Strona 15 z 16 PierwszyPierwszy ... 513141516 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 141 do 150 z 158

Temat: Wspomaganie Kierownicy-kolejny nietypowy problem

  1. #141

    Data dołączenia
    Jul 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3 8P 3d
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny Wyłączanie żółtej kontrolki wspomagania na zegarach.

    Czy ktoś mi może pomóc i powiedzieć jak wyłączyć żółtą kontrolkę wspomagania na zegarach w Audi A3 8P z 2004r przedlift?* Najlepiej jakby to była instrukcja na VCDSa 17.*

    Auto ma problem z czujnikiem momentu wspomagania G269, błąd 00573 sygnał nieprawidłowy stały. Świeci żółta kontrolka kierownicy zaraz po odpaleniu ale wszystko działa.
    Maglownica kompletna była już raz wymieniana przez mechanika, zamontowaną II generacji ale była ona ze szrotu i po 300km (2 dniach) kontrolka się zaświeciła a gwarancji brak i poszło kilkaset złotych w błoto.

    Chciałbym uniknąć problemu przy przeglądzie.

  2. #142
    Golem1's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    253 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Kontrolki nie wyłączysz, w adaptacjach jest tylko opcja właczenia /wyłączenia ikony ale jako dwukolorowej ikony czy jedno. Pozostaje ci ewentualnie zasłonięcie jesj pod tarczą licznika. Trochę słabo że nie kupiłeś magla z gwarancją rozruchową na np.14 dni.
    Doposażanie - Elektryka - Diagnostyka Grupy VAG

  3. #143

    Data dołączenia
    Nov 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dolnośląskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny Wspomaganie wyłączyło się na ułamek sekundy.

    Hej!
    Dzisiaj byłem na przeglądzie. Oczywiście szarpali mi samochodem na wszystkie strony, a ja sam też, zgodnie z poleceniami, szarpałem kierownicą.
    Wyjechałem sobie ze stacji i po jakichś 500 m na ułamek sekundy wyłączyło mi się wspomaganie (tak domniemam, bo usłyszałem pikanie i chyba lampka od wspomagania mignęła, a przez tą chwilę poczułem większy opór na kierownicy - akurat skręcałem). Czy to mogło się zdarzyć? W sensie, że tak mi go mocno wyszarpali, że coś mogło się "przesunąć/rozkalibrować"? Potem nie było już żadnych problemów.

    Wielkie dzięki za poświęcenie czasu, dla odpowiadających, a reszcie życzę spokojnej majówki.

  4. #144

    Data dołączenia
    May 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dukla
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam Forumowiczów.
    Od pewnego czasu mam problem ze wspomaganiem (tak domniemywam).
    Objawy? Jadąc z prędkością powiedzmy 120 km/h następuje przycięcie kierownicy zarówno jak chcę ją skręcić w lewo jak i w prawo. Podejrzewam że może to być początek końca maglownicy jednak myślę że powinna zapalać się kontrolka a nie świeci się żadna, tzn. ani na żółto ani na czerwono. Od kilku dni szczególnie na rondzie słyszę buczenie przy skręconej kierownicy a sama kierownica przy jeździe na wprost jest delikatnie skręcona w lewo. Dodam jeszcze, że mam z tyłu walnięte zawieszenie, tj. śruby regulujące są zapieczone w tulejkach i po majówce jestem umówiony na zrobienie tego i wykonanie zbieżności. Czy tylne zawieszenie i brak zbieżności może powodować takie usterki?
    Dziękuję z góry za pomoc, pozdrawiam

  5. #145

    Data dołączenia
    Mar 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Świdnica
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny Problem ze wspomaganiem

    Witam, mam dość dziwny problem, a mianowicie wspomaganie działa dość ciężko ( wiem bo posiadam dwie auto 2.0 tdi jedna bmm druga azv). W bmm zauważyłem ze wspomaganie działa znacznie ciężej niż w azv. To naturalna przypadłość bo VAg nic nie pokazuje. Jest jakaś metoda żeby zwiększyć sile wspomagania, lub możliwość ze coś padło ale VAg tego nie pokazuje ?


    Wiem ze na forum jest już kilka tematów na temat wspomagani, ale przy każdym są błędy u mnie ich nie ma

  6. #146

    Data dołączenia
    Jun 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    TSK
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny Maglownica, a sterownik ABS

    Cześć,

    Zmieniałem całą maglownice z sterownikiem o nr. 1k0909144R, w tym samym czasie wymieniałem pompę razem ze sterownikiem ABS(1k0614517H, 1k0907379K). Od tego momentu w serowniku wspomagania występuje błąd 01316 ABS control module (no signal/communication) i pali się żółta kontrolka od wspomagania (nic innego się nie świeci). Wspomaganie działa, ale brak servotronica. Przejrzałem bloki pomiarowe różnych sterowników i wszystkie posiadają komunikację zarówno z ABS jak i wspomaganiem. Nie znam numeru poprzedniej maglownicy, nie wiem również czy wspomaganie wcześniej działało normalnie (taki samochód już kupiłem). Próbować podmieniać ABS na jakiś inny numer, czy zmieniać sterownik magla? Może jakieś inne pomysły?

  7. #147

    Data dołączenia
    Jun 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śrem
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BLF

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Dyrix Pokaż post
    Podepnę się pod temat. Kupiłem niedawno audi a3 8p i również mam problem ze wspomaganiem. Mianowicie: po uruchomieniu auta nie działa przez pierwsze 15-17km, potem kontrolka gaśnie i wszystko wraca do normy, dopóki nie odstawie auta na noc. Podpinałem pod rózne komputery, ale mechanicy rozkładają ręce no ponoć nie mogą sie połączyć ze wspomą. Usłyszałem już ze pewnie maglownica, ale nie chce wymieniać na darmo, bo może jest to jakiś tańszy problem. Styki, czujniki na warsztacie mi niby posprawdzali i wszystko ok. Spotkał się juz ktoś kiedyś z podobnym zjawiskiem i moglby coś doradzić?
    Cześć mam ten sam problem możesz napisać jak go rozwiązałeś ???????????

  8. #148

    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    3miasto
    Auto
    a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BAG

    Domyślny nietypowa maglownica

    Więc tak - pewnego dnia wspomaganie domówiło posłuszeństwa. Sztywna kierownica, błąd na desce rozdzielczej... Silnik zgaszony i odpalony - działa. % minut później to samo. Od tej pory już całkiem lipa - jeden mechanik, drugi mechanik - słabo. Po usunięciu błędu przez OBD czasem działa 30 km czasem 300m i znów gubi wspomaganie. Diagnoza - musimy wymienić maglownicę i tu pojawia się niespodzianka. Stara maglownica, która znajduje się w aucie, według modelu (a3 8p 2003 1.6 benzyna 3drzwi) zupełnie nie powinna tam być. Numery części: 780517712600 i 780227715200 - ZF LENKSYSTEME. Nijak się ma do standardu w tych modelach. Nigdzie nie można jej znaleźć. Znalazłem jedną w archiwum allegro sprzed X lat i jedną gdzieś na zachodzie - też niedostępną. Dołączam zdjęcia:





    Jakieś pomysły? Co robić, gdzie znaleźć? Heeeelp!

  9. #149
    Grabek's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wyszków
    Auto
    OOOO
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    283 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    1 generacja magla, one dośc krótko szły w a3.
    Kup 2 generację z wiązką, załóż, zrónb adaptacje i jeździ.
    Możliwe że bedzie trzeba zmienić taśmę kiery też i chyba czujnik kąta skrętu, ale tego ostatniego nie jestem pewny.
    Części na sprzedaż do: Audi TT 8N BAM A3 8P Sportback R32 S-line Audi A3 8L 1,8T 3d Audi A3 8L 1,8T 5d Audi S3 8L 1,8T

  10. #150

    Data dołączenia
    Apr 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    Cześć, w swoim audi mam pewien problem. Mianowicie ostatnio zapaliła mi się żółta kontrolka od układu wspomagania, samo wspomaganie działa tak jak wcześniej - nie zauważyłem niczego niepokojącego, jednak kontrolka nie gaśnie. Czy ktoś miał może podobny problem? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi

Strona 15 z 16 PierwszyPierwszy ... 513141516 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •