Strona 2 z 15 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 144

Temat: Sprzęgło 1.8T

  1. #11

    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    na śląsku
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    no szybko. na początku się ślizgało (mówiłeś o dotarciu - sceptycznie podchodzę do tematu docierania sprzęgła, rozumiem że musi się ułożyć), potem było trochę lepiej choć raz na kilka startów uślizgnęło się. teraz ślizga się od piątki do dwójki podczas normalnej jazdy.
    myślę że spiek nie wytrzymał. starty normalnie - 4,1k rpm, odpuszczam sprzęgło aż zaczyna łapać, jak wejdzie na obroty puszczam całkowicie i gazem operuje na 6k rpm, dwójka, itd. póki skrzynia jest ok i zima idzie raczej założę serię, choć zaczynam myśleć o skrzyni 6-tce z leona razem z kołem i kpl. sprzęgłem

    autko narazie poza sprzęgłem jest ok. z cybantami juz mam spokój, uszczelka między turbo a kolektor wydechowy jest wymieniona, komin był lużny, ale juz powymieniałem śruby, turbina chlapała olejem ale już jest pospawana, wycieków brak. kolektor ssący z szerokimi kanalami zakupilem, będę wymieniał jak zrobię sprzęgło.
    Jeździł kiedyś samochodem marki Rover, teraz z niego jest tylko Pozer...

  2. #12
    KARWAN's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    POZNAŃ / Lausanne
    Auto
    3.0 TDI +
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    wysoko strzelasz
    ja ruszalem z 3000 na slicku
    kupiles jakies slicki ?
    najlepiej byloby dla ciebie zrobic dolot na zamowienie nanaly z agu + reszta z eski nie trzeba by zmieniac dolotow do IC mysle ze dobrego spawacza alu to chwilka

    jak pisales o tym koleotorze nie mialem czasu ( wesele) a teraz jestem juz poza granica

    powodzenia

    a skrzynia od leona powinna byc ok no i sprzeglo bedzie wieksze
    1

    13,65 -1/4

  3. #13

    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    na śląsku
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez KARWAN Pokaż post
    wysoko strzelasz
    takie instrukcje dostałem od klubowego zamiatacza Skapola

    Cytuj Oryginalnie napisane przez KARWAN Pokaż post
    kupiles jakies slicki ?
    jeszcze nie, na przyszły sezon będą

    Cytuj Oryginalnie napisane przez KARWAN Pokaż post
    najlepiej byloby dla ciebie zrobic dolot na zamowienie nanaly z agu + reszta z eski nie trzeba by zmieniac dolotow do IC mysle ze dobrego spawacza alu to chwilka
    dzięki za info, omówię z Patrykiem.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez KARWAN Pokaż post
    jak pisales o tym koleotorze nie mialem czasu ( wesele) a teraz jestem juz poza granica
    spoko, ja nie mam tendencji do obrażania się, czasem może zdarzyć się telefon czy sms późną porą, którym nie należy się przejmować

    Cytuj Oryginalnie napisane przez KARWAN Pokaż post
    powodzenia
    nie dziękuję, ale przyda się

    Cytuj Oryginalnie napisane przez KARWAN Pokaż post
    a skrzynia od leona powinna byc ok no i sprzeglo bedzie wieksze
    ze względu na sprzęgło 240mm zamierzam modzić w tym kierunku

    pozdrawiam
    Jeździł kiedyś samochodem marki Rover, teraz z niego jest tylko Pozer...

  4. #14
    Skapol's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Chudów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez ven Pokaż post
    starty normalnie - 4,1k rpm, odpuszczam sprzęgło aż zaczyna łapać, jak wejdzie na obroty puszczam całkowicie .
    Ven ale takiego czegoś na pewno CI nie gadałem, poza tym nie możesz tak robić ze popuszczasz sprzęgło i dźwigasz obroty (do tego chyba masz jeszcze ręczny zaciągnięty)
    - nic to nie daje, ładnie ściera i grzeje tarcze

    Małe OT ale napisze żeby nie było nieporozumień co mówiłem a czego nie :

    Rpm-y z jakich startujemy musimy dopasować to trakcji jaka panuje na nawierzchni czyli np:
    - na mokrym asfalcie najlepiej będzie wychodzić z 2000 rpm
    - na suchym asfalcie 3000 rpm
    - na torze z klejem 6000 rpm ( tu można sie dowiedzieć prawdy o sprzęgle skrzyni itd )

    to dopasowanie rpm jest właśnie najtrudniejsze a z mojego małego doświadczenia moge podpowiedzieć tyle ,że najlepsze czasy uzyskuje gdy start wyglada tak:
    - po kilku próbach startów ustalam, że na tej nawierzchni startuje z 3000 rpm
    - wkręcam silnik na 3000 rpm
    - strzał ze sprzęgła (nagłe puszczam pedał) & dociśnięcie gazu ale nie do końca (to zależy od auta / Nm ) tak aby uzyskać taki efekt:
    - obroty spadają na 2800 rpm i utrzymują sie na tym poziomie prze kilka pierwszych metrów
    - po rpm-owym zastoju obroty zaczynają lecieć do góry a kółka zaczynają mocno ślizgać wbijam 2-ke aby uzyskać ten sam efekt & gaz do dechy
    - kolejne biegi wbijam a sprzęgło wciskam i puszczam jak najszybciej sie da bez odpuszczania gazu.
    (- w tym przypadku gdybym ruszył np z 2800 rpm silnik by sie zadusił a gdyby z 3200 spalił bym ostro lacza bo przy moich Nm manewrowanie gazem na jedynce za dużo nie daje )

    dodam jeszcze ,że każdy z tych etapów będzie wyglądał troszke inaczej w danym aucie i na danej nawierzchni (asfalt asfaltowi nie równy), cały bajer polega na tym żeby znać swoje auto i wyczaić klimata rpm-owego

    p.s. Ven półsprzęgło to zło

  5. #15

    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    na śląsku
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    ok, czyli wiemy już, że ja zjarałem sprzęgło

    całego tekstu który zacytowałeś nie mówiłeś, tylko jak rozmawialiśmy po ogólnopolskim, pytałem z jakich obrotów startowały benzyny gadałeś że 4000-4100.

    szkoda, że nie znalazło się więcej czasu z Karwanem i Tobą Skapol by potrenować/wytłumaczyć starty.

    Ad. temat: już jedzie do mnie koło jednomasowe odelżone o ok. 3kg i wyważone z G60 228mm i sprzęgło komplet z VR6

    dzięki za OT sporo rozjaśniło mi kwestię ruszania i może kolejny układ napędowy dłużej wytrzyma
    Ostatnio edytowany przez ven - 06-09-08 o 15:57
    Jeździł kiedyś samochodem marki Rover, teraz z niego jest tylko Pozer...

  6. #16
    MaGGu's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Okolice Krakowa
    Auto
    Audi S3 8V
    Model
    S3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CJXC (300 KM)
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez ven Pokaż post
    Ad. temat: już jedzie do mnie koło jednomasowe odelżone o ok. 3kg i wyważone z G60 228mm i sprzęgło komplet z VR6 dzięki za OT sporo rozjaśniło mi kwestię ruszania i może kolejny układ napędowy dłużej wytrzyma
    Też zakładam to sprzęgło Na dniach kupuje. Za ile je wyrwałeś ?? Może być na PW jeśli możesz.
    Kupiłeś odlężone koło czy sam to zlecałeś, jeśli tak to gdzie ??
    Audi A3 8L VP - 192 KM 404NM by DynoSoft - SOLD
    Audi A3 8L PD - 224KM 430 NM by COMPSport - SOLD
    Audi A3 8P BKD - 216KM 435NM by DynoSoft - SOLD
    VW GOLF 6 R20 CDLF - 350KM 445NM by COMPsport - SOLD

    Audi S3 CJXC Sportback - 385KM 492NM by
    COMPsport - NOW


  7. #17

    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    na śląsku
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez MaGGu Pokaż post
    Może być na PW jeśli możesz.
    PW poszło.
    Jeździł kiedyś samochodem marki Rover, teraz z niego jest tylko Pozer...

  8. #18

    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Legnica
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Witam
    Mam problem z A3 01r 1.8T auto stalo miesiac, po odpaleniu czuc tak jak by spalonym sprzeglem, mimo iz nie jezdzilo wczesniej, a po przejechaniu sprzeglo lapie na samym koncu ... Co ciekawe auto ma 87 tys szczerego przebiegu , bylo lekko uszkodzone, nie jezdzilem autem wczesniej nie wiem jak sie zachowywalo sprzeglo, ale bardzo mnie dziwi przy takim przebiegu ? oraz jak moze czuc sprzeglo jezeli auto nawet nie jezdzilo ?

    Podczas jazdy przy mocniejszym odaniu gazu, skacza obroty do gory, po czym za chwile spadaja.

    Czeka mnie spora wymiana z kolem dwumasowym czy samo sprzeglo ?

  9. #19
    MaGGu's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Okolice Krakowa
    Auto
    Audi S3 8V
    Model
    S3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CJXC (300 KM)
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    koła dwumasowego pewnie nie trzeba będzie wymieniać. Czeka Cie wymiana tarczy, docisku i łożyska.
    Z tego co piszesz to u Ciebie ślizga.
    Audi A3 8L VP - 192 KM 404NM by DynoSoft - SOLD
    Audi A3 8L PD - 224KM 430 NM by COMPSport - SOLD
    Audi A3 8P BKD - 216KM 435NM by DynoSoft - SOLD
    VW GOLF 6 R20 CDLF - 350KM 445NM by COMPsport - SOLD

    Audi S3 CJXC Sportback - 385KM 492NM by
    COMPsport - NOW


  10. #20
    rychoo's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław/Nowa Ruda
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    koledzy interesuje mnie taka sprawa:
    Kompletne sprzęgło sachsa które kupiłem już jakiś czas temu leży na sprzedaż jednak... przy pakowaniu w porządny karton zauważyłem że na tarczy sprzęgła są loga LUKa!! :O i naklejona nalepka z napisem SACHS oraz numerem wg SACHSA...

    szczerze powiem że nalepka wygląda na porządną i oryginalną a dodatkowo tarcza sprzęgła wygląda tak samo jak w wątku "moje auto" klubowicza Glaca(i wydaje mi się że u niego również jest taka nalepka a na tarczy są loga LUKa)

    poniżej podaje link do zdjęcia mojego sprzęgła(można zrobić zbliżenie i wszystko dokładnie widać):
    link do mojego sprzęgła

    oraz post Glaca:
    link do postu Glaca

    chciałem się dowiedzieć czy to normalne że Sachs bierze tarczę luka i opatrza ją swoją naklejką? Czy ktoś mnie zrobił w jajo?? Pytam bo sprzęgło wisi na allegro i w razie pytań chciałbym znać odpowiedź....

Strona 2 z 15 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •