Strona 16 z 16 PierwszyPierwszy ... 6141516
Pokazane rezultaty 151 do 158 z 158

Temat: Wspomaganie Kierownicy-kolejny nietypowy problem

  1. #151
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    sprawdź błędy
    pewnie kostka w okolicy magla zaśniedziała i robi zwarcie

  2. #152

    Data dołączenia
    Mar 2023
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI AZV

    Domyślny Audi a3 8p 2.0tdi 2003r, problem z silniczkiem wspomagania

    Witam, mam problem ze wspomaganiem kierownicy. Wspomaganie czasem włącza się po krótkim czasie po odpaleniu, ale tylko gdy silnik jest zimny. W innym wypadku nie włącza się wogóle, albo bardzo rzadko podczas jazdy. Wspomaganie po włączeniu działa w pełni prawidłowo, i nie ma żadnych błędów. Kiedy nie włączy się można tylko odczytać komunikat braku połączenia. Bardzo dziwne jest też że włącza się kiedy tak jakby np akumulator jest słabo naładowany, albo ciężej odpala na mrozie. Nie wiem czy ten problem da się naprawić, jakiś czujnik? Czy konieczne jest wymiana silniczka wspomagania? Wiem że to pierwsza generacja silniczka wspomagania w 8p z 2003r.
    ?

  3. #153

    Data dołączenia
    Sep 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cześć. Pojawiła się u mnie kontrola kierownicy, ale taka dziwna...tzn. świeci jakby na żółto ale tak blado. W porównaniu do innych, które pojawiają się przy zapłonie (zółtych) to ta kierownicy świeci jakby na 10%. Przy zapłonie kontrolka kierownicy zapala się na czerwono, po odpaleniu standardowo gaśnie, ale nadal jest widoczna właśnie tak na 10%. Po wyłączeniu silnika, zamknięciu samochodu ona cały czas jest tak ledwo widoczna.
    Skanowanie - żadnych błędów.
    Próbowałem zabiegu kierownica w prawo, kierownica w lewo, powrót na środek i ruszenie na wprost. Nic się nie zmienia.
    Wspomaganie oczywiście działa, żadnych innych objawów oprócz tej dziwnej kontrolki. Co to może być, gdzie szukać dalej?

  4. #154
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    86 razy

    Domyślny

    Pewnie dioda w liczniku przepuszcza jakiś szczątkowy prąd.
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

  5. #155

    Data dołączenia
    Sep 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez BuX2 Pokaż post
    Pewnie dioda w liczniku przepuszcza jakiś szczątkowy prąd.
    Dzięki za trop. Myślisz, że to właśnie od strony samego licznika powinienem szukać problemu?

  6. #156
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    86 razy

    Domyślny

    Skoro nie ma żadnych błędów od systemu, to samo się to nie bierze. Dioda od wspomagania jest zaprojektowana jako dwukolorowa. Może jakiś lut od rezystora pull-up/down dla tej diody. Idzie często zaobserwoać taki efekt delikatnego żarzenia się żarówek LED od oświetlenia do czytania. Bez rezystora prąd zamyka się przez inne obwody czy żarówki i przepływa przez taką diodę LED. A że ona nie ma dużego progu dla iluminacji to jest efekt żarzenia. Jak robiłeś coś kiedyś paskami LED, które były podłączone pod zasilacz ale nie załączone, to też można zaobserwować jak ciało swoją pojemnością "odpalały" lekko takie pojedyncze diody LED.
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

  7. Podziękowania dla BuX2 za pomoc w problemie

    evinci (23-12-23)

  8. #157

    Data dołączenia
    Sep 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Dziękuję @BuX2. Problemem okazała się usterka na płycie głównej licznika. Udało się naprawić

  9. #158

    Data dołączenia
    Apr 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny Brak wspomagania po wymianie rozrządu

    Witam,

    Wczoraj odebrałem auto od mechanika po wymianie rozrządu, płynów końcówki kierowniczej, łącznika stabilizatora z prawej strony.
    Problem w tym, że znikło mi wspomaganie, mechanik twierdzi po błędach, że to coś z elektryką i wysyła mnie do elektryka.
    Robił podobno kalibrację i nic z tego. Niestety nie wiem jakie to błędy.

    Moje pytanie, czy po wymiana rozrządu jakkolwiek ingeruje w układ wspomagania?
    Dziwnie to się zgrało w czasie i obawiam się, że mógł coś odpiąć, lub uszkodzić przy robieniu rozrządu.
    U elektryka jeszcze nie byłem, dopiero wczoraj odebrałem auto.

Strona 16 z 16 PierwszyPierwszy ... 6141516

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •