Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 12

Temat: dziwny dzwiek przy puszczaniu sprzegła

  1. #1

    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wrocław/malmo
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    raz

    Domyślny dziwny dzwiek przy puszczaniu sprzegła

    no wiec gdy np. przed wejsciem w zakret redukuje bieg z 3 na 2 lub 4 na3 przy puszczaniu sprzegla słysze krótki pisk!!! co to moze byc??? szukalem czegos o moim problemie na forum i znalazłem cos podobnego http://www.a3-club.net/forum/viewtop...t=sprz%EAg%B3o ale nikt tego tematu nie wyjasnił ani nie mam pewnosci ze to to samo. Prosze o podpowiedz???
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 05-08-15 o 15:46
    Lukas Wrocław

  2. #2
    Bardock's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Grupa VAG!
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Wlasnie chcialem podobny topic napisac....otoz jak dluzej przytrzymam sprzeglo i dodam wiecej gazu to tez mi piszczy na kazdym praktycznie biegu ale najczesciej z 1-2 i 2-3 ;]
    Rzadziej sie to zdarza jak silnik sie rozgrzeje..ale moge sie mylic az tak dokladnie nie przysluchiwalem sie.

    ps. Odglos ten jest podobny do pisku opony o asfalt tylko bardziej piskliwy i krotszy.
    pzdr

  3. #3
    BartOwl's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Focus / XL600V
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    jedyne co mi przychodzi do głowy, to łożysko oporowe... przynajmniej w sprawie Bardock. Bo rozumiem że piszczy Ci jak pedał sprzęgła jest wciśnięty, a nie w momencie jak puszczasz?

    A co do lukas021, w sumie też by mogło być. Problem w tym że to nie jest tak łatwo sprawdzić. Ale jeśli to rzeczywiście łożysko oporowe, to również na luzie przy podobnych obrotach będzie piszczeć. Możecie to sprawdzić. Jeśli na luzie/postoju macie to samo, to na 90% łożysko oporowe... Ale jak już wymieniać, to bym od razu wymienił tarcze/docisk jak wszystko bedzie rozkręcone, bo koszt mały, a z rozebraniem tego troche babrania się jest.
    BartOwl @ kiedyś czerwona A3 ASZ-Q dziś Focus 2.0TDCi & Honda XL600V Transalp
    Na forum wybitnie rzadko
    [[[ dodawanie zdjęć do sygnaturek zepsute!!! ]]]

  4. #4
    mfilipo's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    niedawno zauwazylem podobne zachowanie. U mnie odglos pojawia sie przy przelaczaniu w zasadzie między wszystkimi biegami. Na luzie nic nie slychac. Zauwazylem, ze odglos ten pojawia sie mniej wiecej jak sprzeglo jest w polowie docisniete zanim jeszcze dobrze uda mi sie dodac gazu.
    Jakies pomysly?
    Pozdrawiam
    Marcin ("Filip")

  5. #5
    Bardock's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Grupa VAG!
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez bartowl
    jedyne co mi przychodzi do głowy, to łożysko oporowe... przynajmniej w sprawie Bardock. Bo rozumiem że piszczy Ci jak pedał sprzęgła jest wciśnięty, a nie w momencie jak puszczasz?
    Wlasnie jak odpuszczam i dodaje gazu to piszczy na luzie takie zjawisko nie wystepuje jak silnik jest wylaczony i wciskam sprzeglo potem odpuszczam tez nic wydaje mi sie ze to jakis pasek albo cos w ten desen nie znam sie na mechanice za bardzo We wrzesniu kupuje nowe opony wiec bede musial udac sie do mechanika na zmiane, przy okazji zrobi mi przeglad i zapytam o to piszczenie

  6. #6
    mfilipo's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Bardock, jak sie cos dowiesz to dawaj znac, wydaje sie, ze mamy ten sam problem :/

    jak bylem pstatnio u mechanika to powiedzial, ze to moze byc cos z poduszkami silnika... mozliwe?
    Pozdrawiam
    Marcin ("Filip")

  7. #7

    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wrocław/malmo
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    mamy to samo i trzeba cos działac ktos napisal ze to poduszki mało prawdopodobne ale tak sobie mysle ze moze problem nie koniecznie musi tkwic w sprzegle... bede starał sie zlokalizowac usterke i jak cos to napisze co i jak i o to samo was prosze. Dzieki
    Lukas Wrocław

  8. #8
    Old School Szczups's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Ja też przy redukcji mam jakieś piski (ale bardziej niskie niż wysokie i nie zawsze, tylko od czasu do czasu).
    Byłem z tym problemem w serwisie skrzyń biegów i koleś powiedział mi, że sprzęgło mi się ślizga i już powoli musze się nastawiać na wymianę kompletu sprzęgłowego

  9. #9
    audia4s4's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Koło
    Auto
    A3/ 530d
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez bartowl
    jedyne co mi przychodzi do głowy, to łożysko oporowe... przynajmniej w sprawie Bardock. Bo rozumiem że piszczy Ci jak pedał sprzęgła jest wciśnięty, a nie w momencie jak puszczasz?

    A co do lukas021, w sumie też by mogło być. Problem w tym że to nie jest tak łatwo sprawdzić. Ale jeśli to rzeczywiście łożysko oporowe, to również na luzie przy podobnych obrotach będzie piszczeć. Możecie to sprawdzić. Jeśli na luzie/postoju macie to samo, to na 90% łożysko oporowe... Ale jak już wymieniać, to bym od razu wymienił tarcze/docisk jak wszystko bedzie rozkręcone, bo koszt mały, a z rozebraniem tego troche babrania się jest.
    Tez mi sie wydaje ze to moze byc łożysko oporowe

  10. #10
    artur2203's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suwałki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    witam

    odgrzeje kotleta, otóż mam taki problem gdy zmieniam biegi z 1 na 2, 3 na 4 np bez dodania jednocześnie gazu słyszę jakiś stuk "tyk", dzieje się to także gdy np jadę na 2 biegu i puszcze na chwile sprzęgło i znowu wcisnę, nie wiecie co to może być? pada mi sprzęgło? dodam jeszcze ze jakoś tydzień temu zmieniałem rozrząd może coś nie dokręcił jakiejś poduszki? ostatnio tez jeździłem po stromych górach może dopiłowałem sprzęgło?
    Czy wiesz, że 99% ludzi nienormalnych czyta posty z ręką na myszce? Nie zdejmuj ręki, już jest za późno.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •