Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 30

Temat: Klimatyzacja: wymiana silnikow nastawczych klapy temperatury

  1. #1
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny Klimatyzacja: wymiana silnikow nastawczych klapy temperatury

    Ok, wiec na VCDSie wyszlo ze mam uszkodzony silnik nastawczy po lewej stronie, to co do tej pory zrobilem to zdjalem oslone nad pod kolumna kierownicy i widze ze gleboko na boku tunelu znajduje sie ten silniczek (1k1 907 511 c) i jakiej temperatury nie ustawie sie nie rusza.
    A domyslam sie ze skoro ma cos nastawiac to sie ruszac powinien (nie sprawdzalem analogicznie jak sie zachowuje silnik po stronie prawej ale domyslam sie ze sie rusza skoro regulacja temperatury po stronie pasazera dziala bezproblemowo).

    Teraz mam pytanie takie naprawial to ktos juz?
    Bylem w 2 miejscach, w pierwszym gosc mi powiedzial ze trzeba cala deske rozbierac i koszt to 500zl a w drugim ze moze sie uda przez tunel ale koszt nie ustalony...

    Uslyszalem rowniez ze to tez czesta usterka wiec moze ktos juz ma doswiadczenie w wymianie tego ustrojstwa?

    Googlalem troche na ten temat ale niestety do A3 nie znalazlem nic konkretnego na ten temat.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 04-07-15 o 17:18

  2. #2
    mariusz-123's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    lublin
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    Mam ten sam problem , tzn. silnik od nastawy klapy pracuje nawet na wyłaczonej klimatyzacji .Najpierw był problem z tym od pasazera ale z nim nie było problemu zeby wyciagnac i wyczyscic a teraz jest problem od strony kierowcy ale tam juz nie jest tak łatwo ja po godzinie walki z nim sie poddałem ale wydaje mi sie ze jakos da rade choc ja juz nerwów nie miałem zeby to g... wyciagnac ! podobno mozna przez vcds jakies nastawy klap zrobic ale moga wtedy wszystki pasc !

  3. #3
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Ja juz sie tam dostalem aczkolwiek nie powiem w bardzo karkolomny sposob, czekam na ten silnik az mi przyjdzie i bede skladal do kupy caly srodek.

    BTW: Piszac ze silnik dziala na wylaczonej klimatyzacji chodzi Ci o tryb ECON?

  4. #4
    M4ciek's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pabianice
    Auto
    Audi A3 (S3 / S-Line mod)
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    110 razy
    Podziękował
    80 razy

    Domyślny

    skoro to taka częsta usterka, to czym to się objawia?

    kuebk, skoro się dostałeś się do tego silniczka, to opisz go bardziej szczegółowo, tym bardziej jeśli ELSA nic o tym nie wspomina...
    "A3-club to ludzie... auta to tylko pretekst" - ja, podczas V zlotu OP

  5. #5
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    2 mechanikow mi tak powiedziala ze to ponoc dosc czesta usterka w audi, aczkolwiek ja pierwszy raz wogole wtedy uslyszalem ze cos takiego sie wogole psuje.

    Co do samego silniczka, w zasadzie jest to pewnego rodzaju mechanizm ktory jest zbudowany z silniczka elektrycznego i 2 trybikow. Do tego jest przymocowane ramie ktore reguluje ilosc cieplego/zimnego powietrza jakie poleci z nawiewow.
    Problem jest taki ze jak sie owy mechanizm zepsuje to nie ma jak przesuwac klapy w klimatyzacji co skutkuje tym ze masz stala temperatura (niezaleznie od tego co ustawisz na climatronicu) na nawiewach za ktore jest ten silnik odpowiedzialny.

    Co do ELSY to jak najbardziej sa tam rysunki mowiace jak to rozebrac itp itd - tyle ze sciezka ELSY = sciaganie calej deski.

    Tutaj zdjecie mojego juz rozebranego, w pustym miejscu powinien byc silniczek widoczny na drugim zdjeciu



    Pewnie wystarczy wymienic sam silniczek elektryczny ale nie moge go znalezc na stronie boscha.
    Ostatnio edytowany przez kuebk - 17-04-11 o 22:25

  6. #6
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Dobra, wymiana rozwiazala problem. Skrece wszystko do kupy i wrzuce do warsztatu co i jak.

  7. #7

    Data dołączenia
    Jan 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    TCZEW
    Auto
    AUDI A3 8V 2013r
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Pomózcie
    silnik nastawczy klapy rozmrażania - zielony [V107] ,z ktorej strony on jest od kierowcy ,czy od pasazera ,
    mam taki bład w klimie ze tej klapki rozmrażania - zielony [V107] sie uczepił i wogole nie działa klima , ani nie chodza wentylatory ,cały czas sie pali tryb econ , nie idzie go wyłaczyc , moje dodatkowe pytanie ten bład klapki moze byc przyczyna ze klima niechce sie załaczyc ?

  8. #8
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

  9. #9

    Data dołączenia
    Jan 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    TCZEW
    Auto
    AUDI A3 8V 2013r
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    powiem że dokopałem sie do tej klapki silniczka nastawczego v107, makabryczne dojscie ,uwalił sie plastyk co steruje klapkami , zamowione czekam
    znalazłem stronkie z zdeciami krok po kroku jak tam sie dostac wizualnie fajnie pokazne na przykładzie volswagena , ale to jest samo jak u mnie w audi , kokpitu nietrzeba sciagac
    https://www.drive2.ru/l/7707609/

    dam znac czy klima zacznie funkac jak dostne ta czesc.

  10. #10
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Ja kiedys wymienialem V157 (w miejscu V15 i dojscie bylo strasznie slabe, jak Ty musiales wymieniac klape ktora jest jeszcze wyzej to juz wogole prze****ne. Po wymienieniu pamietaj aby zrobic adaptacje klap inaczej moze byc lipa.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •