Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 45

Temat: Kolizja - Ustalenie sprawcy

  1. #21
    Erbi's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    To ze go ktoś wpuścił nie zwalnia go z obowiązku zachowania szczególnej ostrożności, co jak by z okazji ze SUV stoi skorzystal pieszy i wyszedł na tyły cofajacego auta?
    Ja jestem zdania ze wina jest obopólna. Co nie zmienia faktu ze teraz prawdę ciężko będzie ustalić i może się to dosyć długo ciągnąć.
    Granat A3 Erbi'ego
    --http://www.a3-club.net/forum/showthread.php?p=593622--

    "The fear of the death is far more scary than the death itself."

  2. #22
    uzx's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    matttm dobrze pisze, moim zdaniem wina leży po stronie pojazdu, który włączał się do ruchu.

    Podam inny hipotetyczny przykład: wyprzedzam na podwójnej ciągłej, uderzam w samochód, który wyjeżdża z drogi podporządkowanej i nie spodziewał się mnie. Sprawa kończy się na mandacie dla mnie za wyprzedzanie na podwójnej ciągłej i uznaniu winy tamtego kierowcy - bo pomimo wykroczenia poruszałem się drogą z pierwszeństwem.

    Edit:
    A co do korekty oświadczenia - ostatnią stłuczkę ze swojej winy miałem 6 lat temu, ale wtedy miła pani dzwoniła do mnie i pytała o to, czy uznaję winę, czy zostałem obciążony mandatem karnym itp.
    Ostatnio edytowany przez uzx - 15-04-11 o 09:42

  3. #23
    Rydzio's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    41 razy

    Domyślny

    Uzx, a ja uważam, że we wskazanym przez Ciebie przypadku obaj dostajecie mandat i policja określa obustronną winnę, czyli auta możecie naprawiać jedynie ze swojego AC. Z resztą uważam, że gdyby policja przyjechała na miejsce zdarzenia do omawianej szkody również uznała by obustronną winę. Pytanie jeszcze czy pojazd, który włączył się do ruchu w jechał na jeden pas, czy przecinał dwa pasy.
    Ostatnio edytowany przez Rydzio - 15-04-11 o 09:49

  4. #24
    uzx's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Współwina jest orzekana rzadko, poza sytuacjami, kiedy mamy popełnienie analogicznego wykroczenia przez obie strony - typu stuknięcie się 2 pojazdów wyjeżdżających jednocześnie tyłem na parkingu.

    Moim zdaniem wina tamtego gościa jest jasna i tego bym się trzymał przy zgłaszaniu zdarzenia ubezpieczycielowi.

  5. #25
    Rydzio's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    41 razy

    Domyślny

    No tak, tylko że teraz jedynym "plusem" nie przyznawania się do winy jest uniknięcie zwyżki składki OC.

  6. #26
    wilda's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    krakow
    Auto
    Dzikuska
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI AZV
    Pomógł
    520 razy
    Podziękował
    664 razy

    Domyślny

    z tego co wiem pojazd zjezdzajacy z kraweznika znalazl sie na drugim pasie wiec to on nie zachowal nalezytej ostroznosci i najechal na Marte ktora odbijaajc sie od niego wpadla pod dwa samochody nadjezdzajace z naprzeciwka ( w tym a3 sportback) policja byla na miejscu zdazenia z zapytaniem czy nikomu nic sie nei dzieje i czy spisuja oswiadczenie..na co pan z suva stwierdzil ze sie dogadaja..coz mial mala przestraszona dziewczynke ktora jeszcze kilka minut wczesniej miala smierc na masce wiec wykorzystal sytuacje..pytanie tyko teraz skoro podpisala oswiadczenie , gdzie to teraz odkrecac? dodam tylko ze danych pana z suva nie ma.. jednak ma swiadkow z tych dwoch pooszkodowanych samochodow i wszelkie dane kontaktowe do nich

    a jako ciekaowstke jeszcze dodam ze w oswidczeniu jest ze pojazd wlaczajacy sie do ruchu zostal poszkodowany, co w IMO nei robi z niego ofiary

  7. #27
    uzx's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Jeśli dziewczyna ma AC, to i tak musi do swojego ubezpieczyciela zadzwonić.
    Jeśli nie, to i tak bym się na wszelki wypadek sam do niego zgłosił.

  8. #28
    wilda's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    krakow
    Auto
    Dzikuska
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI AZV
    Pomógł
    520 razy
    Podziękował
    664 razy

    Domyślny

    wlasneio to chodzi ze nei ma ac..a auto prawdopodobniej do kasacji..peugeot 206 wyobijany z kazdej strony i najprawdopodobniej silnik tez poprzesuwany

  9. #29
    Rydzio's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    41 razy

    Domyślny

    Zastanawiam się z jakiego powodu policja nikogo nie ukarała mandatem, w moim odczuciu dlatego właśnie, że nie umieli wskazać sprawcy. Z doświadczenia wiem, że policja raczej chętnie wystawia mandaty jeśli wskazanie sprawcy jest oczywiste.

    Jeśli policja była na miejscu, powinna sporządzić z tego notatkę służbową, ciekawe co w niej zapisali.

  10. #30
    Erbi's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    @Rydzio
    Niestety, ale wprowadzasz ludzi w błąd, co do współwiny. W przypadku współwiny oba auta maja prawo być naprawione z OC "tej drugiej strony", przy czym zostaje wypłacone 50% należnego odszkodowania ze względu na winę rozkładającą się 50/50 - i tak jestem tego pewien, bo tak jak wspomniał uzx, znam to ze stłuczki ojca dziewczyny podczas, której oba auta spotkały się tyłami gdy cofały.

    @uzx
    Jest tak jak piszesz, mimo, że popełniłbyś wykroczenie to tamta osoba byłaby winna, bo wymusiła pierwszeństwo przejazdu i nie zachowała szczególnej ostrożności.


    Jeśli było jak wilda pisze, czyli tamten włączający się do ruchu zajął przy tym jeszcze jeden pas to tym bardziej skłaniałby się do tego, że winna w większej części była by po jego stronie. Myślę, że warto spróbować nie przyjąć winny na siebie i dochodzić prawdy, chociażby jeśli miałaby być uznana współwina.
    Ostatnio edytowany przez Erbi - 15-04-11 o 10:32 Powód: Coś to cytowanie mi nie hula za dobrze;/
    Granat A3 Erbi'ego
    --http://www.a3-club.net/forum/showthread.php?p=593622--

    "The fear of the death is far more scary than the death itself."

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •