Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 39

Temat: Chrobotanie z okolicy rozrządu

  1. #11

    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Włocławek
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    hmm gdyby to nie był zaprzyjazniony serwis to juz bym wiedział co jest nie tak czyli w połowie przypadków to jest tak ze "serwis" kasuje Cie na nowe czesci a tak naprawde zmienia pasek, a reszta zostaje ta sama lub przekłada jakąś jezdzoną juz z innego auta, ja tak miałem w poprzednim aucie, dlatego teraz fatyguje sie i przewaznie jestem obecny przy naprawie auta

    mówisz chrobotanie hmm a jak zdjąłes osłone i zapaliłes silnik to skąd dokładnie ten dzwiek dobiega? a zauwazyłes moze aby pasek łapał jakies wychylenia?

  2. #12
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi Quattro
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    raczej pasek nie łapie żadnego wychylenia, odgłos dochodzi od wspomnianej strony rozrządu trochę z tyłu silnika ( co do wysokości to mniej więcej na wysokości pokrywy zaworów), dodam że słychać także troszkę chyba ten łańcuch - daje takie charakterystyczne "piszczenie" łańcucha cykliczne co ok. 8s. nabiegu jałowym oczywiście,

  3. #13

    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Włocławek
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    no to grubsza sprawa, to juz lepiej nic nie sprawdzaj, nie gazuj auta, daleko masz do tego swojego serwisu? jak niedaleko (ze sie silnik jeszcze nie zdarzy nagrzac) to jedz do nich powoli i zostaw niech Ci poprawią bo cos zrypali ewidentnie, a jak sie boisz lub masz daleko to użyj perswazji i niech Ci lawete przyslą

  4. #14
    arielo87's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Koszalin
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    19 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Ja wymieniałem rozrząd sam i po ok 100km pojawiło się tak jakby terkotanie lub chrobotanie, sam nie wiem jak to nazwać. Zobacz czy hydrauliczny napinacz paska wielorowkowego jest skręcony jak trzeba, u mnie to on okazał się winowajcą bo za słabo dokręciłem siłowniczek.

  5. #15
    kamil17932's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krakow
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    ja radze wymieniic ten napinacz hydrauliczny. Prawie wszy\scy wymieniaja sama rolke napinajaca . mam do sprzedania taki napinacz jak cos.

  6. #16
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi Quattro
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    byłem dziś z autkiem i podobno to chrobotanie to nie rozrząd tylko rezonans jakiejś obudowy (lub plastiku), może gdzieś z okolicy paska klinowego .... podjechałem do ASO i tam na pierwszy słuch powiedział człowieczek że może to być związane z łańcuchem rozrządu (pisałem że chyba troszkę mi już hałasuje) - także nie wiem, co do części to miałem wymieniony pasek plus 3 napinacze i plus pompa wody.

  7. #17
    kamil17932's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krakow
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez cezary156 Pokaż post
    byłem dziś z autkiem i podobno to chrobotanie to nie rozrząd tylko rezonans jakiejś obudowy (lub plastiku), może gdzieś z okolicy paska klinowego .... podjechałem do ASO i tam na pierwszy słuch powiedział człowieczek że może to być związane z łańcuchem rozrządu (pisałem że chyba troszkę mi już hałasuje) - także nie wiem, co do części to miałem wymieniony pasek plus 3 napinacze i plus pompa wody.
    u mnie wydawalo sie ze slychac lancuch a okazuje sie ze halasuje przepustnica tak harczy jak sie gazu doda. a dokladnie czarny kwadrat na przepustnicy.

  8. #18
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi Quattro
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    u mnie przepustnica jest cichutka, ale właśnie dzwonił do mnie człowieczek z ASO i stawia na napinacz jednak z rozrządu

  9. #19
    kamil17932's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krakow
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez cezary156 Pokaż post
    u mnie przepustnica jest cichutka, ale właśnie dzwonił do mnie człowieczek z ASO i stawia na napinacz jednak z rozrządu
    ten napinacz hydrauliczny paska?

  10. #20
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi Quattro
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    nie wiedzą dokładnie, twierdzą że to od rozrządu, a najczęściej w takich przypadkach winny jest napinacz (ale nie wiem czy ten hydrauliczny) lub rolka. Tyle wiem, odebrałem autko i podjadę gdzieś indziej na spr. rozrządu.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •