Strona 2 z 16 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 158

Temat: Wspomaganie Kierownicy-kolejny nietypowy problem

  1. #11
    Tomson-8p's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    okolice Piotrkowa Tryb.
    Auto
    E30 Coupe 2.0 R6 / Ibiza1.9 AGR iii OOOO
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    juz wiem co to VCDS i domyslalm sie,ze z niego korzystali....
    a Diagnoza to tak jak pisalem nizej-za bardzo nie potrafia okreslic bo nie mieli takich przypadkow,Obdzwonilem kazde ASO w Polsce chyba i tez nie maja Pojecia.

  2. #12

    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Busko-Zdrój
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    No chwile mnie nie było ale do rzeczy. Sprawa rozwiązała się tak, że kupilem magiel z audi a3 2007 (moje to 2004). Jeden znachor zdjął sanki i powiedział nie to i wziął co swoje, drugi to prawdziwy spec, zmienił tylko wiązke na starszą czyli pasującą do mnie no i wszystko śmiga. Najbardziej zabolały mnie ceny bo 500 magiel 450 wiazka i robocizna plus jakieś tam wysylki i dojazdy. Całość zamknęła się w około 1200zł. Smutne ale przynajmniej działa kierka jak należy. Salon powiedział za taki gadżet 4500zł przy zwrocie starej

    aha i jeszcze jedna ważna sprawo to, że częstą przyczyną uszkodzeń maglownicy (jakichś tam zwarć elektrycznych wewnątrz) jest słaby akumulator. U mnie napewno nie było takiego zdarzenia.
    Ostatnio edytowany przez siuwaxa - 20-04-11 o 19:18

  3. #13
    Tomson-8p's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    okolice Piotrkowa Tryb.
    Auto
    E30 Coupe 2.0 R6 / Ibiza1.9 AGR iii OOOO
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny ...

    Witam po dlugim czasie-Wspomaganie Dziala ;D (moje rece odmawialy juz posluszenstwa)
    Wiec tak:
    Wstawilem auto do najbardziej kumatego Elektro w okolicy->Diagnoza Uszkodzyny sterownik,wymiana calego wspomagania-podal nr i szukalem wg niego.
    Lipa nic nie bylo lub za taka sume ,ze hohho.
    Zaryzykowalem kupilem maglownice z 2003/4 r tak tez zapewnial sprzedawca jednak okazlo sie na miejscu,ze maglownica jest z 2008r i jest calkiem inna ;]
    Ucieszylem sie jak zwykle w taki momentach;]
    Sprawidzilem na sucho-> Okazalo sie,ze dziala wiec zabralem sie za demontaz starej maglownicy-rozkrecenie tego to pikus ze zlozeniem tego ! MASAKRA ! Jakas z pomoca Przyszedl brat,po calym dniu spedzonym w garazu Dziala,lecz zapalila sie Kontrolka ESP dopiero dzis zrobilem Adaptacje i wszystsko Dziala... ;]

  4. #14
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    e92 335Xi Bi-Turbo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    no dobra teraz problem pojawi? si? u mnie, pojecha?em do miejscowego Magika kt?ry pracuje w ASO, podpi?? VCDS'a i wysz?o ?e zrobi?o si? zwarcie w czujniku na maglownicy:/
    z tego co m?wi? mia? juz kilka takich przypadk?w i z tego co m?wi? to dzieje si? od wilgoci, akurat by?o kilka dni ulew no i gdzies widocznie dosta?a si? wilgo? i zwarcie znik?o na chwile, p??niej pojawi?o si? i za 2 dni pad?o zupe?nie....
    powiedzia? tak... przywie? magiel zdemontowany, rozbiore po pracy i postaram si? zrobi?...ale gwarancji nie da ?e si? uda bo jak znam zycie to w praniu wychodzi ?e co? si? przytopi?o i jest nierozbieralne wi?c zabra?em si? za szukanie ca?ej maglownicy

    Sprawdzi?em ?e u mnie wystepowa?a maglownica o numerach
    1K1 423 055K
    1k1 423 055BX

    I teraz mam takie pytanie czy musz? szuka? magla o identycznych numerach jak te powy?ej?
    http://allegro.pl/vw-seat-skoda-audi...681218692.html
    w aukcji facet 2 pierwsze numery pisze takie a dalej pisze odpowiednik..... i na samym koncu jest m?j numer magla

    my?licie ze podejdzie to? po vinie w aso wyskakuj? tylko te 2 numery, obdzwoni?em juz kilkanascie os?b i nie moge takiego samego magla znale??, jedni m?wi? ze bedzie pasowa? ?eby tylko sprzedac a inni ?e musi byc taki sam numer...

    sam juz nie wiem:/ czy wyjmowa? go i zawozic do rozbierania:/ a jak to m?wi? chytry dwa razy traci wi?c lepiej kupic raz a porz?dnie i tyle ale nie moge znale?? magla o tych numerach:/

    a i jeszcze jedno pytanie czy je?dz?c na padni?tym wspomaganiu mo?na zatrze? listwe w maglownicy albo uszkodzi? pompe? bo jak dzwoni?em po ludziach to m?wili ze wspomaganie hydrauliczne mo?na uszkodzic ale elektrycznego nie, tylko ze po 2 dniach jazdy poczu?em ?e chodzi coraz ci??ej, wi?c nie wiem jak jest:/ ?eby nie stane?o ca?kiem ze nie skr?ce kierownic?:/


    a z nowych wie?ci to dodzwoni?em si? do go?cia kt?ry powiedzia? ze magle o numerze ktory mu wys?a?em maj? wade fabryczn? i on posiada o innych numerach kt?re zast?puj? ten magiel w?a?nie...
    niby sprzeda? juz kilkadziesi?t sztuk i wszystko by?o ok, wi?c sam nie wiem, 100 km mam do niego:/
    czy bedzie pasowac czy nie cholera wie:/
    Ostatnio edytowany przez kafi333 - 16-07-11 o 14:34

  5. #15
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    W Etce mozna sprawdzic w jakich latach wychodzily jakie numery czesci i ewentualnie jesli juz nie sa produkowane sprawdzic jakimi numerami czesci zostaly zastapione.

    Takiej informacji pewnie tez udziela Ci telefonicznie w dziale czesci w ASO.

    Co do numeru czesci z X na koncu to jest to element po fabrycznej regeneracji.

  6. #16
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    e92 335Xi Bi-Turbo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    a widzisz kumpel w aso pracuje, sprawdza? mi te numery i tylko takie mu wyskoczy?y:/

    na tej aukcji natomiast facet ma magiel
    na tej aukcji http://allegro.pl/vw-seat-skoda-audi...681218692.html

    jest m?j numer, i wiele wiele innych jako odpowiedniki:/ czy to podejdzie? napisa? w aukcji ze pasuje do passata a jak dzwoni?em po firmach specjalizuj?cych si? w maglach powiedzieli ze to bzdury bo magiel w pasku jest inny niz golfie V i a3, touranie :/
    nie chce zamowi? czego? co w ostatniej chwili po rozebraniu auta oka?e si? ?e nie pasuj?:/ sprawdzi? by mi ktos tak zyczliwy w etce jakie inne numery podejd??
    Browarki stawiam

  7. #17
    Tomson-8p's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    okolice Piotrkowa Tryb.
    Auto
    E30 Coupe 2.0 R6 / Ibiza1.9 AGR iii OOOO
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny .

    Kafi skoro mi pasowal Magiel z roku 2008,a mam 2003(wszystkie kostki byly takie same) i poprzedniemu koledze rowniez to nie wiem czemu mialby Tobie nie pasowac,Ale do Ciebie nalezy decyzja....
    a poza tym jak Kupisz to mozesz sprawdzic na Sucho cz dziala (wystarczy wyjac aku i caly filtr powietrza)

  8. #18
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    e92 335Xi Bi-Turbo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Tomson-8p Pokaż post
    Zaryzykowalem kupilem maglownice z 2003/4 r tak tez zapewnial sprzedawca jednak okazlo sie na miejscu,ze maglownica jest z 2008r i jest calkiem inna ;]
    Ucieszylem sie jak zwykle w taki momentach;]

    wiec z tego wywnioskowałem ze skoro jest zupełnie inna to nie pasuje, wczesniej ktos pisał ze kupił magiel za 500 zł z innymi numerami i nie pasował bo musiał przerabiać jakąś kostkę za kilkaset złotych, chcę uniknąć sytuacji gdy zamówie magiel, pojade z nim do mechaniora, rozbebeszy auto i dopiero wtedy okaże się ze magiel nie pasuje, i rozpocznie się szukanie na wariata co popadnie...
    z tym jest problem że mam właśnie do kupienia igiełkę z 2009 roku za 600 zł ale z inna końcówką numeru, gdybym był pewien że podejdzie to już bym dawno ją kupił..

    a odnośnie sprawdzania na sucho to co masz na myśli wyjęcie aku i filtra powietrza?
    zeby tak sprawdzić na aucie do rozbiórki?
    Ja wszystkie magle które szukam na allegro są juz z auta wyjęte więc te sprawdzanie w gre nie wchodzi.. a z drugiej strony po co sprawdzac u siebie magiel po wyjęciu aku jak mozna odpalić silnik i sprawdzic czy wszystko hula?
    Ostatnio edytowany przez kafi333 - 17-07-11 o 08:54

  9. #19
    Tomson-8p's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    okolice Piotrkowa Tryb.
    Auto
    E30 Coupe 2.0 R6 / Ibiza1.9 AGR iii OOOO
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny .

    "zupelnie inny" mialem na Mysli to ,ze ten z 2008 mial nowszy sterownik i inaczej kostki do niego dochodzily.
    A z tym sprawdzaniem to-jakbys mial jakis Magiel i niebylbys pewien cz bedzie hasal to wystarczy wyjac aku,filtr powietrza i podlaczyc jedna Kostke Pod lampa na podluznicy,mase rowniez na niej i jeden kabel do Bezpiecznikow.... podaj meila na PW to Zobaczysz jaka ja mialem maglownice, a jaka Kupilem...

  10. #20
    Nato's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    45/11/8
    Auto
    Passat CC
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI CBBB
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny 2007 A3 SB - brak wspomagania

    Witam!
    Po przygodzie z przegubem podjechałem do mechanika na wymianę czujnika ABS oraz łożyska. Po odebraniu auta okazało się ,że samochód nie ma wspomagania. Na moje pytania mechanik odpowiedział ,że przy diagnozie wyszło ,że jakaś listwa w kierownicy jest uszkodzona i należy wymienić. Ale jak to możliwe ,że przyjechałem z wspomaganiem ,a wyjechałem bez ? No cóż podpinam Vaga i widzę:

    błędy:


    Czy mi się wydaje, czy trzeba kodowanie zmienić ?
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 04-07-15 o 16:27

Strona 2 z 16 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •