Pokazane rezultaty 1 do 4 z 4

Temat: Skrzynia biegów do AGU 1.8T

  1. #1
    KamilK's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny Skrzynia biegów do AGU 1.8T

    Witam.
    Ostatnio z samochodu zaczęły wydobywać sie dziwne dźwięki, tak jakby huczenie w okolic lewego koła, skrzyni biegów. Byłem u mechanika i po jeździe powiedział ,że trudno stwierdzić co to jest i że musiał bym zostawić samochód żeby dokładnie zdiagnozowali.Póki co samochód jest mi potrzebny do pracy ale zacząłem szukać na forum podobnych schorzeń, oraz orientacyjnie luknąłem skrzynie na allegro.Z naklejki w bagażniku wynika że typ skrzyni do mojego silnika to DBZ natomiast na tej łapie od skrzyni biegów jest oznaczenie BEA. Z tego co wygooglowałem BEA jest montowana w silniku diesla. I tu pytania:
    - jak to wpływa lub nie wpływa na osiągi,
    - czy coś (ewentualnie co) musiało być przerobione do spasowania skrzyni z silnikiem,
    - czy może być to przyczyna owego huczenia (źle spasowana skrzynia z silnikiem?)

  2. #2
    strikerbest's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    Pytanie pogrążająco wyciągające... jak długo masz auto i czy od początku coś Ci w nim huczy trzeszczy?

  3. #3
    KamilK's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Huczy (a może raczej chrobocze, cieżko to nazwać) od początku...a auto mam od grudnia poprzedniego roku. Jeżdżę nim codziennie do pracy, od zakupu zrobiłem juz 6 tyś km i gdyby to była wina sprzęgła czy jakiegoś trybiku w skrzyni to myśle że już by sie wysypało kompletnie.Nurtuje mnie ta skrzynia.Jak i czy wogóle wpływa to na moc, pedkość. Skrzynia jest od silnika 1,9TDI 110KM a mój ma 150KM. Specjalista nie jestem ale chyba skrzynie dobiera sie do mocy silnika.
    Ostatnio edytowany przez KamilK - 28-04-11 o 10:38

  4. #4
    strikerbest's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    No dobrze to może zacznijmy od zweryfikowania niektórych informacji które podałeś.
    Długo szukałem w katalogach serwisowych ETKA i ELSA skrzyni o oznaczeniu BEA i stanowczo stwierdzam że takowa nie istnieje. Znalazłem w goglach jakiegoś sprzedawcę który posługuje się mylnie takim oznaczeniem (świadczy to o jego nikłej wiedzy).
    Jestem przekonany że masz tam skrzynie DBZ.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •