten blad 00537 nie patrz wcale czujnik temperatury tlenu ciekawe gdzie on jest w 1.6 bo sonda to nie jest na pewno
    Ostatnio edytowany przez LeszekMK81 - 27-05-11 o 06:18
    █║▌│█│║▌║││█║▌│║
    ORIGINAL PROFILE ®

  10. #20
    tomekAGU's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    pNERA
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    28 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    To jest wlasnie LPG. Czeski film, nikt nic niewe. Ciagle cos sie psuje i trzeba wymieniac to kable to swiece etc. Oszczednosc pozorna. Przepraszam ale niemoglem sie powstrzymac. Nigdy gazu nie wrzuce, jak mnie nie bedzie stac na paliwo to sprzedam autko i kupie rower.
    Prawdziwych przyjaciol na palcach reki zlicze, oni gdy odejde, zapala na grobie znicze
    _____________________________
    Don't drink and drive, just smoke and fly


Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •