Strona 13 z 16 PierwszyPierwszy ... 31112131415 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 121 do 130 z 158

Temat: Wspomaganie Kierownicy-kolejny nietypowy problem

  1. #121
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    A problem masz od zawsze czy od jakiegos konkretnego momentu?

  2. #122

    Data dołączenia
    Feb 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dolny ślask, Świdnica
    Auto
    Audi a3 8P, 1.9 TDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Kupiłem samochód i było wszystko ok tzn wspomaganie działało prawidłowo , ale kierownica była lekko skręcona w prawo wiec pomyślałem ze ustawienie zbieżności wszystko załatwi i od ustawienia zbieżności się zaczęło pyzatym czuć właśnie w prawo większy jakby luz tylko ze luzu nie ma bo kola reagują od razu ale za lekko chodzi kierownica tak do 1/4 obrotu w jedna i droga stronę.


    Jest to ładnie zobrazowane w tym temacie na 40 poscie u kolegi Davviid15
    Ostatnio edytowany przez Darko - 13-02-16 o 12:40

  3. #123
    seth01's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    A sprawdź sobie jeszcze przez kabelek jakie wartości pokazuje Ci czujnik skrętu umieszczony w maglownicy. U mnie on był walnięty a miałem identyczne objawy jak Ty. Wiązało się to z odesłaniem magla do firmy z Wrocławia ktora się takimi sprawami zajmuje - teraz jest w porzadku

  4. #124

    Data dołączenia
    Feb 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dolny ślask, Świdnica
    Auto
    Audi a3 8P, 1.9 TDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Sprawdzał czujnik skrętu elektryk i dziwne bo mówił ze jest luz przy skręcie w prawo, ale jak może na czujniku wyjść luz np na drążku kierowniczym czy końcówce skoro czujnik jest zaraz za kierownica wiec tak jak mówisz może być coś z czujnikiem. Ta firma co napisałeś zajmuje sie regeneracja maglownic czy ustawieniami jakimiś czy czym konkretnie i jakbyś mógł to podaj jakaś nazwę tej firmy bo do Wrocławia mam nie daleko.

    Czujnik na maglownicy? chodzi Ci o ten na kolumnie kierowniczej czy sa dwa czujniki?

  5. #125
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    A probowales moze robic adaptecje G85? Teoretycznie po zrobieniu zbieznosci powinno wykonac sie adaptacje tego czujnika.

  6. #126

    Data dołączenia
    Feb 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dolny ślask, Świdnica
    Auto
    Audi a3 8P, 1.9 TDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Nie wiem jaka jest to adaptacja, Elektryk robił Adaptacje Esp z czujnikiem kata skrętu jeżeli to o to chodzi to bylo robione.


    No tak to jest ta Adaptacja i to zrobiona przez porządnego Elektryka wiec to na pewno nie to. Znalazłem filmik Davvida15 na youtube i napisał on tam ze to była wina opon i rzeczywiście dałem na przód 2.5 a na tył 2.3 i jest lepiej ale na wybojach teraz ucieka.

    No to tak, bylem u goscia który ustawia zbierznosc i was zaskocze bo ustawia ja starym sprzetem tj. Takimi lampami co rzucaja cien na tarcze z podzielnica. Ogolnie fajnie to wygladalo i najwazniejsze ustawil mi zbierznosc na tylnej osi gdzie sruby były zapieczone ale sobie poradzil i jest teraz git. Wychodzi na to ,ze nie koniecznie trzeba miec najnowszy sprzet rzeczy cos zrobic dobrze. Pozdrawiam
    Ostatnio edytowany przez Darko - 26-02-16 o 18:26

  7. #127

    Data dołączenia
    Mar 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wielkopolska
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny Wspomaganie

    Witam Posiadam również podobny problem ze wspomaganiem. Kupiłem piękne Audi a3 1.6 2003r cieszyłem się z jazdy 3 dni bo tyle działało wspomaganie szukając maglownicy zaprowadziłem do warsztatu który zajmuje się tylko Audi i VW. Świecąca kontrolka brak łączności ze sterownikiem wspomagania. Wspomaganie wymienione w dalszym ciągu brak łączności dopiero po wymianie gateway łączność była możliwa wspomaganie naprawione. Szczęśliwie użytkowałem samochód 2 dni po czym wspomaganie przestało działać kontrolka kierownicy zapaliła się na czerwono zapikało 3 razy, po zgaszeniu i kolejnym odpaleniu wróciło ale tylko do kolejnego odpalenia później przestało działać. Auto do naprawy w warsztacie 3 dni zamontowano kolejną maglownicę odebrałem auto z drugą już maglownicą w błędach był błąd obrotów silnika ale panowie sobie z tym poradzili odebrałem naprawione auto.Szczęśliwie użytkowałem audi 2 godziny i dokładnie to samo przestało działać potem na jedno odpalenie zadziałało i już nie działa. Brak mi pomysłów nie wiem co robić w warsztacie naprawiają na gwarancji ale to chyba nie jest wina wspomagania albo może te wspomagania używane padają jak muchy? Zamontował bym nowe ale podejrzewam że to duży koszt jeszcze nie sprawdzałem ceny w serwisie tylko jak zamontuję nowe i będzie to samo?Ten model ma maglownicę która wychodziła tylko 2003 i 2004 r bardzo mało jest dostępna i pewnie w tych rocznikach najbardziej wadliwa. Ma ktoś pomysł co z tym zrobić ?

  8. #128

    Data dołączenia
    Mar 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mińsk Mazowiecki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    witam dzisiaj podczas jazdy pojawil sie nietypowy problem, moj samochod podczas hamowania 3 razy zapiszczal dzwiek wydobywal sie z okolic licznika, nie pojawila sie zadna kontrolka, lecz kierownica zaczela chodzic duzo ciezej, co moglo sie stac? dodam ze po zgaszeniu silnika i zapaleniu nie ustapilo i przy kazdym przekreceniu kluczyka na zaplon i po zniknieciu kontrolek piszczy. wideo z sytuacji do wglądu

  9. #129

    Data dołączenia
    Mar 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wielkopolska
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny

    Wspomaganie złapało błąd albo się kończy ja już 3cie wymieniam zobaczymy co będzie u mnie tak samo piszczy tylko że jeszcze pali się kontrolka wspomagania
    i dodatkowo w błędach w wspomaganiu jest chwilowy zanik obrotów silnika po skasowaniu działa jeden dzień potem raz działa raz nie i przestaje działać na stałe
    jutro będą mi wymieniać

  10. #130

    Data dołączenia
    Mar 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wielkopolska
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny

    Witam ponownie wspomaganie wymienione na kolejne i ten sam błąd po kilku dniach poszukiwań chłopaki w warsztacie znaleźli przewód który idzie od czujnika do kompa był słaby na kostce poprawili i na razie jest dobrze nie łapie błędu mam nadzieje że będzie dobrze i że problem rozwiązany. pozdrawiam

Strona 13 z 16 PierwszyPierwszy ... 31112131415 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •