Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 18 z 18

Temat: Dziwne hrubotanie przy obciazeniu skrzyni 2.0 tdi

  1. #11

    Data dołączenia
    Jun 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Przemyśl, woj. Podkarpackie
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    @Cyg4n bardzo podobne do mojego. Robiłeś dwumasę, pomogło? Jeśli tak jaki to jest przybliżony koszt?

  2. #12

    Data dołączenia
    Aug 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.8 TFSI - CJSA, CJSB (180 KM)
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Na 100% to nie bedzie od sprzegla. Komplet w granicach 2000 z robocizną.

  3. #13

    Data dołączenia
    Jun 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Przemyśl, woj. Podkarpackie
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    @Piti również myślę, że to nie jest sprzęgło. Raczej ukierunkowuje się na te przeguby i półosie.

    Zorientowałem się kiedy była dwumasa u mnie robiona. Jakieś 60-70k km temu.

  4. #14

    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez bzeebzee Pokaż post
    @PiTi dzięki wielkie za podesłanie linków. Doceniam twoją pomoc.

    Wertując te wszystkie materiały bardzo dużo przypadków wręcz pokrywa się z moim. Ten problem zgłosiłem mechanikowi przy okazji wymiany sworzni i wahaczy przednich. Mówił, że zaczeli diagnoze właśnie od sprawdzenia przegubów i nic z nimi nie było. Nie jestem w stanie określić w jaki sposób to sprawdzili. Natomiast cały czas mówi o luzach w mechanizmie różnicowym. Nie jestem prawie w ogóle pewien jego diagnozy z uwagi na przypadki na forach, które podesłałeś.

    PS. Jest to mój pierwszy samochód w życiu i bardzo dużo kwestii jeszcze nie ogarniam. Poszukam innego mechanika, który mi to zdiagnozuje. Na co zwracać uwage przy pytaniu w jaki sposób to sprawdzili i z czego wynika ich diagnoza?

    @Cyg4N z tego co już przewertowałem, to były znikome przypadki problemów z dwumasą. Jak twój przypadek pokrywa się z moim?
    U mnie były podobne objawy z tym chrobotaniem (zmieńcie proszę na poprawną formę, bo potem ciężko coś znaleźć na forum),
    ale hałas był w jeszcze jednym przypadku: na długich hopkach pokonywanych z dużą prędkością - jak samochód przysiadał lub się unosił.
    I okazało się, że nie był to sam mechanizm różnicowy, ale wyklepany wielowpust do prawej półosi. Mechanik może dobrze kombinować..
    Gdy samochód jest na podnośniku zakręć jednym kołem i patrz kiedy drugie zacznie się obracać w drugą stronę. Trochę luzu zawsze jest, ale u mnie to było z 5cm po obwodzie koła i towarzyszył temu metaliczny "klick"

  5. #15

    Data dołączenia
    Aug 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.8 TFSI - CJSA, CJSB (180 KM)
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez noremorse Pokaż post
    U mnie były podobne objawy z tym chrobotaniem (zmieńcie proszę na poprawną formę, bo potem ciężko coś znaleźć na forum),
    ale hałas był w jeszcze jednym przypadku: na długich hopkach pokonywanych z dużą prędkością - jak samochód przysiadał lub się unosił.
    I okazało się, że nie był to sam mechanizm różnicowy, ale wyklepany wielowpust do prawej półosi. Mechanik może dobrze kombinować..
    Gdy samochód jest na podnośniku zakręć jednym kołem i patrz kiedy drugie zacznie się obracać w drugą stronę. Trochę luzu zawsze jest, ale u mnie to było z 5cm po obwodzie koła i towarzyszył temu metaliczny "klick"
    Na czym w takiej sytuacji polegała naprawa?

  6. #16

    Data dołączenia
    Jun 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Przemyśl, woj. Podkarpackie
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez noremorse Pokaż post
    U mnie były podobne objawy z tym chrobotaniem (zmieńcie proszę na poprawną formę, bo potem ciężko coś znaleźć na forum),
    ale hałas był w jeszcze jednym przypadku: na długich hopkach pokonywanych z dużą prędkością - jak samochód przysiadał lub się unosił.
    I okazało się, że nie był to sam mechanizm różnicowy, ale wyklepany wielowpust do prawej półosi. Mechanik może dobrze kombinować..
    Gdy samochód jest na podnośniku zakręć jednym kołem i patrz kiedy drugie zacznie się obracać w drugą stronę. Trochę luzu zawsze jest, ale u mnie to było z 5cm po obwodzie koła i towarzyszył temu metaliczny "klick"
    Również na nierównościach już u mnie słyszalne.

    Ile cię naprawa kosztowała?

  7. #17

    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez PiTi Pokaż post
    Na czym w takiej sytuacji polegała naprawa?
    na wymianie tego elementu wraz ze wszystkimi uszczelnieniami 02t409344a
    z wielowpustu, prawie nic nie zostało...prawie goły wałek, co ciekawe odpowiadające wejście na koronkę mechanizmu było w idealnym stanie...
    nie pamiętam kosztów niestety, sprawa była pilna (urlop za pare dni) i się nie zastanawiałem

  8. #18

    Data dołączenia
    Aug 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.8 TFSI - CJSA, CJSB (180 KM)
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez noremorse Pokaż post
    na wymianie tego elementu wraz ze wszystkimi uszczelnieniami 02t409344a
    z wielowpustu, prawie nic nie zostało...prawie goły wałek, co ciekawe odpowiadające wejście na koronkę mechanizmu było w idealnym stanie...
    nie pamiętam kosztów niestety, sprawa była pilna (urlop za pare dni) i się nie zastanawiałem
    Ten trzonek wchodzi do wewnątrz skrzyni a na zewnątrz wystaje tylko gniazdo półosi? Cena elementu wygląda na wesołą

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •