Pokazane rezultaty 1 do 6 z 6

Temat: migajaca kontrolka swiec zarowych i brak reakcji na dodawanie gazu

  1. #1

    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    swinoujście
    Auto
    audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny migajaca kontrolka swiec zarowych i brak reakcji na dodawanie gazu

    witam.silnik ASZ podczs jazdy brak reakcji na dodawabnie gazu i po zatrzymaniu migajaca kontrolka świez żarowych.pzdr
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 04-11-20 o 13:43

  2. #2
    domel79's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    311 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    http://www.a3-club.net/forum/showthr...iec#post757652
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...iec#post716654
    czy szukanie jest tak trudne? dostałeś już jedno ostrzeżenie za nieumiejętność używania z opcji szukaj

  3. #3

    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubań
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    raz

    Domyślny Brak reakcji na gaz 1,9TDi

    Witam

    Sprawa wygląda tak, że audi zaczeło 2 lata temu ciężko odpalać i leciała w kulki z tym odpalaniem bo raz paliła raz nie a, że szykował się wyjazd na dłuższy pobyt nie było kiedy się za to zabrać. Auto stało tak 2 lata pod chmurką i ostatnio wróciłem chciałem się za to zabrać. Więc pierwsze co sprawdziłem pompę wtryskową okazało się, że padł przekaźnik 109 wymieniłem auto gada na dotyk ale wyskoczył inny problem. Auto pali na dotyk i to bardzo ładnie ale po odpaleniu brak reakcji na gaz i po pewnym czasie migająca kontrolka grzania świec. Czytałem sporo, że to biała kostka itp. zatem wyczyściłem styki wysuszyłem popryskałem sprayem do elektroniki itp. itd. ale to nadal nic nie pomogło. Na Vagu sprawdzałem blok 002 i 006 i pedał reaguje na dodawanie gazu a mimo wszystko nie działa. Co to może być ?? Gdzie szukać przyczyny ??

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Dziękuje za przeniesienie bo wcześniej mi nic nie znalazło.

    Niemniej jednak w tym przypadku jest inaczej bo ogólnie wszystko działało ale nawet jakby to vag by coś wypluł chyba a błędów zero ;/ Czy ten czujnik stopu można jakoś sprawdzić czy od razy kupić nowy ??

  4. #4

    Data dołączenia
    Dec 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Audi quattro
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T BWA

    Domyślny

    Jeśli brak reakcji na pedał gazu to sprawdź jeszcze przewód od wtrysku sterującego, ale to powinno wyskoczyć na vagu

  5. #5

    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubań
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Ogólnie całą pompę wtryskową sprawdzaliśmy i działa prawidłowo. Czy mimo poprawnych wskazań na VAG i brak błędów przyczyną może być czujnik stopu przy pedale hamulca ?? Bo już nie wiem gdzie szukać :/

    - - - Aktualizacja postu - - -

    No i się doigrałem dzisiaj kupiłem nowy czujnik stop wymieniłem dalej nic ale podłączyłem VAg i takie błędy:

    00522 - Engine Coolant Temperature Sensor (G62)
    30-10 - Open or Short to Plus - Intermittent
    00777 - Accelerator Position Sensor (G79)
    27-10 - Implausible Signal - Intermittent
    00527 - Intake Manifold Temperature Sensor (G72)
    30-10 - Open or Short to Plus - Intermittent

    W dodatku na bloku 006 wywala mi ciągle 1 w pierwszej kolumnie czyli tak jakby czujnik sprzęgła uwalony ? To też może być powodem nie reagowania pedału gazu ??

    Od wymiany czego zacząć aby najszybciej sobie z tym poradzić ?? Sam potencjometr według VAG działa normalnie

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Kolejne pytanie czy jakbym chciał wymienić pedał gazu z potencjometrem to muszą być te same numery czy pierwszy lepszy będzie OK ?? Jak zdemontować ten pedał w 1,9TDi bo z tego co widzę to jest połączony z pedałem hamulca ?? Jego wiązka idzie od samego potencjometra aż do białej kostki bo tak to wygląda ??
    Ostatnio edytowany przez Krzysztof_18 - 05-11-20 o 15:48

  6. #6

    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubań
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam.

    W temacie dalej cisza podmieniłem potencjometr gazu, odpaliłem i fajnie zaczęło działać ale długo się nie cieszyłem, bo auto pochodziło parę minut w trakcie parę razy przegazowane i temat wrócił znowu mrugająca kontrolka i brak reakcji na pedał gazu. Gdzie szukać przyczyny bo dzisiaj na zimnym dalej to samo odpalam i brak reakcji zatem nie wiem czy stary potencjometr nie był dobry skoro nowy zaczął działać tak samo ?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •