Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 20

Temat: TFSI - gaśnie i falują obroty/szarpie

  1. #1

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    okolice Wa-wy
    Auto
    kilka...
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    19 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny TFSI - gaśnie i falują obroty/szarpie

    Szukałem, ale odpowiedzi nie znalazłem, bo przypadek jest dość nietypowy.
    Pacjent to moje S3 z 2008r, więc 2.0 TFSI z silnikiem BHZ. Problem to nierówna praca silnika i gaśnięcie, ale zdarza się tylko w określonych warunkach, tzn odpalenie takiego pół-ciepłego silnika (po około 1-2 h postoju) i zaczynaja falować obroty aż do zgaśnięcia. Czasami ponowne odpalenie od razu załatwia sprawę, a czasami powtórzy się to jeszcze raz. Potem jest juz spokój - tak samo jeżeli odpalamy zimny, czy ciepły. Usterka występuje tylko w powyższych, specyficznych warunkach. Vag nie pokazuje błedów, a przepustnica była czyszczona i adaptowana. Mam świadomość, że mimo braku błędów, któryś czujnik może dawać błędne wskazania i stąd te hocki-klocki. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 23-11-16 o 10:59

  2. #2
    Quash's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Mialem cos podobnego to okazalo sie ze odma byla delikatnie uszkodzona po wymianie problem znikl ( koszt smieszny jakies 120 zl o ile dobrze pamietam ).
    2 Fast not 2 Furious
    Q3 2.0 TFSI 211KM - no stage
    S3 8P 360KM/450NM - CompSport Stage 3
    A6 C7 3.0TFSI 460KM/550NM - CompSport Stage 2

  3. #3

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    okolice Wa-wy
    Auto
    kilka...
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    19 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Quash Pokaż post
    Mialem cos podobnego to okazalo sie ze odma byla delikatnie uszkodzona po wymianie problem znikl ( koszt smieszny jakies 120 zl o ile dobrze pamietam ).
    Rozumiem że chodzi o to plastikową część na górze silnika nad kolektorem ssącym?

  4. #4
    Pawel_yu's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    SB
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Pomógł
    122 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    raczej chodzi o weze odpowiedzialne za odpowietrzenie skrzyni korbowej

  5. #5
    xcdriver's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jelenia Góra/Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    A może czujnik położenia wału , w 8l daje podobne objawy tylko że samochodu niemożna wogóle czasem odpalić jak jest lekko nagrzany, jak jest zimny albo gorący wszystko jest ok
    1.8T...To nie jeździ...TO LATA

  6. #6

    Data dołączenia
    Nov 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Września
    Auto
    Audi a3 Sportback 8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.8T CDAA

    Domyślny

    Podpinam się pod temat.

    Drodzy koledzy proszę o pomoc - nie jest to moja pierwsza a3 w życiu, ale taki przypadek pierwszy.
    A3 sb 1.8 tfsi 160 km - najechane ok 130 kkm. Od paru dni borykam się z problemem falowania obrotów - wiem, że ten temat był poruszany niejednokrotnie i przypuszczenia były różne.

    Po zakupie auta zauważyłem po pewnym czasie lekkie rzucanie silnikiem, nie było to na tyle uciążliwe i zbagatelizowałem ten temat. Po kolejnych kilku tygodniach objaw zaczął się pogłębiać i rzucanie zaczęło coraz bardziej być uciążliwe. Polegało to na przerywaniu i nierównej pracy silnika w piątek 18.11.2016 zaczął się dramat silnik zaczął gasnąć, problem z odpaleniem itp. Poszperałem i padło na odmę - fakt membrana popękana, zamówiłem i zamontowałem. Po uruchomieniu silnika - cud autko chodzi idealnie, odczekałem 10-15 minut i zrobiłem jazdę próbną ujechałem 150 -200 m i podczas dojazdu do głównej drogi zahamowałem silnikiem nagle auto się zadławiło i zgasło, a z tyłu auta biały dym. Katastrofa - co teraz, ciężko było odpalić w końcu się udało, ale silnik przerywał i szarpał, jakoś wróciłem do domu. Na podjeździe do garażu zgasł. Wepchnąłem auto do garażu i po chwili odpaliłem żeby sprawdzić co z wydechu się wydostaję - patrzę, a to jakby para wodna żadnych oznak oleju itp. W zbiorniczku poziom płynu ani drgnął, w oleju też czysto. Rano dzisiaj odpaliłem i autko ma problemy wejść na obroty.

    Dodam, że naprawdę dbam o samochody i próbuję wszystko sam naprawić. Ten temat mnie przerasta - boję się że może to być uszczelka lub głowica, tylko że reszta objawów mi nie pasuje.

    Pozdrawiam

  7. #7
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Nie znam sie na benzynach ale przy takich objawach to bym sprawdzil kompresje. Uszczelke pod glowica mogla pasc w taki sposob ze nie zauwazysz aby cokolwiek zlego dzialo sie z plynem chlodzacym.

  8. #8

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    aud
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX

    Domyślny

    Witam chciałbym się podłączyć pod temat jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałośc .. otóż jestem posiadaczem Audi a3 2.0 tfsi axx i mój problem polega na tym że samochód po odpaleniu zachowuje się normalnie a jak się rozgrzeje zaczyna klepać czy to normalne ?? błędów w vag brak samochód nie gubi mocy chodzi normalnie lecz delikatnie faluje proszę o pomoc.

  9. #9

    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ze Śląska
    Auto
    Audi a3 8p(s3)
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Podłączam sie pod pytanie tez posiadam 2.0tfsi axx i mam tak samo obroty nie faluja na zegarach a jak patrze na silnik to nim lekko szarpie

    Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    _Gruda's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zabrze
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.8 TFSI - BYT
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Aktualnie przerabiam podobny temat, który niestety zbiegł się w czasie z wymianą wtrysków i czyszczeniem kanałów dolotowych w głowicy... po tej operacji przejechałem ~60km i nic się nie działo, aż nagle silnik zaczął świrować na obrotach jałowych.. Szarpanie, wypadanie zapłonów, w skrajnym przypadku gaśnięcie. Już myślałem, że przy montażu kolektora coś sknociłem, ale nie poddałem się i sprawdzałem dalej. Po wyciągnięciu bagnetu lub odkręceniu korka wlewu oleju praca silnika nie zmieniała się. Doszedłem do wniosku, że musi gdzieś łapać lewe powietrze. Odpiąłem wąż wychodzący z odmy i puściłem go w eter, otwór w kolektorze dolotowym zaślepiłem i uruchomiłem silnik na próbę, który zaczął pracować normalnie. Później rozebrałem odmę, poczyściłem wewnątrz i założyłem z powrotem tak jak było fabrycznie, silnik też pracował w miarę normalnie. Teraz nie do końca mam 100% pewność, że jest to kwestia samej odmy, dlatego że w moim silniku (BYT) jest ona przykręcona do całego zespołu (pokrywy silnika), który w jednym miejscu wchodzi do pokrywy zaworów poprzez króciec z oringiem, w drugim miejscu ma wyjście do TIP'a i jeszcze w trzecim jest króciec, z którego chyba idzie wąż do turbiny.. Mam w planie wyciągnąć to wszystko jeszcze raz, spróbować poczyścić i udrożnić wszystkie kanaliki w tej pokrywie no i potestować... Nie chciałbym niepotrzebnie wydać niecałe 340zł na odmę. Jeśli macie jakieś wskazówki, doświadczenia to chętnie poczytam!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •