Strona 16 z 17 PierwszyPierwszy ... 614151617 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 151 do 160 z 161

Temat: Brak reakcji na otwarcie drzwi

  1. #151

    Data dołączenia
    Nov 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WIELKA BRYTANIA
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 BLR
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Witam. Wczoraj nie pracowalem przy samochodzie poniewaz pogoda nie pozwolila. Deszcz ze sniegiem nie ulatwia pracy na zewnatrz. Dzisiaj poswiecilem czas i poskladalem wszystko w jedna calosc. Opisze troche poniewaz moze przyda sie to komus w przyszlosci. Problemy ktore opisalem wczesniej spowodowane byly niewlasciwym kodowaniem. Po wymianie zamkow postanowilem sprobowac zakodowac skladanie lusterek i...zaczelo sie. Problem zrodzil sie z tego iz zabraklo pomocnika kodowania. Przy probie zakodowania wyswietlila sie tylko tabela z kodowaniem krotkim. Nie bedac w pelni zaznajomionym z technika kodowania krotkiego wpisalem po prostu kod ktory byl przypisany do poszczegolnych opcji. Dlatego sterownik zwariowal. Nie zapisujac kodu poczatkowego nie moglem wiec powrocic do wartosci poczatkowej. P.S dowiedzialem sie tego pozniej dzieki wskazowkom kolegow z tego forum. Kolega Mobilek wskazal poczatkowo na problem z rodzajem sterownika drzwi kierowcy a nastepnie podrzucil kod ktory w pewnym sensie rozjasnil sprawe i podrzucil trop dzieki ktoremu wspolnie z kolega BuX2 doprowadzilismy sprawe do konca. Kod 0004852 jest kodem wlasciwym do sterownika 8P0 959 801J jak i 8P0 959 801M . Wszystkie funkcje dzialaja poprawnie. Dzieki koledze BuX2 dowiedzialem sie jak dzialaja podstawy kodowania i wyedukowalem sie ogladajac kilka filmow instruktazowych. Kodowanie dlugie oczywiscie proste dzieki pomocnikowi kodowania - jezeli sie pojawia - problematyczne bylo kodowanie krotkie. Teraz rozjasnilem sobie troche umysl i mam nadzieje ze bedzie juz latwiej w przyszlosci.

    Przetestowalem ten sterownik J - dziala poprawnie. Kolego BuX2 jezeli nadal interesuje cie ten sterownik to prawdopodobnie bede na urlopie w Polsce w okolicy Nowego Roku tak ze jezeli podasz mi adres to moge go wyslac. Daj mi znac czy chcesz.

    Pozostala jeszcze jedna usterka a mianowicie

    Address 09: Cent. Elect. Labels: 8P0-907-279-30-H.lbl
    Part No SW: 8P0 907 279 N HW: 8P0 907 279 N
    Component: Bordnetz-SG H54 2801
    Revision: 00H54000 Serial number: 00000008568883
    Coding: F5A83F81B0141380EF00001C0000000000084E156401040300 2800000000
    Shop #: WSC 06314 000 08192
    VCID: 489FBEAB3B46205E1C3-801D

    Subsystem 1 - Part No: 8P2 955 119 F Labels: 1KX-955-119.CLB
    Component: Wischer AU350 H10 0040
    Coding: 00056595
    Shop #: WSC 06314

    Subsystem 2 - Part No: 8K0 910 557 Labels: 8K0-955-559.CLB
    Component: REGENLICHTSENSORH04 0003
    Coding: 00150573
    Shop #: WSC 06314

    1 Fault Found:
    00926 - Terminal 30
    011 - Open Circuit
    Freeze Frame:
    Fault Status: 01101011
    Fault Priority: 4
    Fault Frequency: 1
    Reset counter: 121
    Mileage: 159654 km
    Time Indication: 0

    Freeze Frame:
    OFF
    Voltage: 5.00 V
    OFF
    ON
    OFF
    OFF
    OFF


    ---------------------------------------------

    Przeszukalem sporo stron i nie moge doprecyzowac co to konkretnie oznacza. Wiele sprzecznych odpowiedzi. W teorii wzystko dziala w aucie jak nalezy ale jednak bledu nie mozna skasowac. Jezeli macie koledzy jakies pomysly bylbym wdzieczny.

    Dziekuje jeszcze raz za poswiecenie mi swojego czasu . Doceniam to . Dobrze ze caly czas mozna liczyc na drugiego czlowieka mimo dziwnych czasow. Mam nadzieje ze w niedlugim czasie bede mogl pomoc komus korzystajac ze swojego doswiadczenia i wiedzy nabytej na wlasnych bledach. Duuze piwo ode mnie.

  2. #152
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    84 razy

    Domyślny

    Jeśli chodzi o ten błąd zacisku 30, to jedyne co mógłbyś sprawdzić to bezpiecznik nr 3 w skrzynce obok akumulatora.

    Jeśli masz skrzynkę rozszerzoną z większą ilością bezpieczników, to wtedy bezpiecznik nr 4 .
    Wszystkie inne obwody zasilania, które byłby potrzebne do stanu bezzapłonowego centralnej elektryki w razie usterki byś na pewno zauważył, że pewne elementy wykonawcze nie działają.
    Wątpię, że to to bo z tego co widzę to kodownie masz w tym sterowniku już grzebane. Akurat z tymi sterownikami centralnej elektroniki to nie jest to tak bezkarne.
    Ostatnie bajty, które mają zera (u ciebie w niektórych pewne wartości) wcale nie muszą oznaczać, że tam nic nie ma a tylko są ukryte i jeśli ktoś kopiował kodowania lub mu się coś to poprzesuwało w komórkach to powrót wpisując znowu zero już nic mu nie da bez zmiany eepromu lub jeśli zna jaka tak na prawdę wartość była pod tymi ukrytymi zerami.
    Co do sprawy sterownika drzwi, to pewnie, że jakby była możliwość wysłać to byśmy się dogadali.
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

  3. #153

    Data dołączenia
    Nov 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WIELKA BRYTANIA
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 BLR
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    I tu znowu miales racje. Porownalem schemat z twojego postu z aktualna sytuacja w mojej skrzynce i prosze - brak bezpiecznika w gniezdzie F3 . Po prostu. Wczesniej sprawdzalem wszystkie bezpieczniki ale nie wpadlem ze moze go tak o brakowac. Nie mialem porownania z oryginalnym schematem. Tak to jest - jeszcze wiele przede mna. Nie wiem jak ci sie odwdziecze. Wyslij mi swoj adres na adres e-mail to na pewno wysle tobie ten sterownik. Jezcze raz serdeczne dzieki. Problem rozwiazany.

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowany przez JacekMalec - 02-12-21 o 23:46

  4. #154
    Pigzel's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    quattro
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    147 razy

    Domyślny

    Dzień dobry.

    Mam do wymiany wiązkę el drzwi kierowcy bo obecna była lutowana przez kogoś, aktualnie nie działa mi cała elektryka drzwi.
    Rozebrałem boczek drzwi i siedzi tam część o numerze 8P4971029M na allegro znalazłem 3 oferty takiej wiązki.
    Jest tylko jedna różnica, u mnie jest napisane "SATS TUNESIEN DRAEXLMAIER" a na tych z aukcji jest "METS TUNESIEN DRAEXLMAIER" , wydaje mi się, że to coś z miejscem produkcji ale nie jestem pewien.
    Mam fotochrom w lusterkach bocznych ale to chyba nie ma znaczenia, numer części musi być ten sam. Czy ktoś spotkał się z taką różnicą?

    A druga sprawa czy ktoś wie ile kosztuje taka wiązka w ASO, bo czasem w ASO mozna kupic taniej jak na allegro?

    Moje:

    https://images89.fotosik.pl/592/ac70dada21e6d6a3.jpg

    Z aukcji:

    https://images92.fotosik.pl/592/b3e84dd80827223c.jpg

  5. #155
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Pigzel Pokaż post
    8P4971029M
    ważny jest dla ciebie cały numer czesci z koncowka literowa ( tu M, a nie nap AE ), a nie inne napisy , taki masz, taki wychodzi po VIN, to taki kupujesz ( lube jego nastepce, ten nie ma )

    ok 750zł
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  6. Podziękowania dla Miro za pomoc w problemie

    Pigzel (15-05-22)

  7. #156

    Data dołączenia
    Feb 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Podziękował
    16 razy

    Question Centralny zamek nie zamyka drzwi

    Witam Kolegów, zamykając drzwi z pilota, nie ryglują się zamki drzwi, innymi słowy po wciśnięciu na pilocie zamknięcia, auto mrugnie światłami awaryjnymi, światło w kabinie zgaśnie, słuchać jak chodzi zamek od wlewu paliwa.. a pociągając za klamkę otwieram drzwi.

    Z tego co zauważyłem rygluje się tylko bagażnik i klapka wlewu paliwa.

    Interfejs pokazał takie błędy :

    Klimatyzacja
    01333 - Sterownik drzwi tylnych lewych (J388 )
    004 - Brak sygnału / brak komunikacji

    CAN Gateway
    01333 - Sterownik drzwi tylnych lewych (J388 )
    004 - Brak sygnału / brak komunikacji

    Centralny zespół elektryczny
    01333 - Sterownik drzwi tylnych lewych (J388 )
    004 - Brak sygnału / brak komunikacji

    Drzwi Kierowcy
    02071 - Lokalna magistrala danych
    004 - Brak sygnału / brak komunikacji

    01552 - Silnik zamka centralnego drzwi kierowcy (V56) LOCK
    012 - Usterka elektryczna w obwodzie

    00928 - Jednostka zamykająca zamka centralnego po stronie kierowcy (F220)
    008 - Niezrozumiały sygnał

    Drzwi Pasażera
    01333 - Sterownik drzwi tylnych lewych (J388 )
    004 - Brak sygnału / brak komunikacji

    Drzwi tylne prawe
    01554 - Silniki zamka centralnego drzwi tylnych, LOCK
    012 - usterka elektryczna w obwodzie

    00931 - Jednostka zamykająca zamka centralnego z tyłu po prawej stronie (F223)
    008 - Niezrozumiały sygnał

    Z drzwiami tylnymi lewymi, w ogóle nie mogę się połączyć :/

  8. #157
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    84 razy

    Domyślny

    Zamki do wymiany jeśli nic nie robią. Zamek drzwi tylnych prawych i kierowcy. Co innego gdyby zamykały albo otwierały a nie zwierały zestyku, to już wtedy język naciskający zestyk mógłby się zaciąć i sterownik zgłaszałby taki błąd, bo oczekiwałby pewnego stanu, który nie może zweryfikować przez zestyk.

    Tylne lewe zweryfikować przez kondycję przewodu komunikacyjnego - fioletowy przewód z białym paskiem; od sterownika drzwi kierowcy do sterownika tylnych lewych drzwi. Może w przelotce jest ułamany. Jeśli jest w porządku, to sprawdzić zasilanie do sterownika.
    Mam nadzieję, że nic nie było robione z kodowaniem sterownika kierowcy, bo nie jest o tym wspomniane. Często już się z tym spotkałem, że dla kogoś nieznacząca informacją z grzebaniem gdziekolwiek okazuję się kluczową informacją.
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

  9. #158

    Data dołączenia
    Feb 2023
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A3 8P Sportback
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    od wczoraj prawe tylne drzwi się nie otwierają. Ani z zewnątrz ani z wewnątrz. Tak samo szyba nie reaguje na przycisk. Tak jakby były martwe. Z resztą drzwi wszystko ok. Co to może być? Pozdrawiam.

  10. #159
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    84 razy

    Domyślny

    To co napisałem w poście nad twoim. Jeśli mowa o model wyprodukowany od drugiej połowy 2006 roku. Ewentualnie spotkałem się jeszcze z zimnymi lutami w sterowniku kierowcy na styku, który odpowiadałby za komunikację z tylnymi drzwiami.
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

  11. #160

    Data dołączenia
    Feb 2023
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Raciborz
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS

    Domyślny

    Witam, podepnę się pod temat - Mam problem z drzwiami po lewej stronie. Drzwi kierowcy nie otwierają się z pilota, tylko kluczykiem ręcznie można je otworzyć a drzwi z tyłu po tej samej stronie z zewnątrz otwierają się normalnie a od środka nie ma w ogóle możliwości otwarcia i czuć wyraźny luz na klamce inaczej niż pozostałe drzwi. Co mogę w tej sytuacji zrobić, wiązkę kabli z drzwi kierowcy polutowałem na nowo a mimo to problem nadal nie ustaje, załączam błędy z vcds:
    https://imgur.com/a/6MrbBgq

Strona 16 z 17 PierwszyPierwszy ... 614151617 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •