Pokazane rezultaty 1 do 5 z 5

Temat: Przyczyny zalewania silnika

  1. #1
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi Quattro
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny Przyczyny zalewania silnika

    Od razu na wstępie napiszę, że szukałem ale dokładnie jednoznacznej odpowiedzi nie znalazłem, chodzi mi o przyczyny zalewania paliwem, mam motor 1.8 T AJQ i mam czarne osmolone świece, do tego lekko mi czasem w ostatnim tłumiku strzeli (ale to bardzo lekko - trzeba się wsłuchać aby to usłyszeć ale jednak). Końcówka tłumika czarna od sadzy że hej. Wychodzi na to, że w układzie wydechowym dopala mieszankę, a motor jest zalewany, jak sądzicie gdzie szukać przyczyny lub przyczyn zalewania silnika? Wymieniłem: lambdę, świece, cewki, przepływomierz (to jeżeli chodzi o kwestię zapłonu) ale nadal ten sam problem .... aha został mi jeszcze do wymiany czujnik temperatury cieczy .... tego nie wymieniłem

    proszę o pomoc doświadczonych kolegów, bo nie mam już siły wałęsać się po pseudo mechanikach w Warszawie.

    Podkreślę, że temat nie dotyczy cewki, przepływki, lambdy ani innych poruszanych na forum tematów.

    PS. Proszę aby wreście ktoś mi pomógł a nie kasował temat lub go zamykał (dotyczy moderatorów).
    Ostatnio edytowany przez cezary156 - 22-04-11 o 16:32

  2. #2
    pila24's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZBI
    Auto
    sczała
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    A wiesz czy program auta był modyfikowany?

  3. #3
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi Quattro
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    tak, jest teraz na programie, ale problem z lekkim "strzelaniem" był także przed programem, tylko wtedy jeździłem tym autem od 2 tygodni i myślałem że ten typ tak ma, teraz wiem że ten typ tak nie ma ...... po programie doszła kwestia czarnych świec i osmolonego tłumika, auto po prostu wg mnie nie spala całej mieszanki szczególnie w wyższych partiach obrotów bo dodatkowo trochę mniejsza moc i moment był w serii.

  4. #4
    pila24's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZBI
    Auto
    sczała
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Rozrząd zmieniałeś za swojej kadencji?bo podobne objawy daje przestawiony rozrząd.

  5. #5
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi Quattro
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    tak, rozrząd robiłem zaraz po zakupie auta ... wiem,że trzeba go sprawdzić czy nie zaszła jakaś pomyłka w ustawieniu ...co jeszcze może być przyczyną? czego szukać ?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •