Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 24

Temat: zegar doładowania turbiny/wskaźnik Boost w 1.9/2.0 Tdi

  1. #11

    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrów Wlkp
    Auto
    Audi A3 S-Line ABT
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Wpiołem się obok czujnika Ciśnienia doładowania niestety foty nie mam ale mogę opisać ładnie jak to wykonać tanio i prosto i fachowo ze nie wypadnie Wszystko zrobiłem sam z koncówki spawalniczej do automatu spawalniczego. Rozwierciłem ja na 3 mm otwór + 2 podkładki jedna zwiekszał powieszchnie styku z rurą a 2 była od góry. Wszystko skręcone opaską stalową w której wykonałem otwór. Skręciłem wszystko razem czyli koncówkę wkręciłem w rurę po uprzednim wywierceniu i nagwintowaniu oraz uszczelnieniu silikonem. Przedtem jeszcze założyłem wężyk również skręcony miniaturową metalową opaską jak narazie śmiga

  2. #12
    prze-tec's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock/Słupno/Wawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    normalny overboost , wbijasz pedał w podłoge sprężarka jak najszybciej chce osiągnąć zadane 1,5 bara i zanim kierownice się przymkną łapie na chwile 1,9 b. na wyższych biegach lepiej widoczne, bo i większe obciążenie sprawdz czy na pewno tak długo trwa spadanie z 1,9->1,5 bo może kierownice się przycinają, albo program nie jest do końca taki jaki powinien być...
    "Ludzie ludzi robią, to my samochodu nie naprawimy ?!"
    171@380 by R-PERFORMANCE

  3. #13

    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrów Wlkp
    Auto
    Audi A3 S-Line ABT
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Sprawdzałem moja geometrię ręką i nic sie nie zacina pracuje lekko i czuć opór sprężyny

    Po za tym dziś malowałem juz wskaźnik tzn. szybkę sprayem do lamp bo jak dal mnie zbyt mocno świeci a nie dało sie juz bardziej zmniejszyć siły podświetlania. Kabelek od zmiany siły podświetlania podpięty. Po za tym mam jeszcze jedno pytanie czy może ktoś z was wie do czego służy mała srubka z tyłu w moim BOOST pan który to sprzedaje nie ma pojęcia :/ zastanawiam sie czy nie jest to czasami do regulacji "Worninga" ale boje sie tym kręcić

  4. #14
    wneku321's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    VW GOLF 7.5 GTI PP
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Do tego to jest ale rzadko działa w tych wskaźnikach u mnie działało ale jak dmuchnąłem wiecej turbo i znowu chciałem zmienić warning ale już się nie dało
    _______________________
    205 KM 425 Nm =>> 269 KM 415 =>> 3??

  5. #15

    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrów Wlkp
    Auto
    Audi A3 S-Line ABT
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    tyle kasy i nie działa

  6. #16
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    szczerze to nie wiem o jaki "worning" wam chodzi ?
    "warning" pikanie ostrzegawcze o przeladowaniu ustawia sie guzikiem, tak samo jak to czy ma w ogole pikac, czy tylko swiecic na czerwono w momencie przeladowania (zadanego na zegarach)
    to ze przeladowuje turbo to w zadzie "normalne" ale to ze tak dlugo wraca do zadanego, to juz nie jest normalnego, to ma byc ulamek sekundy.
    u mnie turbo dmucha 1.65 i przy mocniejszym dodaniu gazu tylko mignie zegar "na czerwono" wjezdzajac na 1.8 , bo taka granice mam ustawiona przeladowania na owym zegarze. inna sprawa to ze takie tanie zegary oszukuja
    takie wahania mialem jak mi sie kierownice lata temu przycinaly, za mocny program byl i za bardzo sie otwieraly ( kierownice moga sie otwierac za malo, ale moga tez za bardzo )

    wskazowka od samego wskaznika nie moze dragac.
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  7. #17

    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrów Wlkp
    Auto
    Audi A3 S-Line ABT
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Mam pytanie czy to możliwe ze przy tem 1 stopnia miałem większe ciśnienie doładowania ( chwilowe ) niz przy 15 stopniach. Wydaje mi sie ze zimą przy 1 stopniu wskaźnik boost, pokazywał chwilowe doładowanie( przy mocnym depnięciu )więcej niz przy tem 15 stopni. Wiem ze zima diesle lepiej smigają bo lubią zimne such powietrze a czy ma to coś wspólnego z ciśnieniem ???

  8. #18
    wneku321's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    VW GOLF 7.5 GTI PP
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Mi w zimie więcej pompuje i to normalne bo mniej " deptam " i turbo łapie delikatny nagar a w lecie raz że temp... wyższa to nie jeździ się tak spokojnie i dlatego przy "depnieciu" pompuje mniej... np. po jeździe na autostradzie z większymi prędkościami też mniej będzie pompować...turbo czyste łopatki pracują tak jak trzeba...mam nadzieje że pomogłem.
    _______________________
    205 KM 425 Nm =>> 269 KM 415 =>> 3??

  9. Podziękowania dla wneku321 za pomoc w problemie

    mil3k6 (14-05-12)

  10. #19

    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrów Wlkp
    Auto
    Audi A3 S-Line ABT
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Dzieki za pomoc. Po przemyśleniu tematu myślę ze turbo zima troche lepiej pompuje bo łatwiej jest sprzężyc zimne such powietrze niż wilgotne i ciepłe

  11. #20
    Tukan12's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Birmingham
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny Zegar Doładowania turbo - problem

    Witam,

    2.0TDI, 140PS, 16V, BKD, 2005r

    Na początku myślałem, że tak na być nigdy wcześniej w dieslu nie sprawdzalem boosta ani nie montowalem zegara...

    Problem ogólnie dotyczy tego że przy pełnym obciążeniu zegar pokazuje 2bary co w dieslu bez modyfikacji (tak przypuszczam) jest średnio możliwe. Co może być nie tak?

    Zegary (sa dwa drugi to ciśnienie oleju - on akurat pokazuje ok) ProSport, z silniczkami elektrycznymi.



    Sposób podłączenia:
    Jako, że w dieslu we wszystkich wężykach jest podciśnienie, wywierciłem, nagwintowałem i wkręciłem złączke do EGR.



    No kable wiadomo nie będę tłumaczył, masa, plus po zapłonie i sygnał z czujnika boosta, wężyk idzie w komorze luźno nie jest ściśnięty, przed samym boost sensorem jest dławik.
    Przy pełnym wciśnięciu pedału przyspieszenia zegar pokazuje max czyli 2bary, podpiąłem swojego foxwell'a nt500 sprawdziłem dane w czasie rzeczywistym i doładowanie max to 2600mbar - cisnienie atmosferyczne to wiadomo 1.6bara tak mniej wiecej oowinien wskazywac zegar a tam lipa...

    Przykłady z dziś:
    2-3 bieg pedał w podłodze


    5 bieg, pedał w podłodze 2-3tys rpm.


    Ktoś ma jakieś pomysły?
    Dzięki!
    Ostatnio edytowany przez Tukan12 - 01-02-18 o 00:52 Powód: Złe linki do zdjęć

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •