Pokazane rezultaty 1 do 8 z 8

Temat: Jaki wzmacniacz do skrzynki JBL GTO 1204 BP-D?

  1. #1

    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Najlepsza :D
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny Jaki wzmacniacz do skrzynki JBL GTO 1204 BP-D?

    Zakupiłem okazyjnie skrzynię o której mowa w temacie. Szczerze mówiąc to nie planowałem wkładania takiego monstrum bo to troche przerost formy nad treścią ale cena +była naprawdę niska (szczególnie, że jest nowa). I teraz pytanko, czym zasilić ten sprzęt? Moc tej skrzyni to 2x300 czyli w sumie 600 W RMS-u (jest możliwość podłączenia każdego suba osobno jak również zrobienia jednego podłączenia równoległego)
    "Magnetyzery przyspieszające samochód? Chip do wolnossącego dający kupę koni? Załóż sobie jeszcze duże koła z tyłu i małe z przodu - będzie zawsze z górki."

  2. #2
    panbodzio's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    bydgoszcz
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy

    Domyślny

    jbl podaje dla tej skrzynki 600w i spl=98dB - to ci fure rozniesie
    zalecam szukac wzmaka o mocy rownej mocy glosnikow lub zblizonej dla pelnej kontroli brzmienia...
    jesli oszczedziles na tej skrzynce to zarobione pieniadze wydasz na piec do tego suba... warto tez pomyslec o kondensatorze bo 600w to juz konkret obciazenie dla aku.
    napisz ile chcesz wydac na piec to sie cos znajdzie...

  3. #3
    Trociniarz's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    e46 touring
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    15 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez djwhizz
    to troche przerost formy nad treścią
    Dobrze to ująłeś, zdecydowany przerost.

    Tak jak mówił panbodzio, przy takich wooferach, żeby było SI powinien byc kondensator, no i słuszne okablowanie, około 30mm2. Wzmak to juz zależy jakie fundusze chcesz przeznaczyć, najlepiej monoblock stabilny przy 2 Ohm o słusznej mocy, koło 500w Ci się przyda żeby to miało sens....

    A propos sensu....to zastanów się czy warto

    pozdr,
    Kuba

  4. #4

    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Najlepsza :D
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    skoro już kupiłem tego olbrzyma to nie warto się już zastanawiać czy warto tylko trzeba działać też myślałem o kondensatorze i tu kolejne pytanie: jaka pojemność i jakiej firmy? Okablowanie (słusznej średnicy) już zakupiłem, mam tylko problem z przeciągnięciem kabla prądowego. Nie moge znależć przebicia z komory silnika do kabiny. A z piecem to wiadomo jak jest: oby wydać jak najmniej ale żeby działało jak trzeba. Ogólna teoria jest taka że dobierając wzmak do głośnika trzeba wziąć minimalnie piec posiadający połowę mocy głośnika. Tylko jstem ciekaw czy w tym przypadku 150 W na kanał wystarczy...
    "Magnetyzery przyspieszające samochód? Chip do wolnossącego dający kupę koni? Załóż sobie jeszcze duże koła z tyłu i małe z przodu - będzie zawsze z górki."

  5. #5
    Trociniarz's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    e46 touring
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    15 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez djwhizz
    Ogólna teoria jest taka że dobierając wzmak do głośnika trzeba wziąć minimalnie piec posiadający połowę mocy głośnika
    Ja takich teorii nie znam, i ma sie ona nijak do rzeczywistosci, rózne przetworniki maja rozne humoru i potrzeby prądowe, złotego środka nie ma, ale 150W na kanał to będzie napewno za mało, ja sugerowałbym jak wyżej, dobre mono stabilne przy 2ohm, moc około 500w i bedzie cacy, GZ ma bardzo fajne mono i w przystepnych cenach.

    pozdr,
    Kuba

  6. #6
    panbodzio's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    bydgoszcz
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez djwhizz
    Ogólna teoria jest taka że dobierając wzmak do głośnika trzeba wziąć minimalnie piec posiadający połowę mocy głośnika.
    tiaa kiedys ktos wymyslil taka regulke ale to bylo dawno i nieprawda!

    Cytuj Oryginalnie napisane przez panbodzio
    zalecam szukac wzmaka o mocy rownej mocy glosnikow lub zblizonej dla pelnej kontroli brzmienia...
    c-a sie robi powoli...

  7. #7

    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Najlepsza :D
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    no dobra, nam?wiliscie mnie tylko widze ze Trociniarz usilnie mnie namawia na zakup monoblocka i zapi?cie wszystkiego r?wnolegle na 2 OHM a mnie sie wydaje ze skoro mam do dyspozycji 2 glosniki to trzeba to wykorzystac i nie laczyc tylko zapiac w stereo jakims zmostkowanym 4 kanalowym wzmakiem. Myslalem o czyms takim http://www.allegro.pl/item224078674_...le_granie.html No chyba ze macie jakis lepszy pomysl ;> No i jeszcze kwestia tego kondesatora. 1 F wystarczy? Kabelki kupilem 8 mm
    "Magnetyzery przyspieszające samochód? Chip do wolnossącego dający kupę koni? Załóż sobie jeszcze duże koła z tyłu i małe z przodu - będzie zawsze z górki."

  8. #8
    panbodzio's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    bydgoszcz
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy

    Domyślny

    no ten piecyk powinien dac rade...

    Cytuj Oryginalnie napisane przez djwhizz
    Kabelki kupilem 8 mm
    na moje zdecydowanie za male :/
    c-a sie robi powoli...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •