Strona 13 z 17 PierwszyPierwszy ... 31112131415 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 121 do 130 z 161

Temat: Brak reakcji na otwarcie drzwi

  1. #121

    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wrocław
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny

    Domyślny Zamek drzwi prawy tył A3 8P

    Witam wszystkich! Piszę do Was z problemem zamka drzwi prawy tył w mojej Audi A3 8P 2006’ wersja US. Czy orientuje się ktoś z Was, czy mógłbym włożyć zamek o nr 4f0839016 (wersja eu) na miejsce oryginalnego o nr 4f0839016B? Pytałem w ASO to nowka 930 zł 😱

  2. #122
    Mazowieckie dmdash's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    211 razy
    Podziękował
    183 razy

    Domyślny

    Panowie pomocy, mam problem coraz częstszy z zamknięciem auta z centralnego zamka. Nie reaguje na żaden kluczyk, a jeżeli się zamknie to migają awaryjne, potem mam problem z otworzeniem, jak otworzę to znowu migają awaryjne i nie mogę zamknąć auta. Po kilku próbach na różne kluczyki udaje się, ale ileż można. Spotkał Was podobny temat? Ktoś pomoże?
    There's only one word you need to know. Low.

  3. #123
    piorit's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Swarzędz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez dmdash Pokaż post
    Panowie pomocy, mam problem coraz częstszy z zamknięciem auta z centralnego zamka. Nie reaguje na żaden kluczyk, a jeżeli się zamknie to migają awaryjne, potem mam problem z otworzeniem, jak otworzę to znowu migają awaryjne i nie mogę zamknąć auta. Po kilku próbach na różne kluczyki udaje się, ale ileż można. Spotkał Was podobny temat? Ktoś pomoże?
    Sprawdź baterie w pilocie jak nie otwiera. Jak otwierasz z pozycji kluczyka w drzwiach to też migają?
    Masz alarm?

  4. #124
    Dominik_m's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    45 razy
    Podziękował
    35 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Tukan12 Pokaż post
    U mnie udalo sie rozwiazac problem (do przeczytanie kilka postow wczesniej), okazalo sie ze wszystkie kable sprawne itp, przyczyna byl sam zamek rozebrany na czesci pierwsze wyczyszczony i przesmarowany zaczal dzialac, nie trybila jedna zapadka - zamykala ale juz nie chciala sie otworzyc (za zamykanie i otwieranie odoowiadaja w sumie 3 mikrostyki). Powinien dzialac jak na filmiku, a u mnie jeden z nich pozostawał w pozycji zamknietej dlatego nie dalo sie otworzyc drzwi z zewnatrz po otwarciu pilotem, jako ze ja od nikogo nie otrzymalem pomocy mam nadzieje ze komus pomoze moj post.
    Naprawiałem taka samą usterkę. W zamku są 2 silniczki mały i duży. Ten duzy jest odpowiedzialny za odblokowanie rygla drzwi i umożliwienie otwarcia z zewnątrz. I wlasnie ten duzy silnik trzeba bylo rozebrać i wyczyscić komutator gdyż był cały zawalony pyłem szczotek i nie miał sily otworzyc zamka. Przed wyczyszczeniem kręcił się normalnie po podłączeniu do zasilania jednak pod obciążeniem miał bardzo nierówny moment obrotowy. Po czyszczeniu zamek dziala jak nowy.

    Ps. Filmik przydatny żeby wiedzieć jak elementy powinny chodzić.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 05-04-19 o 17:30
    2.0 TDI -> 201KM / 416Nm

  5. #125

    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Slask
    Auto
    Audi A3 2007
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BXE

    Domyślny

    Dołączę się do tematu.... od jakiegoś czasu zaczął się problem, że po otworzeniu z pilota czasami drzwi kierowcy nie odblokowywały się i trzeba było otworzyć z kluczka - zamykanie z pilota zawsze działało.

    Po jakimś czasie okazało się ,że kilka kabli w wiązce między drzwiami a słupkiem się urwało, więc polutowałem je i przez jakiś czas było OK.

    Następnie sprawa się powtórzyła, więc wymontowałem zamek kierowcy, wyczyściłem, nasmarowałem i znów przez jakiś czas było OK.

    Muszę nadmienić , że problem się nasilał w okresie jesienno zimowym.... na wiosnę i lato było OK.

    Tydzień temu wymontowałem stary zamek i zamontowałem używkę oryginalna z alleg** i zamek teraz działa.

    Niestety pojawiła się kolejna niedogodność, mianowicie zawsze po przekroczeniu 15km/h zamykały mi się zamki ... teraz też się tak dzieje z ta różnicą , że komputer tak jakby nie pamiętał , że już zamknął zamek za pierwszym razem... i teraz gdy się zatrzymam na światłach albo zwolnię poniżej 15km i znów przyspieszę to znów słyszę "pyknięcie " w drzwiach tak jakby ponownie chciał zamknąć zamki , które są już zamknięte.... jest to dość irytujące w szczególności jak się jedzie w korkach.

    Czy ktoś się orientuje, co można zrobić w takim przypadku ? czy przy wymianie zamka trzeba go jakoś zakodować ?

  6. #126
    xayanix's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piotrków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Sprawdz czy jak zamykasz zamek od środka z przycisku to czy zapala ci sie lampka zamknietych drzwi. Jak nie to ktorys z zamkow nie wysyla potwierdzenia zaryglowania ich do sterownika

  7. #127

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podlaskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    33 razy

    Domyślny

    Mam do was pytanie ,otóż czy jest możliwość dojścia do gniazda które siedzi w karoserii?Gdy chce podłączyć wtyczkę która wychodzi z drzwi do gniazda w karoserii to gniazdo próbuje mi wpaść do środka,przez co nie mogę zatrzasnąć wtyczki .Demontowałem ten plastik na dole pod schowkiem ,ale tam nie widzę aby było jakieś dojście do w/w gniazda.Czy możecie poradzić jak to tam siedzi i jak się do tego dostac ?

    Poniżej zdjęcie podglądowe o które gniazdo mi chodzi.Tylko,że interesuje mnie strona prawa :


  8. #128

    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi A3 8P Q '06
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    39 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Pod platikiem powinna być niewielka dziura zaslepiona gąbka. Jest ona mała, ale da się palucha wsadzić i przytrzymać wtyczkę.
    anonimowe A3 8P.

  9. #129

    Data dołączenia
    Feb 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Podziękował
    16 razy

    Smile Błędy 01504, 00003, 00929, 01554, 00931

    Witam Kolegów

    Mój świeży zakup to Audi A3 8P Sportback 2010r.
    Jestem zadowolony, ale...

    Często nie otwierają mi się drzwi prawe, przednie i tylne. Mogę je dopiero otworzyć od środka pociągając za klamkę.
    Dodam, też, że jeden kluczyk czasami mi coś świruje... czasami jest OK, a czasem nie miga w nim dioda przy naciskaniu klawisza i mogę nim tylko zamknąć auto

    Błędy których nie mogę wykasować...


    09 - Cent. Elect. - 01504


    17 - Instruments - 00003


    52 - Door Elect. Pass - 00929


    72 - Door, Rear Right - 01554, 00931

  10. #130

    Data dołączenia
    Nov 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WIELKA BRYTANIA
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 BLR
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny Problem z centralnym zamkiem przednich prawych i tylnych prawych drzwi.

    Witam. Jestem nowy na tym forum i potrzebuje pomocy . Auto to Audi A3 Sportback 2008 2.0 TDI. Mam skomplikowany problem z zamkami przednich prawych i tylnych drzwi. Do tego doszlo jeszcze sterowanie szybami . Zaczelo sie od tego ze wymienilem zamek prawych przednich drzwi. Po wymianie dzialal jak nalezy , nastepnie zajalem sie zamkiem tylnych prawych poniewaz byly totalnie zablokowane. nie mozna bylo ich otworzyc ani z zewnatrz jak i od wewnatrz. Zdjalem boczek i po odlaczeniu zasilania rozbilem zamek i otworzylem drzwi. Kupilem uzywany i zamontowalem . Wszystko wrocilo do normy. Drzwi otwieraly sie normalnie , kluczem i pilotem. Brak bledow . Sprawdzone VCDS. Po okolo dobie wieczorem przy probie zamkniecia drzwi okazalo sie ze tylne drzwi nie rygluja sie ani przy uzyciu klucza ani pilotem. Wszystkie inne drzwi dzialaja normalnie. Diagnostyka pokazala brak komunikacji ze sterownikiem zamka . Moge je zamknac i otworzyc przy uzyciu klamki ale nie rygluja sie. Przypadkowo odkrylem rowniez ze szyby zwariowaly. Przyciski otwierajace okna w drzwiach kierowcy dzialaja odwrotnie. Prawy owiera lewa i na odwrot. Poza tym kiedy otwieram szybe ona sie zamyka ? Rozebralem caly bok , sprawdzilem wiazki , kupilem oba sterowniki i po wymianie sterownika drzwi przednich powrocila komunikacja ze sterownikiem drzwi tylnych i zamek zaczal sie ryglowac ponownie. To rozwiazalo problem tylko czesciowo bo okazalo sie ze ze przyciski sterowania szybami w drzwiach kierowcynie dzialaja i do tego jest brak oswietlenia po otwarciu drzwi prawych przednich i prawych tylnich. nie dziala tez sterowanie szyba w drzwiach tylnych. VCDS i diagnostyka pokazala przerwy w obwodzie dotyczace oswietlenia . Sprawdzilem rowniez kodowanie w sterowniku i zakodowalem oswietlenie ponownie. Po podpieciu wtyczki podswietlenie powrocilo ale ku mojemu zdumieniu niestety wszystko wrocilo do stanu poprzedniego- brak komunikacji ze sterownikiem tylnych drzwi i sterowanie szybami zwariowalo . Brak mi pomyslow. Pomozcie prosze.

Strona 13 z 17 PierwszyPierwszy ... 31112131415 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •