Pokazane rezultaty 1 do 10 z 10

Temat: A3 e-tron

  1. #1
    uzx's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny A3 e-tron

    http://moto.pl/MotoPL/1,88389,944182...A3_e_Tron.html

    I ciągle to 8P...

    Zegary - 120 km zasięgu i 160 km/h prędkości maksymalnej powalają.

  2. #2
    Mymlok's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    OOOO
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez uzx Pokaż post
    http://moto.pl/MotoPL/1,88389,944182...A3_e_Tron.html

    I ciągle to 8P...

    Zegary - 120 km zasięgu i 160 km/h prędkości maksymalnej powalają.
    ..a ja powiem tylko tyle, że przejście na elektryczne wozidła będzie bolesne jeśli będą oferować takie osiągi, gorzko wszyscy zapłaczemy za silnikami spalinowymi... :/

  3. #3
    netes's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    -
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    No zasięg to ma bardzo marny wozidło wyłącznie do miasta, nic poza tym. A swoją drogą ciekawe jak będzie wył przy tych 160km/h

  4. #4
    Opolskie verni's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    OST
    Auto
    TT 225Q
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T APX
    Pomógł
    18 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Jak już dojdziemy do czasów tych elektycznych wozidełek to sobie zostawię i tak jakąś V8 w garażu

  5. #5
    kamil-b's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jedlina Zdrój
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    to moze i ja cos dodam

  6. #6
    Dolnośląskie KiTo's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A6 3.0TDI Quattro
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    221 razy
    Podziękował
    60 razy

    Domyślny

    haha nikt nie będzie słuchał radia i wyłączał światła ,żeby dojechać do ładowarki <lol>

    super ekologia prąd wytwarzany ze spalania węgla .
    Jest A6 3.0TDI V6 Quattro
    Była A3 1.9TDI ASZ 240KM - bał się jej nawet szatan !

  7. #7
    WAUZZZ's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez netes Pokaż post
    A swoją drogą ciekawe jak będzie wył przy tych 160km/h
    Właśnie chodzi o to, że nie będzie. Silniki elektryczne są dużo cichsze od spalinowych.
    Swoją drogą, uważam, że auta z napędem elektrycznym nie będą takie złe. Dzisiejsze projekty nie są doskonałe i wprowadzenie ich na rynek jest dla producentów swojego rodzaju awansem w rankingu samochodowego high-techu. Patrząc obiektywnie w napędzie tego typu drzemie jednak dosyć spory potencjał. Możliwość osiągnięcia momentu obrotowego jak w silniku diesla, ze względu na budowę silnika ograniczenie części ruchomych co powinno zmniejszyć awaryjność, oczywiście w teorii bo dojdzie masa elektroniki. Obecnie największą wadą tego rozwiązania jest według mnie zasięg, ale i o to bym się nie martwił. W ostatnim czasie poczyniono duże postępy w badaniach nad akumulatorami. Słyszałem o ogniwach, które będzie można ładować do pełna w kilka minut i to jest fakt. Takie rzeczy już istnieją, jednak zanim zostaną wprowadzone na rynek oczywiście muszą przejść wiele faz testów i udoskonaleń, jednak jest to kwestia najbliższych lat (dla przykładu, z tego co pamiętam od wynalezienia matrycy w technologii LED, do wprowadzenia go do produkcji minęło chyba ze 4 czy 5 lat). Dodatkowo energia elektryczna może być pozyskiwana z elektrowni atomowych wielkości dużej lodówki. To również jest fakt. Tego typu urządzenia już są testowane w USA, jako dodatkowe źródła zasilania wieżowców. Nie zdziwię się jeśli za kilka lat "stacje benzynowe" będą w coś takiego wyposażone. Ja muszę przyznać, że nie mogę się doczekać popularyzacji napędu elektrycznego, chociażby ze względu na przytarcie nosa lobby naftowemu i przyhamowanie wzrostu cen ropy. Widzę jeszcze dziesiątki zalet tego rozwiązania, ale już nie będę się rozpisywać. Oczywiście również jestem fanem motoryzacji w dzisiejszej formie i będzie mi brakowało zapachu benzyny, czy dźwięku silnika spalinowego, ale spójrzmy prawdzie w oczy. Auta poprzez ceny paliw, wyśrubowane normy czystości spalin i tak od lat tracą charakter. Podsumowując, na weekendy wolnossące, gaźnikowe, głośne i śmierdzące spalinami V8, a na co dzień jakieś a3 e-Tron

  8. #8
    uzx's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez WAUZZZ Pokaż post
    W ostatnim czasie poczyniono duże postępy w badaniach nad akumulatorami. Słyszałem o ogniwach, które będzie można ładować do pełna w kilka minut i to jest fakt.
    Zasadniczo się zgadzam, ale postęp w tej dziedzinie mnie akurat martwi.
    Czytałem już o takich ogniwach Toshiby w 2005 r: http://www.toshiba.co.jp/about/press/2005_03/pr2901.htm

    Niestety nie widać póki co żadnych zastosowań komercyjnych, a zanim trafi to do samochodów minie pewnie kolejnych parę lat.

  9. #9
    WAUZZZ's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Ja znalazłem taki artykuł: http://www.samochodyelektryczne.org/..._w_sekundy.htm bardziej współczesny. Niestety konkluzja jest taka, że na dzień dzisiejszy nie da się w pełni wykorzystać możliwości tych akumulatorów ze względu na dostęp do zasilania dużej mocy. Przy obecnym stanie sieci polskich linii wysokiego napięcia to już zupełna abstrakcja, ale biorąc pod uwagę rozwój "atomowych lodówek" myślę, że w przyszłości czasy ładowania rzędu kilku minut będą osiągalne. Nie zapominajmy jaki postęp technologiczny dokonał się na przestrzeni ostatnich 20-30 lat i trwa nadal. W najbliższym czasie czeka nas chociażby rewolucja w dziedzinie procesorów, dzięki zastosowaniu sztucznych diamentów. Ciekawostka: metodę ich produkowania na skalę przemysłową opracowali polscy naukowcy! Ja osobiście jestem zafascynowany rewolucją technologiczną i nie zdziwię się jeśli za kilka lat powstanie S3 e-Tron. Pomyślcie, oddzielny stosunkowo niewielki silnik na każde koło, idealne rozłożenie masy, duży zapas momentu i co nie wszystkim się może spodobać - brak tradycyjnej skrzyni biegów, ale dzięki zastosowaniu układów elektronicznych szybkość reakcji na gaz nieosiągalna nawet dla przekładni DSG. Oczywiście byłoby to auto już w 100% pozbawione "duszy" w dzisiejszym rozumieniu . Wracając do problemu zasięgu i ładowania akumulatorów, pamiętajmy, że na początku rozwoju motoryzacji paliwo kupowało się w aptekach i też pewnie wielu ludzi sceptycznie podchodziło do automobili, uważając, że koń zajedzie dalej, można go nakarmić wszędzie i do tego taniej

    EDIT:
    Na tej samej stronce jest też artykuł o A3 e-Tron, nieco bardziej szczegółowy niż ten w pierwszym poście tematu. Są podane rożne dane techniczne. Między innymi masy i tutaj ciekawostka silnik waży 65 kg całe auto 1,5t w tym 300kg baterii.
    Ostatnio edytowany przez WAUZZZ - 18-04-11 o 21:16

  10. #10
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    BMW E60 LCI & Subaru Impreza STI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny


Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •