Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 45

Temat: Instalacja LPG w S3 [APY]

  1. #11
    Dawid's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce, Jędrzejów
    Auto
    S3 apy
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez tommy
    Ja mam lpg u siebie juz jakieś 2 lata i wszystko jest ok.Wprawdzie niemam eski ale zwykłe 1.8T .Sądze że skoro w 1.8T chodzi bez zarzutu to i w esce pochula jak sie jej niebedzie katować.
    zwykle 1.8t to troche inna bajka, a S3 i powolna jazda to nierealne raczej. No ale kazdy niech robi jak uwaza, ja gazu nie uznaje bo to do kuchenek i zapalniczek jest, ale jesli juz to tylko w wolnossaku.

  2. #12
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Dawid, Wiesz jakie powino byc bezpieczne EGT dla 1.8T w A3 i w S3? 9xx ile dokladnie? kolo 960 ?
    I gdzie czujnik najlepiej wmontowac - odrazu w kolektorze pewnie?

    Bo tym EGT tez mnie straszono jak ja montowalem LPG no i jeszcze nic mi nie wybuchlo.
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  3. #13
    gelus's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    A4
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    ja poki co na gazie zrobilem ponad 25 tys km, jezdze obecnie na turbince k03s i daje rade, nie ma mowy o jakis wybuchach ,gasnieciu strzelaniu, auto delikatnie slabsze na wyzszych predkosciach na starcie czasem wydaje mi sie ze lepiej sie zbiera.... ogolnie jestem zadowolony z gaziku;P
    Audi A3 Oettinger ProjektZwo 204KM 285NM
    1.8T AGU obecnie z turbina K03s z dolotem z UNITRONICa i DP 3.0" reszta 2.5 koncowy wydech
    Wczesniej chip z oettingera na teoretycznie 195KM
    Pakiet stylistyczny zewnetrzny i wewnetrzny wszytko ProjektZwo (jedynie dokladka przod oettinger)

  4. #14
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Wlasnie dzwonilem do tej firmy: http://egp.pl/start.htm - dla nie wtajemniczonych ich honda startuje na 1/4mili wlasnie na LPG

    I gosc mowi ze nie ma problemu - polecaja tansza instalacje z najmnocniejszymi wtryskami: STAG 300 [bodajze]
    Wtrysk w tej instalacji wytrzymuje 80KM - czyli realnie do 320KM
    Mozliwe jest rowniez zastosowanie pdowojnych wtrsykow - oraz dwoch reduktorów
    Oni stroja na hamowni auto bo taka posiadaja i mowi ze fajnie by bylo jakby byl czujnik EGT - wtedy oni dostosuja mieszanke bardziej sucha lub bardziej mokra.

    I cena takiej instalacji: ~3200zl
    Ale chyba osobiscie wolalbym prinsa ew. brc

    Ale sie da! I chyba tez tak zrobie jak kupie eske kiedys
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  5. #15
    IceMan's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wawa
    Auto
    Fake S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Pomógł
    17 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Interesowalem sie tematem LPG w 1.8T i dowiedzialem sie ze BRC nie robi juz Sequent tylko jest Sequent 24 z wtryskami BRC. Ponoc te wtryskiwacze Keinh juz tez nie sa dostpene. CZy waszym razem Sequent 24 da rade pociagnac w 1.8T. Fachowcy zapewniaja ze bedzie ok po zastosowaniu wtryskiwaczy o zwiekszonej wydajnosci i wiekszym reduktorze do 300KM. Jestem w kropce.

  6. #16
    gelus's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    A4
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    ja mam wlasnie sequent 24 i daja rade a mam orientacyjnie ~200KM
    Audi A3 Oettinger ProjektZwo 204KM 285NM
    1.8T AGU obecnie z turbina K03s z dolotem z UNITRONICa i DP 3.0" reszta 2.5 koncowy wydech
    Wczesniej chip z oettingera na teoretycznie 195KM
    Pakiet stylistyczny zewnetrzny i wewnetrzny wszytko ProjektZwo (jedynie dokladka przod oettinger)

  7. #17
    Majkel's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sosnowiec/Wwa
    Auto
    Audi S3
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Tak czytam i sie zastanawiam jaki jest sens wlasciwie takiej instalacji gazowej
    kosztuje mase kasy, biorac pod uwage jakies specjalne wtryskiwacze, pomiary i inne dyperele, zeby jezdzila w miare podobnie jak na benzynie i palila zamiast 10 litrow PB, 15 litrow LPG. Do tego dochodza koszty drozszych przegladow i kolejnych regulacji of course
    Prawda jest taka ze juz nigdy nie bedzie jezdzila jak taka sama sztuka na benzynce, poniewaz obciazenie auta tez jest inne, a co za tym idzie rowniez jego wywazenie co napewno ma jakis tam wplyw na prowadzenie auta.
    Skoro (na szczescie) audi nie wpadlo na taki genialny pomysl ze seryjnie wyposazaloby s3 w gaz tzn ze chyba nie jest to najlepszy pomysl, oczywiscie sa niby jakies tam wzgledy ekonomiczne bo ten wspanialy gaz kosztuje 2 razy mniej. Racja jak najbardziej, ale dochodza do tego jeszcze inne koszta i wymiany, ktore wydaja mi sie rownowaza koszty uzytkowania auta na gazie i benzynie. Trzeba by naprawde natrzaskac kilkaset tysiecy kilometrow na gazie zeby tak na prawde sie zwrocil w jakims wiekszym stopniu (oczywiscie jesli by sie silnik wczesniej nie rozlecial, a ilosc spalanego oleju nie wynosila 1l na 1000km jak to czesto bywa...). Moje auto pali w miescie kolo 9-10 litrow i wg mnie zadna instalacja gazowa nie ma sensu, bo sie poprostu nie oplaca jej zakladac (pomijajac sens), a chcialbym nadmienic ze nie jezdze 100km tygodniowo tylko duzo wiecej, a nie jestem szejkiem
    Mam nadzieje ze nikogo nie urazilem swoja opinia, bo doskonale wiem ze kazdy ma swoje zdanie i moze robic ze swoim autem co mu sie tylko podoba. Mam juz pewne doswiadczenia z tym wspanialym wynalazkiem jakim jest LPG dlatego jakos nie moglem powstrzymac sie od napisania postu.
    parametry wyjściowe: 226KM; 347Nm; ET: 13,97sek na 1/4 mili Bemowo 2007
    parametry aktualne: 246KM; 346Nm
    parametry docelowe: ktos to wie?

  8. #18

    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Los Angeles
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    EGT powinno sie montować w kolektorze ale mało kto sie na to decyduje bo to często w przyszlości powoduje jego pęknięcia...

    pzdr

  9. #19
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Majkel, Mylisz sie
    Pali 20% wiecej a zwraca sie po ~30tys km (uwzgledniam koszt instalacji 5tys zl i przegladu po 100zl co 15tys km i 60zl przeglad techniczny) [u mnie to rok czasu]- ja jestem idealnym przykladem ze mozna jezdzic bez awaryjnie . Mam tylko a3 ale jesli bedzie s3 to bedzie i lpg

    Jedno jest pewne: na LPG nie jezdzi sie dla przyejmnosci i o lpg wypowiadaja sie zle tylko ludzie ktorzy nie mieli gazu w aucie albo ci ktorzy mieli kiepksiej jakosci i auto sie im 'psulo'.

    Ja wychodze z jednego zalozenia: Dobra instalacja musi kosztowac, musi byc zalozona w dobrym zakladzie przez dobrego fachowca i o auto trzeba dbac - wymieniac na czas odpowiednie rzeczy a nie wtedy gdy cos dolega [swiece, olej, filtry...]

    Wojna przeciwnikow i zwolennikow bedzie trwala zawsze - tak samo diesli

    Co do EGT to wlasnie na SR rozwiali moje watpliwosci - montuje sie tak jak pisze czapu - chlopaki jezdza juz jakis czas i zadnych pekniec nie odnotowali . Trzeba z glowa przewiercic i nagwintowac kolektor
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  10. #20
    gelus's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    A4
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    ja mam zrobione ponad 25 tys km, autko na trasie pali mi 9-11 na miescie na krotkich odcinkach 14,intslacja mi sie zwrocila, a do zakopanego dojechalem taniej niz qmpel a3 1.9TDI 110 km a on jechal jeszcze spokojniej niz ja bo na autostradzie patrzylem ile idzie co do przelgadow i regulacji dopiero po zmianie turbiny bylem zeby mi dostroili gaz, podpieli sie,posprawdzali zapytalem ile powiedzieli ze wystarczy ze ich przewioze maly przyklad wycieczka nad jeziorko 250 km wyszlo mnie nieco ponad 50 zl gaz kosztowal 1.90
    Audi A3 Oettinger ProjektZwo 204KM 285NM
    1.8T AGU obecnie z turbina K03s z dolotem z UNITRONICa i DP 3.0" reszta 2.5 koncowy wydech
    Wczesniej chip z oettingera na teoretycznie 195KM
    Pakiet stylistyczny zewnetrzny i wewnetrzny wszytko ProjektZwo (jedynie dokladka przod oettinger)

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •