Pokazane rezultaty 1 do 4 z 4

Temat: 1314 Sterownik silnika magistrala CAN brak sygnału - BŁĄD SPORADYCZNY

  1. #1
    Hinuś_S-line's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    SEAT
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny 1314 Sterownik silnika magistrala CAN brak sygnału - BŁĄD SPORADYCZNY

    Witam, szukałem w necie co może być powodem wywalania w liczniku błędu:

    1314 Sterownik silnika
    magistrala CAN brak sygnału - BŁĄD SPORADYCZNY



    Błąd da się skasować, ale za jakiś czas pojawia się spowrotem. Najlepsze jest to że u mnie nie ma CAN z tego co wiem, a licznik mam z pół FISem. Znalazłem jedynie, że może nie ma styku w którejś wtyczce w do ECU, ale podszybia wolał bym nie wyjmować, bo to nie jest proste, bynajmniej w moim przypadku.

    Co może być powodem tego błędu???
    Była: Fiesta MK3 1.3i 68KM -> A3 8L ASZ Ambition 131KM -> Toledo 1M ASZ 131KM+

  2. #2
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    powodem może być np. chwilowy brak przewodności prądowej w przekaźniku 109, który spowoduje zapis takiego błędu ale oczywiście poza sterownikiem silnika tylko np. w sterowniku 17 Instruments lub sterowniku ABS. Dodatkowo objaw taki powoduje niemożność uruchomienia silnika w czasie braku tej przewodności prądowej albo jego zgaśnięcie w trakcie jazdy co również objawia się brakiem zapalania się kontrolki świec żarowych przed rozruchem silnika. Zazwyczaj wystarczy wtedy przeszlifować nóżki przekaźnika drobnym pilniczkiem i/lub poprawienie lutów na płytce drukowanej wewnątrz tego przekaźnika. Jeśli taki zabieg nie wyeliminuje problemu to przyczyn należy szukać w instalacji na przewodach jak i wtyczkach.
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  3. Podziękowania dla Sztomel za pomoc w problemie

    Hinuś_S-line (06-04-11)

  4. #3
    zielpio's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piotrków Tryb.
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Walczyłem z takim błędem i co jakiś czas wyłączało się ESP i przyciskiem nic nie moglem zrobić, a po zgaszeniu auta znów było oki przez jakiś czas. Został ustawiony kąt początku wtrysku i problem do dziś nie powrócił

  5. #4
    Hinuś_S-line's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    SEAT
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    no i Sztomel rozwiałeś wszystkie moje podejrzenia...........że też wcześniej na to nie wpadłem......... Mam zabezpieczenie zaprojektowane i wykonane przeze mnie, i ma ono wiele wspólnego między innymi z obwodem w którym znajduje się przekaźnik 109, ale też kilka innych pierdołek. Już wiem dlaczego błąd może się pojawiać....np po zbyt wczesnym uzbrojeniu zabezpieczenia, lub po przekręceniu zapłonu bez rozbrojenia zabezpieczenia, a to nieraz mi się zdarzy. Czyli wiem, że to nic poważnego, i ja sam to powoduję, nie muszę się przejmować bo po usunięciu zabezpieczenia problem zniknie.
    Teraz wyszło szydło.....trochę czasu spędziłem nad zaprojektowaniem i przetestowaniem, ale widzę, że to było itak za mało, muszę to jeszcze dopracować. Jak znajdę chwile czasu, to pomyślę.

    Nie mniej jednak dzięki za odpowiedzi, a dla Ciebie Sztomelek klikam Pomógł
    Była: Fiesta MK3 1.3i 68KM -> A3 8L ASZ Ambition 131KM -> Toledo 1M ASZ 131KM+

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •