Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 39

Temat: Chrobotanie z okolicy rozrządu

  1. #21
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi Quattro
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    i problemu a raczej diagnozy ciąg dalszy ..... dziś byłem u takiego mechanika pół znajomka który specjalizuje się w VW i wg niego to ewidentnie przenosi się odgłos "chrobotania" z napinacza ale tego z łańcucha po przeciwnej stronie, dodatkowo stwierdził że słychać już "piszczenie" tego łańcucha - także czeka mnie znów wydatek (żona chyba mnie zabije )

  2. #22
    kamil17932's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krakow
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez cezary156 Pokaż post
    i problemu a raczej diagnozy ciąg dalszy ..... dziś byłem u takiego mechanika pół znajomka który specjalizuje się w VW i wg niego to ewidentnie przenosi się odgłos "chrobotania" z napinacza ale tego z łańcucha po przeciwnej stronie, dodatkowo stwierdził że słychać już "piszczenie" tego łańcucha - także czeka mnie znów wydatek (żona chyba mnie zabije )
    Wydatek spory .
    Napinacz drogi do tego uszczelki takze sporo kasy.

  3. #23

    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Włocławek
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez cezary156 Pokaż post
    i problemu a raczej diagnozy ciąg dalszy ..... dziś byłem u takiego mechanika pół znajomka który specjalizuje się w VW i wg niego to ewidentnie przenosi się odgłos "chrobotania" z napinacza ale tego z łańcucha po przeciwnej stronie, dodatkowo stwierdził że słychać już "piszczenie" tego łańcucha - także czeka mnie znów wydatek (żona chyba mnie zabije )
    ale czegos tu nie rozumiem, dlaczego Ty masz za to płacic? skoro wymienili Ci kompletnie rozrząd to takich sytuacji nie powinno byc, to nie Twoja wina (no chyba ze czesci były Twoje i to któraś z Twoich czesci była wadliwa) a jak oni swoje czesci dawali no to ja na pewno na cos takiego bym sie nie zgodził, płacisz to wymagasz zeby było dobrze. a jak jest źle to niech robią do skutku, ale za ich pieniądze a nie za Twoje.

  4. #24

    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jasionka
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    kamil17932 mam do ciebie pytanie na jakich to czesciach wymieniales rozrzad?? bo tez mnie to pyta a czesci chce miec pewne

  5. #25
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi Quattro
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez grucha1987 Pokaż post
    ale czegos tu nie rozumiem, dlaczego Ty masz za to płacic? skoro wymienili Ci kompletnie rozrząd to takich sytuacji nie powinno byc, to nie Twoja wina (no chyba ze czesci były Twoje i to któraś z Twoich czesci była wadliwa) a jak oni swoje czesci dawali no to ja na pewno na cos takiego bym sie nie zgodził, płacisz to wymagasz zeby było dobrze. a jak jest źle to niech robią do skutku, ale za ich pieniądze a nie za Twoje.
    nie nie kolego spokojnie, serwis wymieniał mi kpl. rozrząd a nie łańcuszek i napinacz, to dodatkowa naprawa

  6. #26

    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Włocławek
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez cezary156 Pokaż post
    nie nie kolego spokojnie, serwis wymieniał mi kpl. rozrząd a nie łańcuszek i napinacz, to dodatkowa naprawa
    a no to chyba ze tak, no to w sumie szkoda bo niestety ładny wydatek cie czeka

  7. #27
    Uzieblo's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ząbki k.Warszawy
    Auto
    Volkswagen
    Model
    Inny
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Podepne się do tematu...
    Moj problem wygląda następująco.. Mechanik zrobił mi rozrząd, po przejechaniu 500km zaczęło coś stukać..poczytałem ze to popychacze. Podjechałem do 2 mechanika, który robił kiedyś mojemu tacie Passata, w celu zdiagnozowania jakieś pierdoły.Podczas oglądania silnik zauważył i oznajmił mi ze rozrząd został źle założony...Dzisiaj byłem u tego mechanika i okazało się ze poszedł 1 popychacz i najprawdopodobniej on uszkodził wałek rozrządu...

    Proszę o Pomoc bo nie wiem czym mam zje.bać mechanika który robił rozrząd..!!

  8. #28
    sylwester_kram's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    zielona góra
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam

    Niestety i ja mam jakieś dziwne odgłosy z okolicy rozrządu. Rozrząd wymieniany jakieś 5 tys km temu. Rozrząd kompletny, czyli pasek, rolki, pompa wody i napinacz.
    Od jakiegoś czasu ( mam wrażenie że od czasu jak zrobiłem chipa ) pojawił się dziwny odgłos tak jak by z okolicy rozrządu. Dodam że nie występuje on cały czas, przeważnie gdy np mam na jałowym, przygazuje w okolice 2500-3000tys obr i puszcze pedał gazu słychać jak by coś wchodziło w jakieś wibracje (takie jak by terkotanie) i po chwili (raz dłuższej, raz krótszej) wszystko wraca do normy. Byłem u mechanika, nasłuchiwał i stwierdził że faktycznie z okolicy rozrządu, ale niestety muszę czekać aż znajdzie dla mnie czas;/

  9. #29
    Wiwix's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi A6 2.7Bt, S3 1.8T
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Jak dla mnie to zdejmij osłonę rozrządu i obserwuj, popatrz na rolki/napinacz..

  10. #30
    sylwester_kram's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    zielona góra
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Zaglądałem dziś do rozrządu i niby wszystko jest ok, nie zauważyłem niczego niepokojącego. Jednak zaobserwowałem że opisany przeze mnie dźwięk wydobywa się chyba z pompy wtryskowej. Nagrałem filmik, jako tako słychać jaki to dźwięk, pod koniec filmiku dźwięk całkowicie ustępuje.


    Ma ktoś pomysł co to by mogło być?

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •